Skocz do zawartości

Jakie głośniki do auta polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ostatnio na rynku pojawiły się też DIORA GDS1607. W tej cenie chyba nie mają konkurencji. Na forum car audio wywołały nie małą burzę.
Lepiej dołożyć trochę i kupić Tonsile.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotr13

Wygłuszanie tych pipidówek w desce nie ma sensu(próbowałem u siebie w twingu - kicha), nic sie nie poprawi, tylko dziura w drzwiach, 16 i wygłuszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

1. Kruger&Matz - całkowita "chińszczyzna", są dostępne w większości euro rtv agd - wystarczy wziąć je do ręki żeby przekonać się, że nie są nic warte.

2. Co to mają być za 10cm (element systemu czy jako jedyne)? W jakim miejscu mają być instalowane? Jest trochę 100mm głośników, które naprawdę potrafią zaskoczyć np. Morel Hybrid Integra 402 albo Micro Precision 5.8. W bardziej profesjonalnych systemCH otwór montażowy o tej średnicy najczęściej wykorzystywany jest pod głośniki średnio tonowe.

3. Helix Blue 62C - nie znam tych głośników ale z tego co widzę jest to pólka marketowa. Chcesz to podpiąć pod samo radio czy zasilić wzmacniaczem? Problemem głośników z tej kategorii są zawsze wysokie tony, mówiąc w skrócie aż w głowie piszczy. Podaj więcej danych to czegoś poszukamy (ważny jest również rodzaj muzyki jaki preferujesz i miejsce montażu).

 

Człowiek od którego nauczyłem się trochę o CA powiedział mi kiedyś tak - dobry system to taki przy którym po przejechaniu 1000km zrobisz jeszcze rundę po mieście tylko po to żeby dalej posłuchać muzyki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dołożyć trochę i kupić Tonsile.

 

ile dołożyć? te Diory kosztują ok 140 zł a najdroższe tonsile 10cm znalazłem po 50 zł :dontknow:

Tonsile 165mm dwu cewkowe to koszt około 200 zł, 10 cm mogą tyle kosztować ale to pewnie sam głośnik bez tweetera i zwrotnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Helix Blue 62C - nie znam tych głośników ale z tego co widzę jest to pólka marketowa. Chcesz to podpiąć pod samo radio czy zasilić wzmacniaczem? Problemem głośników z tej kategorii są zawsze wysokie tony, mówiąc w skrócie aż w głowie piszczy. Podaj więcej danych to czegoś poszukamy (ważny jest również rodzaj muzyki jaki preferujesz i miejsce montażu).

 

montaż w mojej Maździe 6 w drzwiach przednich zasilanie pod same ori radio. Muzyka? hmm to ciężko określić, bo generalnie wszystko, najczęściej radio bo płyty szybko mi sie nudzą. ale bez ciężkiego brzmienia

 

 

Tonsile 165mm dwu cewkowe to koszt około 200 zł, 10 cm mogą tyle kosztować ale to pewnie sam głośnik bez tweetera i zwrotnic.

 

mówimy o 10cm ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, podjedź do sklepu i posłuchaj u-Dimension EL COMP6. Ja osobiście jestem nimi bardzo pozytywnie zaskoczony. Zestaw w cenie dobrego kabla a gra naprawdę ładnie, myślę że z założenia są produkowane do podpięcia pod samo radio. W Twoim aucie miejsce na tweetery jest w słupkach czy w drzwiach?

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 10 Marzec 2013, 00:06 ]

Piotr13, jeśli planujesz rozbudowę systemu to proponuję się wstrzymać. Wówczas można rozsądnie dobrać zestaw a nie kleić go na siłę. Poza tym nie wiem o jakim budżecie mówimy. Masz seicento prawda?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, jeśli już kupiłeś to nie ma o czym dyskutować. Myślę, że i tak zagrają lepiej niż ori. Poświęć jednak chwilę czasu na wygłuszenie i jeśli masz możliwość to wymień kable od radia do głośników. Wymieniasz tylko kickbasy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniasz tylko kickbasy

 

podłącze wysokie z zestawu i zobaczę jak będą grać w porównaniu z ori, ale te obecne mi pasują. Nie mam aspiracji na audiofila ;)

 

jakie tanie maty do drzwi polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bacząc na cenę polecam dynamat. Jednakże jeśli ma być wersja naprawdę budżetowa to możesz wziąć APP. Należy przed tym dokładnie odtłuścić powierzchnię. Maty ogólnie kładzie się "na ciepło" tzn. podgrzewa opalarką lub suszarką aby dokładnie dopasować do powierzchni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z budżetowych GMS jest bardzo przyzwoity,folia minimalnie cieńsza niż na Dynamacie, STP czy Stingerze, dobry klej i nie trzeba podgrzewać(jak żadnych mat butylowych zresztą) a całkowita taniocha to dekamat, nie piszcie że zło itd. mam od 6 lat w aucie i nie śmierdzi w lecie, nic nie pływa ani się nie odkleja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z budżetowych GMS

również polecam, a dokładniej GMS-04, kupowałem w tym sklepie: http://www.sklep.audiobas.pl/

dobry klej i nie trzeba podgrzewać(jak żadnych mat butylowych zresztą)

ja swoje przed przyklejeniem podgrzałem lekko zwykłą farelką i o wiele lepiej się przyklejały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butyle różnią się grubością i warstwą wierzchnią(folia aluminiowa). GMS-04 to taki złoty środek, dobrze jest jeszcze wykleić tapicerkę drzwi od środka np.GMS-02.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco,

Nie znam tej firmy i nie korzystałem nigdy z ich produktów. Jednak samo stwierdzenie, że jest z tej samej fabryki co dynamat jest podejrzane. To jest to samo tylko 10 razy tańsze. Jak to mówią "takie rzeczy to tylko w erze". Nie dowierzam również w kładzenie mat butylowych zupełnie na zimno, preformacja drzwi wymaga wielu załamań.

Główna "robotą" takich mat jest tłumienie rezonansów powstałych na skutek drgań pochodzenia od-membranowego - w dużym skrócie muzyka ma być w środku a nie na zewnątrz. Każde usztywnienie konstrukcji w której pracuje głośnik działa na plus. Jedynie głośniki wysokotonowe nie potrzebują szczególnie stabilnej konstrukcji.

Podsumowując, możesz je wypróbować (zaszkodzić nie zaszkodzą) ale z pewnością warto wyposażyć się w coś do podgrzewania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie podgrzewałem przy montażu ani GMS, ani Stingera, ani Dynamata i się dalej trzymają i dobrze przylegają(chociaż robiłem to przy mocno plusowych temperaturach, kiedy mata nie była sama z siebie zbyt sztywna). GMS-02 jest tańszy bo sam butyl jest trochę cieńszy niż w Dyna, a folia jest zdecydowanie cieńsza(przez pół bym powiedział) - ma to swoje plusy, łatwiej profilować na przetłoczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.