Skocz do zawartości

Car Pro Fog Fight wasze spostrzeżenia...


Debet

Rekomendowane odpowiedzi

Car Pro Fog Fight

car-pro-fog-fight.jpg

 

Opis Sklepu/Producenta :

"CarPro Fog Fight jest hydrofilową warstwą, długotrwale eliminującą skraplanie się wody na powierzchniach szklanych. Doskonałe zabezpieczenie chroniące szyby przed parowaniem. Stosując CarPro Fog Fight 100ml kit pack mamy gwarancję wstrzymania skraplania się pary wodnej na szybach, lusterkach co zdecydowania poprawia bezpieczeństwo podróżowania. Jest również skutecznym środkiem na wszelkiego rodzaju szkłach w okularach. Stanowi doskonałe zabezpieczenie na długi czas."

 

 

Teraz coś ode mnie nałożyłem ten preparat około 2 lutego... wszystko fajnie mega zadowolony szyby nie parują... po prostu nie wierzyłem, że to działa.... chuchałem... dmuchałem a tu nic..... do dnia dzisiejszego.... szyby normalnie parują a na przedniej szybie stała się od środka taka lekko niebieskawa... brudna.... więc do trwałości produktu nie jestem przekonany.... oczekiwałem, że przynajmniej na 2mc będzie spokój z parowaniem.... a tu 18dni z czego 7dni auto stało (Urlop) nie ruszane.....

 

Plusy

- Rzeczywiście szyby nie parują...... ale... przejdźmy do minusów:P

 

Minusy

- Za krótko:P

- Ciężko spolerować aby nie pozostały smugi

- Beznadziejny aplikator

- Cena

 

 

A jak tam wasze spostrzeżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Car Pro Fog Fight

 

Teraz coś ode mnie nałożyłem ten preparat około 2 lutego... wszystko fajnie mega zadowolony szyby nie parują... po prostu nie wierzyłem, że to działa.... chuchałem... dmuchałem a tu nic..... do dnia dzisiejszego.... szyby normalnie parują a na przedniej szybie stała się od środka taka lekko niebieskawa... brudna.... więc do trwałości produktu nie jestem przekonany.... oczekiwałem, że przynajmniej na 2mc będzie spokój z parowaniem.... a tu 18dni z czego 7dni auto stało (Urlop) nie ruszane.....

 

Plusy

- Rzeczywiście szyby nie parują...... ale... przejdźmy do minusów:P

 

Minusy

- Za krótko:P

- Ciężko spolerować aby nie pozostały smugi

- Beznadziejny aplikator

- Cena

 

 

A jak tam wasze spostrzeżenia?

 

 

Ja jestem tym środkiem zachwycony :) Używałem go testowo w starym samochodzie który paruje non stop, i jest to ogromnym problemem.

 

Trwałość: według mnie zgodna z twierdzeniami producenta - około 1 miesiąc: "Durability : 1 month if not touched or wiped."

 

Co do aplikacji - nakładałem Fog Fight na dwa samochody i nigdzie mi się nie mazał - byłem wręcz mile zaskoczony tym że dobrze się docierał... Najpierw umyłem szyby Megs Glass Cleanerem, potem nałożyłem Fog Fight i zostawiłem na około 10-15 minut (było bardzo zimno). Po tym czasie dotarcie preparatu nie stanowiło problemu.

 

Dla mnie wadą jest to, jak środek zachowuje się pod koniec życia - w jednym miejscu zrobił się mleczny nalot na szybie, w nocy zauważalny pod światło. Łatwy do wytarcia, ale jednak.

 

Tak czy inaczej uważam że warto.

 

Co do ceny - 35,90 PLN za preparat z kompletem aplikatorów, w ilości wystarczającej na 10-15 aplikacji na duży samochód ? Wydaje mi się że to wcale nie jest dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nakładałem pod koniec stycznia, minął prawie miesiąc i powoli szyby zaczynają parować.

Fakt, przez ten okres szyby ani razu nie zaparowały. Nakładałem na boczne z tyłu i na szyberdach.

Z aplikacją nie było problemu, mgiełka delikatna rzeczywiście została ale ze względu na miejsca aplikacji - nie była uciążliwa.

Z działania jestem zadowolony i będę stosował dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że pojawiły się opinie o tym produkcie. Sam ostatnio szukam czegoś zapobiegającego parowaniu szyb i właśnie ten produkt zwrócił moją uwagę, teraz już wiem, że warto spróbować. Dzięki :good:

Co do ceny to wydaje mi się, że jest na możliwym do zaakceptowania poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RainX zdał mi egzamin tylko na lustrze w łazience

 

Pomimo ogólnego zachwalania i cmokania nad rainx również uważam że jest on mocno przereklamowany.

 

Ogólne zachwalanie i cmokanie dotyczy NW, o AntiFogu ciężko znaleźć opinie na Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Rainx AntiFogu opinie były raczej negatywne- przynajmniej ja taką napisałem w dziale o Rainx. A co najmniej jedna osoba, z tego co pamiętam, to potwierdziła.

 

Co do CarPro Fog Fight kiedyś znalazłem taką oto recenzję, przedstawiającą zalety i wady tego produktu ;):

Link do recenzji CarPro Fog Fight

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Póki co mam mieszane odczucia. Nakładałem ten środek jakieś 2-3 tygodnie temu. Po nałożeniu i spolerowaniu odniosłem wrażenie, że nieco zmniejszyła się przejrzystość szyb.

 

Dzisiaj wsiadłem do tego auta (pierwszy raz od momentu nałożenia anti-foga) i zauważyłem, że szyba jest zaparowana... Opcje są dwie albo już się wyczerpał albo tak było od początku.

 

Być może popełniłem jakiś błąd przy aplikacji. Czy mogło być tak, że za wcześnie spolerowałem ten środek, zanim zdążył wyschnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmniejszyła się przejrzystość szyb

Też to zauważyłem u siebie, ale tylko w momencie "skraplania" się wody na szybie, szczerze to myślałem, ze ten środek zapobiega, a wręcz uniemożliwia osiadanie "wilgoci" na szkle, a on jedynie sprawia, że na powierzchni szyby nie powstaje para, a coś w rodzaju "rosy" tak jakby się opryskało powierzchnię wodą z atomizera.

Na plus oczywiście to, że przez szyby cały czas coś widać co w przypadku zaparowania jest utrudnione. Na pewno nie zaryzykuje zastosowania tego środka na czołową szybę, na tylną i boczne jest ok.

 

Nakładałem ten środek jakieś 2-3 tygodnie temu
zauważyłem, że szyba jest zaparowana

U mnie miesiąc po aplikacji też zaczyna pokazywać się para, jednak wydaje mi się, że to dobry wynik, zważywszy na to, że mniej więcej co miesiąc biorę się staram się robić "poważniejsze" sprzątanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda car pro nie uzywalem ale moze moje spostrzezenia odnosnie produktow typu anti fog komus pomoga...

 

- podstawa to dobrze odtluszczona szyba, z moich obserwacji wynika ze polozenie nawet na jakas lekko zakurzona powierzchni itp ale generalnie dobrze odtluszczona wzmaga efekt i przedluza zywot. Plyn do szyb + ipa i generalnie najlepszy efekt. O dziwo czyszczenie produktami typu CGP oslabialy efekt :cry:

 

- zastosowanie na wszystkie mozliwe szyby wewnatrz powoduje ze produkt dziala mocno srednio badz prawie wogole... z moich obserwacji wynika ze nalezy zostawic bez powloki np. 2 tylne szyby pazazera a pokryc specyfikiem caly przod + tylna szybe.

Przeciez to wszystko gdzie sie skroplic musi... przy takim zastosowaniu zdecydowana poprawa dzialania na przednich szybach

 

- koniecznie aplikacja w suchym pomieszczeniu, na sucha szybe i nie uzywac nawiewow przez kilka godzin po aplikacji (nie wiem czy to wina produktu ale klima dosc szybko zabijala mi taka powloke - bez klimy miesiac luzem, z klima tydzien - produkt nie byl najwyzszych lotow bo autoland a pozniej unique czy jakos tak

 

P.S.

Sory za literowki, ciezko sie na telefonie pisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje odczucia:

- działa;

- wręcz należy kilka razy nałożyć źle, żeby znaleźć optymalną ilość produktu;

- za dużo produktu:smugi wracające mimo docierania, ograniczone działanie;

- za mało produktu:skrócona żywotność;

- nakładam na wszystkie szyby bez wyjątku;

- rozcieram produkt praktycznie aż zniknie i później już go nie docieram mf;

- szyby muszą być idealnie czyste i suche;

- działał mi przez ca. miesiąc, później szyby były i tak już na tyle brudne, że kwalifikowały się do czyszczenia;

- testować/eksperymentować z ilością najwygodniej i najszybciej na lustrze w łazience;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.