Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze laptopa


Rekomendowane odpowiedzi

Mimo wszystko HP bym odradzał.

 

Trochę mały budżet jak na Twoje wymagania.

 

Ja jakieś 3 miesiące temu, kupiłem za +/- 3k zł:

 

Asusa

I5 2430

4GB ramu

GT 540m 2gb

dysk niestety nie ssd

Matryca błyszcząca.

 

 

Do Twoich wymagań trzeba myślę, dołożyć jeszcze ze 2k zł :/

 

 

Jeden z wydajnieszych lapków w tym przedziale cenowym:

http://allegro.pl/msi-gt683-i7-2630qm-f ... 86080.html

 

i droższy asus o podobnych parametrach ale za to z lepszym chłodzeniem i alu obudową:

http://allegro.pl/asus-g74sx-g74-i7-267 ... 47033.html

 

MSI z GTX570m

http://allegro.pl/msi-gt683dx-i7-2670qm ... 87058.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam niemiłe doświadczenia z hp.

 

Wiem, że obecnie wszystkie stereotypy w stylu "acer-sracer" już nie mają podstaw.

 

Ale jestem osobiście uprzedzony do tej marki, a dlaczego:

 

Chłodzenie

Wadliwe matrtce

Kłopotliwy serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca.

 

Po 3h w BF3 laptop miał 75*C, a stojący obok Pavilion wyłączył się w tym czasie 2 razy.

 

Złych opinii na temat serwisu asusa nie słyszałem czego nie mogę powiedzieć o HP.

 

 

To co opisuję bazuję na własnych doświadczeniach. I wiadomo, że jeden ma takie, a 2gi inne zdanie o produkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Asusa i złego słowa nie mogę powiedzieć.

Poza tym że wytarł sie lakier "pod rękami" na plastikach to wszystko ok.

HP u mnie jest mocno katowany i nie wyłączył się ani razu nawet po długim leżeniu na kocu i pracy na 100%.

 

Poza tym ostatnio zauważam że cena rośnie wykładniczo w stosunku do wydajności.

Tych z najwyższej półki po prostu nie opłaca się kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać czemu?

 

Może będe musiał zwrócić na coś uwagę, na razie ma 3 miesiące i nic złego się nie dzieje (ogólnie jest to mój 2gi asus).

 

zawiasy lipne, pękająca obudowa (o dziwo od zamykania klapy), luzujące sie zawiasy, lakierowany touchpad, obudowa sie wyciera łącznie z touchpadem oczywiście, chłodzenie lipne, konieczne co dwumiesięczne oczyszczanie ponieważ radiatory nie wyrabiają i oczywiście archaiczny serwis. Przy zgłoszeniach usterek w formie gwarancji oczekiwanie ponad dwu tygodniowe, brak możliwości oddania osobistego, chociaż serwis w warszawie itd.

Dodam że kupowaliśmy Asusy z kolegą w tym samym czasie ten sam model, mój jeszcze działa ale to tylko moja zasługa, kolega sprzedał serwisowi ze stratą 96% :shock: po 12 miesiącach użytkowania, dodatkowo żadna reklamacja nie została mu uznana.

oczywiście są i plusy, dobra matryca :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jak szukałem laptopa to mi się coś obiło o uszy, że HP się wycofuje z produkcji lapków :o

Ogólnie już spasowanie elementów i wykończenie HP nie wygląda najlepiej :thumbdown:

 

Od siebie mogę polecić Lenovo Y570 z i7.

Co prawda matryca błyszcząca ale chociaż zewnętrzna obudowa matrycy nie jest wykonana z plastiku, który się rysuje od patrzenia. Niestety nie dotyczy to ramki wokół ekranu...

Polecam jednak procesor i7 - do obróbki video się przyda oraz wszystkie laptopy z i7 mają złącza USB 3.0. Sporo z i5 nie jest wyposażone w najnowsze USB.

Model Y570 wychodzi też w konfiguracji z dyskiem hybrydowym SSD + HDD, może to jakieś rozwiązanie na połączenie pojemności i szybkości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rychu, ja ostatnio oglądałem w sklepie lenovo i hp i mam zupełnie odmienne zdanie

Jak dla mnie hp dużo lepiej się prezentowało (modele były w podobnej cenie) . A co do usb 3.0 to w większości nowych laptopów z procesorem i5 przynajmniej od hp też występują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Złe spasowanie obudowy w HP to akurat temat poruszany w internecie i w testach, więc to nie tylko moja opinia. Dotyczy to laptopów za ok. 3 tysiące.

 

Sam chciałem kupić laptop z i5 oraz USB 3.0 i uwierz, że nie było to proste, bo ta konfiguracja nie występowała w laptopach firm Lenovo, Samsung, Acer, Asus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogolnie narazie odpuscilem temat lapka bo juz mnie glowa boli od ogladania, porownywania, opinii itp.

Musze troche wiecej pojezdzic po sklepach, pomacac i zobaczyc na wlasne oczy co i jak wyglada.

Porownywalem troche cen PL vs NO i tutaj wychodzi jakos taniej. Inna sprawa to ze kupno takiego sprzetu w PL, pozniej, nie daj boze reklamacja i naprawy to nie na moje nerwy. :dontknow:

Wole tutaj zaplacic ok 400zl za 2 lata dodatkowego ubezpieczenia, ktore obejmuje wszystko co nie podlega gwarancji. Nie wazne czy ja go upuszcze, czy zaleje kawa lub cola-dostaje nowy.

A jak w PL z reklamacja i gwarancja to chyba wszyscy wiedza. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z HP'kami to różnie bywa obecnie używam od ponad roku HP Pavilion dv3-4050ea i jestem bardzo zadowolony, budowa na najwyższym poziomie, cały system śmiga super. A jest w użyciu co najnmniej 8-10h/dzień, służy do wszystkiego,pracy, czasem gier etc. Natomiast moja pani ma 15-stkę HP i jeśli chodzi o system to ok,natomiast budowa wydaje mi się jakaś taka "plastikowa". Ja przez jakiś czas miałem Della i Toshibe(polecam),Samsunga(nie polecam),lata temu Compaq-a( w tamtych czasach był ok), fajny jest też Apple(trochę na nim pracowałem),ale te ceny :o . Poza tym wiecie jak to z lapkami bywa, wiele zależy od użytkowania/eksploatacji, czasem sumy szczęścia i wypadków losowych. Co do Lenovo pewno jakieś pozostałości jakości świetnych IBM-ów tam pozostały, ogólnie wyglądają ciekawie cenowo, konfiguracyjnie i stylistycznie, choć osobiście wolę Hp-ka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Od siebie polecam laptopy Della (oprócz modelu Inspiration) - osobiście mam Vostro, podświetlana klawiatura, matowa matryca, dobre bebechy, matowe plastiki wewnątrz, dobrze umiejscowione wyjścia i co dla mnie ważne słynną gwarancję Next Busiess Day 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam laptopy Della (oprócz modelu Inspiration) - osobiście mam Vostro, podświetlana klawiatura, matowa matryca, dobre bebechy, matowe plastiki wewnątrz, dobrze umiejscowione wyjścia i co dla mnie ważne słynną gwarancję Next Busiess Day 3 lata.

 

Dobre polecenie! :)

Mam 2 firmowki Della i nic sie z nimi strasznego nie dzieje a latwo nie maja.

Jeden na glebie byl 2 razy i zyje. Z opcji next business day korzystalem tylko raz i takze duzy pozytyw.

Kiedys mialem tez Della z 10 lat temu i byl nie do zajechania.

Problem to cena, no ale wiadomo jakosc kosztuje. No i to ze jakos takie brzydkie sa, ale to juz kwestia gustu.

Oraz brak mozliwosci wykupienia dodatkowego ubezpiecznia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to ze jakos takie brzydkie sa, ale to juz kwestia gustu.
Mi Vostro się podoba :) Ale Latitude z wyglądu to porażka, wyglądają jak lusterka ;)

Hmm, u mnie nie ma takiego modelu dostepnego. Kiedy kupiles?

Znalazlem Alienware, Inspiron i XPS..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

_Makki_, x-kom.pl

 

przykładowe Vostro http://www.x-kom.pl/p/77988-notebook-la ... srebr.html

 

i mocniejsza maszyna Precision - http://www.x-kom.pl/p/76166-notebook-la ... pro64.html

 

Wszytko i tak zależy do czego potrzbujesz głównie laptopa, XPS to bardziej multimedialny, Alienware do grania, Vostro biznesowy, Precision dla wymagajcych np. architektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XPS15:

-obudowa Metalloid aluminium

-Intel® Core™ i7-2670QM prosessor( 2,2 GHz, Turbo Boost do 3,1 GHz)

-8192 MB 1333 MHz DDR3 SDRAM [2 x 4096]

-750 GB SATA (7200 o/min) lub 256 GB SSD (+1500PLN)

-2GB NVIDIA® GEFORCE® GT 540M

-8x DVD + /-RW og Blu-ray Disc ™ combo

-40 cm(15.6") HD WLED TL (1366x768) 720p Antiglare™

-rok ubezpieczenia za 200zl

-McAfee® Security Centre - 15 miesiecy

Wszystko to wyglada ladnie itp ale cena - 4600zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.