Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze laptopa


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 154
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

krzysztof410199 - tylko mysz :)

 

rychu - w Asusie po 4 latach używania klawisze wytarły się na "lodowisko" :-] a i ostatnio coś zaczęły szwankować ...

 

co do gier to na tym starym nie było problemów, więc na nowym trym bardziej powinno być ok :o

tfelek

 

no podobny do tego co sobie upatrzyłem, a jak to jest z tymi procesorami? - jest sporo powiedzmy dual core 2x 2.2, 2x 1,7 itp. później są te i3, i5 i te mają niby 4x2.2 GHz

 

warto dopłacać czy lepiej kupić coś tańszego i za ~4 lata nie przejmować się przy zmianie na nowy? :-]

 

edit - heh i bądź tu mądry, ten Lenowo ma coś takiego: i3-2328 2 x 2.20GHz | Turbo Boost 4 x 2.20GHz

 

 

czyli to turbo to taki chwyt markwtingowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybie pytanie do Was:

 

Mam do kupienia Lenovo G780 17" HD, na i5 3210M, 8GB RAM, 1T dysk, z systemem Windows 8, cena za jaką mogę to kupić to 2800 zł. Warto dać taką sumę za ten sprzęt. Dla mnie była by to dobra opcja bo sprzęt jest na miejscu, mogę go dotknąć obejrzeć pobawić się, i co najważniejsze wziąć go na raty 0%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie dzięki chłopaki :D

 

Właśnie przewertowałem allegro itd, ceny podobne +/- 100 zł, ale tu mam na miejscu + raty 0%, do gier jest XBOX, system jest na stanie z tym laptopem, wiec jeżeli trzeba będzie, to się go zmieni na 7. Pojadę zobaczę czy to nie jest sztuka wystawowa, jeżeli nie to biorę :D:D

 

[ Dodano: 28 Grudzień 2012, 21:36 ]

No i się stało, laptop zakupiony. Windows 8 na początku trochę mnie przeraził, ale powoli się zaczynam oswajać. Merto zamienione już na pasek START, za pomocą programu Start8. Aha każdy kto będzie kupował Lapka Lenovo, napotka problem ze źle podzielonymi partycjami, których za pomocą podstawowych narzędzi, nie jesteśmy w stanie zmienić. Więcej informacji dla zainteresowanych via PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja tez poprosze Was o pomoc.

Zonka chce tableta :) Jest tego tyle ze nie bardzo wiemy co wybrac :/

Glownie zabawa w domu, Wi-Fi, filmy z pamieci i online , jakies gry dla corci, muzyka, wejscia USB, magazyn i rozrywka.

Jestesmy zadowoleni z Iphonow i sklaniamy sie ku nowemu ipadowi.

Czy one maja jakies ograniczenia programowe, sprzetowe, jak dzis wyglada problem flasha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, ja mam Ipada 2, aktualnie iOS 6.1 ze względu na to, że w niedzielę ma się pojawić do niego JB. Zainstalowałem Chroma i jak do tej pory jeszcze nie zaskoczyło mnie nic co by wymagało flasha. Czy ograniczenia programowe-> Bluethooth jest bez użyteczny bez JB, nowy iPad ma to nowe złącze więc pewnie trzeba się bawić w jakieś droższe przejściówki. Gdybym był za granicą (ze względu na dostępność urządzenia) to prawdopodobnie zdecydował bym się na Nexusa 10 od Google. Super sprzęt, jeszcze lepszy wyświetlacz od iPada, ale ponoć bateria słabsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

faraon3021, wydaje mi się, że to będzie dla Ciebie rozwiązanie:

http://www.gottabemobile.com/2012/10/01 ... -kid-mode/

 

 

Miejmy nadzieję, że córa nie pozna zbyt wcześnie połączenia home + włącznik/wyłącznik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lu5asz, z internetem nie ma jeszcze problemu bo oglada tylko bajki na YT Niestety w jej grach jest cala masa linkow do roznych ston(platnych)

Jednak kiedy bawi sie na WI-FI nie stanowi to problemu.

Gorzej kiedy zlapie sie za Iphona :/

Ostatnio np znalazlem w rachunku 2euro za jedna sekunde polaczenia z numerem linkowanym w gierce.

szczepciu, bardziej mi chodzi o calkowite zamkniecie pewnych opcji.

Np haslo na ikone "ustawienia", albo inne moje aplikacje, gdzie lubi grzebac i wszystko mi przestawiac.

W grach tez juz sobie poradzili z aplikacjami z Twojego linka.

Ikony do linkow pojawiaja sie z roznych miejscach po kazdym wlaczeniu. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

W najbliższym czasie będę kupował laptopa. Który będzie wykorzystywany przede wszystkim do internetu, muzyki, filmów, no i pracy z dokumentami typu Office Word. Grane raczej nie będzie, a jeżeli już to bardzo sporadycznie. Jeżeli chodzi o filmy to laptop musi bez problemów "uciągnąć" filmy HD w najwyższych rozdzielczościach. Ponadto nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale będzie również podłączany do TV LED 46" SONY właśnie pod kątem oglądania na nim filmów odtwarzanych z laptopa-nie wiem czy jest do tego potrzebny specjalnie mocniejszy laptop? Mój główny dylemat dotyczy rodzaju karty graficznej - wystarczy zintegrowana czy dedykowana jest potrzebna? Druga sprawa to jaką matrycę wybrać? lepsza będzie matowa czy błyszcząca?

Liczę na waszą pomoc ponieważ nie chciałbym wybrać pierwszego laptopa z brzegu :) ...aha jeszcze cena... tak jak powiedziałem, nie znam się na sprzęcie :) czy do powiedzmy 2000zł kupię coś co spełni moje wymagania?

 

PS. słyszałem, ze nie zaleca się kupowania komputerów stacjonarny w sklepach typu, media markt, Euro RTV AGD, Saturn itp ponieważ w komputerach montowane są podzespoły nie najlepszych marek. Czy to samo tyczy się laptopów?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onadto nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale będzie również podłączany do TV LED 46" SONY właśnie pod kątem oglądania na nim filmów

 

w takij opcji, to na allegro można kupić stacjonarnego desktopa firmy Dell z prockiem C2D. Ja mam taki kupiony, podłączony na stałe pod neta i TV i jak oglądam filmy, to go odpalam. Do pozostałych rzeczy mam lapka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

darek87dz, Raczej każdy laptop za 2 tysiące poradzi sobie z filmami HD, nawet ze zintegrowaną grafiką.

Kup jakiegoś z procesorem i3 - będzie dobrze i w miarę wydajnie.

Jeśli nie masz zamiaru dużo używać laptopa na zewnątrz albo siedzieć z nim obok południowego okna, to bierz z błyszczącą matrycą - niby kolorki trochę ładniej wyglądają i łatwiej dostać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno też wybierałem laptopa w tych okolicach cenowych po wieeeelu godzinach spędzonych na poszukiwaniach i rozważaniach wybór padł na HP Probook 4540s. Po dwóch miesiącach użytkowania mogę go szczerze polecić, do plusów należy dla mnie matowa matryca, ponadto aluminiowa obudowa, dobrze spasowana i ogólnie bardzo elegancka (bardzo mi się podoba ten srebrny aluminiowy design), ma procka i3 II generacji (taktowanie po 2,4 Ghz na rdzeń), dodatkową kartę, poza tym wszystkie potrzebne wejścia :) Temperatury podzespołów dobre, laptop w wiekszości pozostaje chłodny (czasem tylko pod lewym nadgarstkiem jest delikatnie ciepły, ale tam jest dysk, więc stąd też ciepło). Do zastosowań takich jakie podałeś gorąco polecam, gdyż jakościowo w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz. Owszem, są laptopy o mocniejszych parametrach, ale jeśli nie będziesz grał to te zasoby w codziennym multimedialnym użytku nie mają większego znaczenia.

Zaznaczę, że wybrałem Probooka gdyż to zupełnie inna seria niz Pavillion i Envy, Probooki mają oddzielny serwis i ogólnie są o 2 poziomy wyżej niż te budżetowe laptopy HP. Do tego pakiet gwarancyjny i mam 3 lata spokoju :)

 

A co do Twoich wątpliwości odnośnie kupna w marketach, o ile w przypadku komputerów stacjonarnych to prawda, powinno się ich wystrzegać, tak w przypadku laptopów do producent dostarcza laptopy i sklepy w sprzęt nie ingerują (co najwyzej mogą dołożyć ramu na życzenie, ale wszystkie podstawowe podzespoły są nieruszane) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek87dz, od siebie również mogę polecić ProBook'a 4540s, co prawda posiadam taki w troszkę mocniejszej konfiguracji (i5, 8Gb Ram, HD7650) ale sprzęt naprawdę wykonany super. Cały aluminiowy, + możliwość dokupienia za 149zł dodatkowej gwarancji na 3 lata. Ale to wykracza poza Twój budżet. Chyba, że zrezygnujesz z dedykowanej grafiki. No i najważniejsze, nie napisałeś czy chcesz by w laptopie był zainstalowany system operacyjny? Jeśli nie, to niedawno miałem styczność z takim modelem od Asus' a:

http://www.x-kom.pl/p/122536-notebook-l ... vd-rw.html

Jak na te pieniążki to nie wzbudzał żadnych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darek87dz

Z takim budżetem wybór zawęża ci się do zakupu laptopa właśnie z marketu z tzw. przysłowiowej gazetki. Jeżeli laptopa planujesz używać tylko do typowych zajęć (filmy, zdjęcia, internet, gierki z FB :D ) to każdy obecnie kupiony laptop spełni to zadanie.

Zastanów się tylko nad tym czy nie będziesz chciał korzystać z niego do innych zastosowań lub w innych miejscach.

- w domu czas pracy na baterii nie ma w zasadzie większego znaczenia, ale jak już będziesz poza domem to sam wiesz jakie to jest ważne.

- matryca mat-błyszcząca. Ja wolę matową bo często używam laptopa w niekorzystnych warunkach oświetleniowych i z błyszczącą to mógłbym tylko oglądać siebie. Btw w tej kwocie nic matowego nie znajdziesz.

- Jeśli chodzi o procesor to nie przywiązuj do tego aż tak bardzo wagi. i3 oraz i5 są i tak bardzo wydajne a jak nie planujesz obróbki filmów, AutoCADa itp to nie odczujesz żadnej różnicy pomiędzy nimi. Zwróć uwagę tylko żeby były z najnowszej serii tzn np.i3-3120M lub i5-3210M (na początku 3).

- Grafikę lepiej wybierz dedykowaną, obecnie i tak większość laptopów taką posiada to już nie te czasy gdy większość miała intel HD, a czegoś lepszego trzeba było szukać. Karta wspiera dekodowanie HD, ale nawet jakby jej nie było to procesor sam sobie też poradzi.

- Zwróć uwagę na gwarancję. W biurowych Dellach oraz HP dają gwarancję 3lata door to door. A to jednak duży + i luksus. Sam się o tym pół roku temu przekonałem 8-)

Jak coś to pisz spróbuję ci znaleźć konkretny model do twoich potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.