Skocz do zawartości

Jakie głośniki do auta polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Ja również mam pytanie dot. głośników. Otóż mam w swojej E46 seryjny zestaw z radiem kasetowym. Postanowiłem, że wymienię ten zabytkowy odtwarzacz na coś nowożytnego, by móc odtwarzać MP3. Dodatkowo padły mi tylne głośniki. Nie chcę "rzeźbić", bo ich wymiar jest niestandardowy i zastanawiam się nad zakupem takiego zestawu:

http://allegro.pl/glosniki-jbl-cs6-bmw- ... 33436.html

 

Plusem jest to, że na pewno będą pasować. Czy będą ok w zamian za seryjne (słabe) głośniki, czy jednak szukać czegoś innego?

 

Głośniki Harmana Kardona, które pasowały by wyśmienicie niestety sporo kosztują, więc pozostanę raczej przy serii.. ewentualnie w przyszłości wymienię głośniki z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mogę wrzucić przednie ori na tył w miejsce tych uszkodzonych a zakupić coś nowego na przód. Czy takie rozwiązanie będzie ok? Kurczowo boję się rzeźby i chciałbym kupić coś, co pasuje Plug&Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam okazje kupić JBL GTO 1002D za 50zł, opłaca się? Głośnik w 100sprawny
Za 50zl to tak ,ale cudów się nie spodziewaj. Plastikowa popierdziawka.

Oj byś się zdziwił, kupiłem kilka lat temu do Astry dwa JBL używane za chyba 150zł/kpl i do dzisiaj grają pod samym radiem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie planuje zakupić sprzet grajacy do mojej Toyki. Chcialbym aby to jakos gralo aby byl bas itd. Mam w aucie serie i niemilosiernie trzeszczy nawet jak muzyka leci pocichutku..

Myslalem nad zakupem tego kenwoodzika co o nim myslicie;?

m.allegro.pl/przedmiot,kenwood-kdc-u30r-usb-forandroid-kurier-0zl-wroclaw,3072436744.html

No i do tego chcialbym jakies glosniczki myślę ze do max! 200zlotych jestem w stanie za nie dać.

A glosniki tylko na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam okazje kupić JBL GTO 1002D za 50zł, opłaca się? Głośnik w 100sprawny
Za 50zl to tak ,ale cudów się nie spodziewaj. Plastikowa popierdziawka.

Oj byś się zdziwił, kupiłem kilka lat temu do Astry dwa JBL używane za chyba 150zł/kpl i do dzisiaj grają pod samym radiem. ;)

 

kedar, :lol::lol::lol::P sorry WTF

 

 

W takim razie mogę wrzucić przednie ori na tył w miejsce tych uszkodzonych a zakupić coś nowego na przód. Czy takie rozwiązanie będzie ok? Kurczowo boję się rzeźby i chciałbym kupić coś, co pasuje Plug&Play.

 

Capaz

 

jeśli głośniki będą grały pod samym radiem lub nie zbyt dużym wzmacniaczem to zamontuj

Helix Dark Blue 62.1

lub droższe

DLS B6A

 

z tyłem daj sobie spokój :acute:

 

[ Dodano: 3 Marzec 2013, 18:13 ]

Majaq, co do radia i głośników za tą cenę to nie spodziewaj się że będzie dobrze grało :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam okazje kupić JBL GTO 1002D za 50zł, opłaca się? Głośnik w 100sprawny
Za 50zl to tak ,ale cudów się nie spodziewaj. Plastikowa popierdziawka.

Oj byś się zdziwił, kupiłem kilka lat temu do Astry dwa JBL używane za chyba 150zł/kpl i do dzisiaj grają pod samym radiem. ;)

 

jak to ma grać nie wiem :lol:

 

sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli głośniki będą grały pod samym radiem lub nie zbyt dużym wzmacniaczem to zamontuj

Helix Dark Blue 62.1

lub droższe

DLS B6A

 

Dzięki.. ;) Problem w tym, że doczytałem, iż Helixy nie wejdą bez modyfikacji. Natomiast te zaproponowane przeze mnie już tak.

Co powiecie na coś takiego?

http://allegro.pl/pioneer-glosniki-dyst ... 11887.html

 

Będzie grało "w miarę" przy seryjnym radiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli głośniki będą grały pod samym radiem lub nie zbyt dużym wzmacniaczem to zamontuj

Helix Dark Blue 62.1

lub droższe

DLS B6A

 

Dzięki.. ;) Problem w tym, że doczytałem, iż Helixy nie wejdą bez modyfikacji. Natomiast te zaproponowane przeze mnie już tak.

Co powiecie na coś takiego?

http://allegro.pl/pioneer-glosniki-dyst ... 11887.html

 

Będzie grało "w miarę" przy seryjnym radiu?

Poszukaj dystansu z MDFu ;)

Prawda jest taka,że głośniki do ok.250zł to jeden czort z lipną membraną produkowaną w chinach :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam okazje kupić JBL GTO 1002D za 50zł, opłaca się? Głośnik w 100sprawny
Za 50zl to tak ,ale cudów się nie spodziewaj. Plastikowa popierdziawka.

Oj byś się zdziwił, kupiłem kilka lat temu do Astry dwa JBL używane za chyba 150zł/kpl i do dzisiaj grają pod samym radiem. ;)

 

jak to ma grać nie wiem :lol:

 

sorry za OT

grało, bo to były głośniki dwudrożne :P , a podałem jako przykład, że używki kupione w dobrym stanie też mogą się sprawować dobrze przez kilka lat ;)

 

[ Dodano: 3 Marzec 2013, 19:33 ]

Generalnie JBL to kiszka .Coś tam się znajdzie przyzwoitego ale ogólnie niska półka.

a tego to akurat nie wiedziałem, myślałem,że to już solidna firma, ja niestety zatrzymałem się na poziomie Clariona i GMS-ów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capaz, Tylko odseparowany zestaw. Współosiowe w drzwi się nie nadają bo gdzie bedzie scena? Na wysokości kolan?

 

Rozumiem, tylko obawiam się, że będzie problem z montażem głośników przy lusterkach z zestawu odseparowanego. Myślałem, by zostawić w tym miejscu seryjne, a w drzwi wrzucić współosiowe :idea:

 

Nie jestem żadnym audiofilem.. jak tylko będzie działało i nie będzie "trzasków" to dla mnie będzie wystarczająco. Jeśli jednak faktycznie musi być odseparowany zestaw, to możecie polecić coś płaskiego, by nie trzeba było przerabiać wszystkiego, tylko ewentualnie wrzucić na dystansie z mdf? Dobrze by było, gdyby głośnik nie wystawał z drzwi i był raczej dyskretny.

Seryjne wrzucę na tył i będzie bajka :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capaz

Kup DLS B6A ( mała średnica montażu ) + dystanse z MDF-u, Tweetery jak nie ma miejsca zamontuj obok klamek do otwierania drzwi wewnątrz. Wygłusz porządnie drzwi ( tylko nie dekarskim gównem) i będzie dobrze, nawet bardzo dobrze. E46 już seryjnie jest przyzwoicie wygłuszone więc na maty GMS/APP/BOLL nie wydasz fortuny. Zestawy odseparowane grają nieporównywalnie lepiej od innych. Poza tym DLS ma małą moc RMS co pod samego Kaseciaka w zupełności wystarczy, co nie znaczy że piecyka pod nie nie podłączysz . Ich wadą są lipne zwrotnice, które trzeba poprostu rozebrać i porządnie przylutować kable. Ja mam w Corolli zestaw: radio Alpine 9880r + DLS B6a i drzwi wytłumione matami Dynamat i jest naprawde spoko, jak na bardzo budżetowy zestaw. Poza tym jeżeli słuchasz głownie radia to te głośniki ewentualnie Helixy będą ok, ponieważ nie są agresywne. JBL/HERTZ/ GRound Zero są bardzo agresywnymi i mocnymi głosnikami z dużym RMS, głównie pod wzmacniacz, ale brakuje im czystości dzwieku, oczywiście w modelach budżetowych.

 

[ Dodano: 4 Marzec 2013, 22:02 ]

Rozumiem, tylko obawiam się, że będzie problem z montażem głośników przy lusterkach z zestawu odseparowanego. Myślałem, by zostawić w tym miejscu seryjne, a w drzwi wrzucić współosiowe
jeżeli masz tam już zamontowane głśniki bądź w wersji "bieda" tylko puste miejsca to nie będzie żadnych problemów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie szczęście, że w car audio spędziłem trochę czasu. Jak większość najpierw była fascynacja db drag a później bardziej "do ludzi" więc sound off. Jest jedna prosta zasada - system zagra tak dobrze jak jego najsłabszy element. Więc nie ma co się gotować na super głośniki jeśli zostanie się przy fabrycznym radiu, fabrycznych kablach (niczym guma od majtek) etc.

Z budżetowych rozwiązań - ale dobrych - poleciłbym Focal A1 165 albo nowość od japońców u-Dimension EL COMP6. Oba zestawy grają spokojnym dźwiękiem, bez podbić, konstrukcje zwrotnic są dość proste i solidne.

Tak jak wspominali koledzy, warto wygłuszyć drzwi. Jeśli nie chcesz robić tego po całości to polecam choć mała inwestycję w dynamat pod same kickbasy.

Odnośnie Hetrz'ów o których dużo pisało się wcześniej - nie są to złe głośniki tylko bardzo agresywne. Z 165mm kickbasu uzyskano stosunkowo dużą moc, która bez kontroli wzmacniacza lata niczym halny po górach (pod samo radio się nie nadają). Tweetery z zestawów Hertz'a to już inna historia, tną uszy niemiłosiernie. Tutaj nazwa "cykacze" leży jak skrojona na miarę.

Gdybyś miał jakieś pytania to jestem do dyspozycji, może być priv.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrpiter, skoro możemy cię "wykorzystać" to co powiesz o Helix Blue 62C?

 

Polecisz jakieś 10 cm ? :)

 

z tego za dużo nie wyciśniesz bo mała powierzchnia. Sam się zastanawiam żeby jakieś kupić zonie do samochodu i chyba zdecyduje się na GMS 642 - zbierają dosyć dobre opinie jak na budżetówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.