Jump to content

Maksymalne odpychanie wody


patrizio1985

Recommended Posts

Witam, nie było jeszcze takiego tematu, są testy, porównania, ale gama sealantów jest tak ogromna, że nieraz ciężko się połapać. Wiadomo, C1, ale jego cena jest wysoka, tak samo cquartz. Wolfgang kiedyś był ok, ale do najtańszych też nie należy.

 

Może polecilibyście jakieś środki. Ogólnie myślałem coś od DG albo 4nano (bez 3D).

 

Proszę o propozycje, doradzenie.

Link to comment
Share on other sites

patrizio1985, Przez maksymalne odpychanie wody masz na myśli to, że jak polejesz wodą z konewki/ węża to momentalnie spłynie z samochodu?

 

Jeśli tak to moim zdaniem woski są pod tym względem lepsze od sealantów. Np Glasur jest niezły ;) Ale widzę, że uwzględniasz ceny, więc może napisz o jakim przedziale mowa?

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie myślałem o mniejszym łapaniu się brudu oraz o tym że jak po deszczu przejadę, np 100m to krople szybko spłyną. Sam woskowałem coli, ale myślałem uderzyć w sealanty. Tak myślałem do max 100zł, bo ostatnio wykosztowałem się na carbona (siostra mi go przywiezie z usa za 2 tyg)

Link to comment
Share on other sites

patrizio1985, jeśli zależy ci na odpychaniu wody to proponuję coli i na to po każdym myciu dobry QD (raczej syntetyczny, może być megs UQD) , lepiej właściwie już się nie da

Link to comment
Share on other sites

  • Moderator

Pod Wolf'sa można stosować tylko Wolf's Chemicals Nano Sealing Polish Shine & Seal 150ml.

Drugim dopuszczalnym rozwiązaniem, które ja stosowałem, jest IPA.

 

Trwałość, hmm. Położony był w listopadzie i teraz wygląda to różnie...

Po deszczu, śniegu widać jeszcze kropelki. Natomiast jak myłem, to nie wyglądało to najlepiej. Ale muszę to jeszcze dokładnie sprawdzić przy porządnym, wiosennym myciu. W internecie są filmiki, że działa po 6 miesiącach. Tylko, że u mnie ma trudno, bo auto nie jest garażowane.

Link to comment
Share on other sites

 

Bilt Hamber Hydrawax

2500km (z tego 1000km w deszczu)

50 dni

Samochód myty raz ręcznie i użyty Presto Detail Spray, a tak to wyłącznie na bezdotyku (MagiFoam + oprysk z ciepłego poseidona + 4 program)

Film nakręcony przed myciem.

Link to comment
Share on other sites

A jak jest z jego trwalością??

 

img1125s.jpg

Body Wrap- 3,5 miesiąca, ok 3-4 tyś KM, w tym czasie myty głównie proszkiem i szczotą na ręcznych, raz na automacie BP :kox: (i tak przed korektą), może ze 3 razy White Satinem. Zdjęcie sprzed kilku dni, dzień po myciu Wolf'sem. A nakładany w średnio sprzyjających warunkach, przy ok 8 stopniach, podkład- IPA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Z tego co widziałem, to do świeżego Vintage'a raczej nic nie ma podejscia, choć różnice od Glasura w góre są już minimalne jak na moje oko.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.