Skocz do zawartości

Zmiana DMC samochodu


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Poszukuję info czy da się zmienić dmc pojazdu chodzi mi o zmniejszenie do 3,5t. Teraz mam 4600kg i muszę się pozbyć 1110 kg. Czy jest możliwość np zmniejszenia ładowności ? Wiem że ze zwiększeniem nie ma szans ze względu na możliwości techniczne i bezpieczeństwo ale zmniejszenie już teoretycznie w niczym nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, żadnych przekrętów. Auto mam już 6 lat i ciągle jest zarejestrowane jako ciężarówka czyli mam tacho, nie mogę jeździć po drogach gdzie jest są bramki viatoll no i mam wysokie ubezpieczenie i muszę płacić podatek za sam. cięż. a jest to vw lt 45 i jest mniejszy niż mój bus master więc pomyślałem sobie że żeby nie mieć tego wszystkiego wystarczyło by zmniejszyć ładowność do ładowności busa i było by po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LT45 to duże auto. Będzie trzeba zmniejszyć przestrzeń ładunkową samochodu, najczęściej poprzez zamontowanie dodatkowych foteli (razem z pasami bezpieczeństwa).

Wszystkie przeróbki to w sumie dość droga zabawa i nie każdemu może się opłacić :/

Tylko wtedy diagnosta zmieni homologację, a wydział komunikacji zmieni dane w dowodzie rejestracyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LT45 to duże auto.

 

eeee co ty piszesz. Może porównam długość paki w lt(kat C) to ok 3,6m a master(kat B) 4,3 , szerokość lt 2m master 2,2m , wysokość lt jest skrzyniowy bez plandeki a master 2,3 więc jeśli chodzi o przestrzeń ładunkową to dużo większą mam w busie na kat B

 

w kategoriach nie chodzi o wielkość tylko ładowność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten eltek ma tylnią oś z podwójnymi kołami pewnie? (wtedy wymiana osi się domyślam)

jak jeszcze pracowałem w polsce to taki mieliśmy i tam trzeba było prawko C

bez technicznego "osłabienia" auta pewnie nic nie zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

en eltek ma tylnią oś z podwójnymi kołami pewnie? (wtedy wymiana osi się domyślam)

 

tak na bliźniakach jest, ale to też nie powinno mieć wpływu, bo przecież dostawcze też mają podwójne.

 

jak jeszcze pracowałem w polsce to taki mieliśmy i tam trzeba było prawko C

bez technicznego "osłabienia" auta pewnie nic nie zrobisz

 

ten też jest na C ale to mi bez różnicy, bo mam C chodzi mi tylko o opłaty.

Jeśli chodzi o osłabienie to było by bez sensu, bo wagowo jest ok masa własna nie przekracza 3,5 ma 2250kg więc zostaje jeszcze 1250kg na ładowność więc idealnie by było.To że technicznie mógłby zabrać więcej ale dowód by na to nie pozwalał wydaje mi się dużym plusem, bo ogólnie u nas jest na odwrót czyli do busa o ładowności 1300kg ładują 3500 i jazda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

en eltek ma tylnią oś z podwójnymi kołami pewnie? (wtedy wymiana osi się domyślam)

 

tak na bliźniakach jest, ale to też nie powinno mieć wpływu, bo przecież dostawcze też mają podwójne.

 

fakt, zdarzają się takie,

tak czy siak powodzenia z polskimi urzędami :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo na logikę nie powinno być problemu ze zmniejszeniem DMC.

 

To, że auto jest na bliźniaku nie powinno mieć wpływu - pełno jest Sprinterów 513-519 czy Iveco 35C15 na DMC 3,49t i bez tacho. Z tym, że większość od nowości miała DMC 3,5t czy 3,49t.

 

Pewnie jedyna droga to doga przez WK, SKP i WK albo odwrotnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUKAS103, Pewnie tak.

No cóż przykro mi że nie pomogłem :dontknow:

 

Spoko, szczerze mówiąc nie nastawiałem się za bardzo na to że się uda, bo teraz mam podatek drogowy a przecież nasze urzędy tak łatwo nie pozbywają się wpływów na konto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie ktoś z komisu lub handlarz mógłby mi pomóc jeśli moje auto jest od 2007r zarejestrowane w Polsce. Tak jak pisałem wcześniej może i była by możliwość ale auta świeżo sprowadzonego i przy pierwszej rejestracji w kraju można kombinować później niestety to już przepada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie raz słyszałeś historie że ktoś nie mógł czegoś załatwić w jednym urzędzie a w 2 poszło bez problemu?

urzednicy często sami nie znają prawa i gadają co jest im wygodniejsze, gdy masz znajomości załatwić idzie wszystko i to w sposób legalny lub trochę mniej ;)

 

ja na ten przykład nie muszę iść do urzędu np żeby cokolwiek zarej. niby nie można, a jednak idzie :)

 

jak nie pokombinujesz to nic nie zrobisz, w Twój temat od strony prawnej się nie zagłebiałem i nie wiem czy defakto idzie to zrobić legalnie, ale zrobić na pewno się da :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.