Skocz do zawartości

Spawarka do plastiku


Rekomendowane odpowiedzi

No więc jako że stale lubie coś eksperymentować i uczyć się nowych rzeczy to wybór padł na spawanie plastiku :P Ogólnie nie będę ukrywał że jestem laik w tej dziedzinie ale jak to mówią wszystkiego trzeba spróbować :) Może ktoś z forum ogarnia temat spawarek do plastiku i podpowie coś na co trzeba zwrócić uwage przy kupnie, w jakie spoiwa sie zaopatrzyć na początek itp. Dodam że ucze się robić tego dla siebie i na własne potrzeby a głównie chodzi mi o spawanie zderzaków i innych elementów plastikowych w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz opalarkę

 

Opalarkę mam to coś tam pokombinuje sobie :P Ale spawarkę i tak chce kupić....troche poczytałem i na poczatek chwała sobie AOYUE 968??

Jakies PRO spawarki za 1500-2000zł nie wchodza w gre narazie bo tylko kupowane jest z myślą o nauce i troszke grzebania przy swoich autkach. Tak do 1 tys chciałbym sie zmieścic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pracowałem na lakierni Gdzie zajmowali się także spawaniem plastików i oni używali takiej spawarki http://bdz.com.pl/index.php?route=common/home pracowałem tam 8 miesięcy i spawarka chodziła bez żadnej awarii Tygodniowo kleiła około 50 zderzaków ,wiec wydaje mi się wytrzymała

Wazna w takich spawarkach jest płynna regulacja temperatury, a opalarka niestety takiej nie posiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie spawanie plastiku to jest prosta czynność najważniejsze co musisz wiedzieć to z jakiego materiału jest dany element który chcesz pospawać i jaka jest temperatura jego obróbki (w internecie widziałem takie zakresy temperatur dla rożnych materiałów) do tego z takiego samego materiału elektroda i jedziesz :)

 

Chyba ze papierek z kursu jest ci potrzebny do jakiegoś innego celu Bo moim zdaniem jest on wcale niepotrzebny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze papierek z kursu jest ci potrzebny do jakiegoś innego celu Bo moim zdaniem jest on wcale niepotrzebny

 

Nie papierek mi nie jest do niczego potrzebny. Czyli widze że tak jak w polerowaniu troche poczytać i dużo ćwiczyć. travolta, a co byś mi polecił jeśli chodzi o sprzęt?? Bo widze że również ogarniasz ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to ja się nie zajmowałem spawaniem plastiku Miałem inne zajęcia w pracy Czasami zdarzyło mi się pospawać jakiś zderzak itp Ja mogę polecić ci ta spawarkę z tego linku którego ci podałem wcześnie ,bo wiem ze jest naprawdę wytrzymała

A co do spawarki AOYUE 968 to się nie wypowiem ale czytałem na elektrodzie ze chyba nie jest najlepsza firma

Czyli widze że tak jak w polerowaniu troche poczytać i dużo ćwiczyć

Z mojego doświadczenia wiem ze spawać plastiki jest dużo łatwiej ;) I nie trzeba dużo ćwiczyć Zresztą jest bardzo dużo filmików na youtube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić ci ta spawarkę z tego linku którego ci podałem wcześnie

 

:oops::oops: Nie zauważyłem że to Ty podałeś mi tego linka. Ok juz raczej wiem o co kaman i biore sie za wszelkie instrukcje dostępne na necie:)

Dzieki wszytski za pomoc :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez polecam firme Zajac, wlasciciel wie co gada a i spoiwo maja fajnej jakosci i oznakowane kolorami. Spawarka jest ok, z tym ze nie ma kompresora, jezeli nie masz wlasnego, lepiej na poczatekkupic jakas chinszczyzne z kompletem dysz, za samo urzadzenie zamkniesz sie w 400zl i sporo nim zrobisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajonc szkolenie daje na płycie DVD z zestawem spoiw, uważam ze nic więcej nie potrzeba do szczęścia.

 

Chinola mam takiego:

 

2077063135

 

2077063135_5

 

I mnie w zupełności wystarcza. Oczywiście nie wiem na jaka skale chcesz te plastiki spawać, ja potrzebowałem do użytku domowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spons, właśnie wczoraj oglądałem tą spawarkę i myśle że mi na początek wystarczy do nauki i pospawać sobie kilka zderzaków czy tam innnych elementów karoseryjnych z tworzyw sztucznych :) Na jaką skalę..?? To zalezy ile aut się kupi i w jakim stanie :P Typowe usługi na szeroką skalę nie wchodzą w grę, chyba że przy jakimś polerowanym aucie coś bedzie trzeba sklecić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze to calkiem dobry wybor na Twoje potrzeby, spawarka bez problemu radzi sobie ze spawaniem PA ktore jest troche upierdliwe, a nigdy jeszcze nie wykorzystalem jej pelnej mocy. Pracuje stosunkowo cicho, jest calkiem wygodna. Ogolem, jak na razie moge polecic. Mysle ze jakby jej zapiac odpowiednio cienkie dysze, mozna by ja wykorzystac jako stacje lutownicza. Tym samym polecam od razu zakupic zestaw spoiw od "Zajaca" nie mylic z zajoncem :) Wez troche z kazdego rodzaju, spoiwa sa tanie, a nic tak nie wk...a jak brak czegos jak jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jak brakowało spoin to docinali paseczki z podobnych materiałów Jak kleili zderzak forda to cieli pasek ze starego zderzaka forda :D

Ale mieli tam bardzo duzo "złomu" plastikowego :D

Co do wszelkich maści chińczyków to mimo iż sam używam mam raczej takie niepewne podejście Niektóre mogą chodzić latami inne tygodniami Ważna jest gwarancja :-]

 

W innej lakierni miałem tez w reku spawarkę za około 160zł (taka wszystko w uchwycie) i tez dało rade nią ładnie pospawać uchwyt w lampie

Co do trwałości się nie wypowiem pracowałem tam przeszło rok i może tylko ja jej użyłem do tej lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.