Skocz do zawartości

Presta Sudzz


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

O Preście Sudzz sporo userów już słyszało i używało, ale to ciągle nowy produkt na naszym rynku , więc po krótce opisze moje spostrzeżenia na jego temat :)

 

 

presta-sudzz-car-wash.jpg

 

 

Szampon koloru różowego, bardzo ładny zapach gumy balonowej :)

 

 

Tak wyglądało auto przed myciem:

 

 

isdsc01701.jpg

isdsc01702.jpg

isdsc01703.jpg

 

 

Na początek test w Glorii - 60ml szamponu/litr ciepłej wody, dwa filce :

 

 

isdsc01710.jpg

isdsc01706.jpg

isdsc01709.jpg

 

 

 

Jak widać sobie radzi :) Auto spłukane :

 

 

isdsc01712.jpg

 

 

Właściwe mycie rękawicą CarPro , 50ml/10 litrów wody :

 

 

isdsc01713.jpg

isdsc01714.jpg

isdsc01715.jpg

isdsc01716.jpg

 

 

 

Piana, poślizg, odpowiednia moc , łatwe spłukiwanie - wszystko jest :) Z moich obserwacji wynika że wosków nie rusza :

 

 

isdsc01717.jpg

isdsc01718.jpg

isdsc01720.jpg

 

 

przy czym moje auto na dzień dzisiejszy to kiepski poligon doświadczalny, bo woski i tak sa już nadrgyzione, ale testowałem ten szampon na świeżych woskach i nie mam mu nic do zarzucenia.

 

Podsumowując , bardzo przyjemny szampon o dobrych osiagach i przede wszystkim, bardzo ekonomiczny. Fakt, nie jest najbardziej skoncetrowany, ale nawet licząc 60ml na jedno wiadro, z opakowania wychodzi nam ~60 myć, co przy cenie 60 zł za 3.8l daje nam koszt ok złotówki za jedno mycie. Nie wiem czy są tańsze szampony, ale ten napewno jest w czołówce :)

 

Do Swissvaxów czy innych drogich siuwaksów raczej dalej będe używał dedykowanych szamponów z wyższych półek ( jak mawia moja lepsza połowa : "bo tak " :D:P ) , ale jako szampon do "zwykłych" wosków , czy nawet do mycia aut niezabezpieczonych jest rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zaczynam bardzo zalowac ze wypadl mi z ost zakupow bo nigdzie go juz nie ma;/ a jak zaczynalem kompletowac byl;/

Evo, dzieki bardzo za test (i ten z QD) bo przekonales mnie do zakupu :)

i uwazam ze testy bardzo potrzebne

hehehe EE - efekt Evo dziala :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak to jest z tą prestą i woskami? (Evo'nia Leona nie ruszyło - wiem)

 

Rozmawiałem dzisiaj z użytkownikiem od Colli i mówił, że myjąc raz w tygodniu prestą, 476 zjechał mu prawie całkowicie po miesiącu. :o:dontknow: (stężenie zalecane, woda około 40-50 stopni) - może to pojedyńczy przypadek...

 

Ma ktoś jeszcze jakieś spostrzeżenia w tej kwestii, bo zastanawiam się nad tym szamponem... ale... lubię bezpieczne zabawy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, zasiałeś ziarno niepewności i od tej chwili Presta nie będzie już polecana jako szampon pierwszego wyboru w dziale: "Pierwszy zestaw" :mrgreen: czyżby wielki powrót ad fontes czyli Duragloss? :-]

 

Skoro zjadł Colli po miesiącu to mocne toto musi być, chyba, że stężenie było na zasadzie "jak się uleje" dobierane. Sam jestem ciekaw opinii praktyków a nie "czytaczy" :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJake, ja myłam auto Prestą ostatnio dwa razy (wlałam 50 ml na 10 l wody, choć myślę, że można spokojnie dać 35-40 ml) i coli 476 na aucie dalej się trzyma i nie zauważyłam osłabienia. No ale cóż u mnie podobno wszystko długo siedzi, więc może jeszcze inni się wypowiedzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukwawa, no przyznam, że trochę się zdziwiłem... bo czytając wydał mi się super, a tu klient mówi, że "lipa jest panie..." Dzielę to przez dwa, bo wiem jak to jest z tym laniem i proporcjami. Może Colli źle położony...

;)

"Sieje ziarnem", bo pragne informacji czy to niefart, czy odosobniony przypadek, a może tak już ma i szamponik super tyle, że podczas procesów nieregularnych. :o

 

No ale cóż u mnie podobno wszystko długo siedzi, więc może jeszcze inni się wypowiedzą

 

Kwestia ręki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Jeżeli chodzi o proporcje to producent zaleca 80 ml na 10 l wody ale ostatnio testowaliśmy proporcje 30 ml na 10 litrów i w zupełności wystarczy ;)

Przeglądaliśmy kartę charakterystyki Presty ale producent nie podaje pH. Czekamy na dalsze informacje od użytkowników (chociaż jak widać informacja o zmywaniu wosku jest odosobniona :dontknow: )

Wkrótce audi pozbędzie się CQ, nałożymy woski i przeprowadzimy dokładniejsze testy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.