Skocz do zawartości

Shiny Garage Apple Plastic Dressing


rychu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mój test się dziś odbył...niestety przy -1 stopnia różnica pomiędzy 3 produktami użytymi do testu jest niewielka;/ test muszę powtórzyć przy wyższej temp.

 

 

zdjęcie kiepskiej jakości;/ robione telefonem

 

od lewej Natural Look, Nielsen Finesse, Shinny Garage

 

 

0f6827439a6b4c96med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój test się dziś odbył...niestety przy -1 stopnia różnica pomiędzy 3 produktami użytymi do testu jest niewielka;/ test muszę powtórzyć przy wyższej temp.
mam dokładnie takie same spostrzeżenia, bo test robiłem dawno jeszcze przy -10C; też mnie czeka powtórka testu ale jest pewien plus - pozwoliło mi to na porównanie wytrzymałości położonych dressingów :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam przyjemność zaprezentować mój test porównawczy dressingu Shiny Garage. Próbkę dostałem tuż przed największymi zimowymi mrozami, więc jakiś czas temu, nie dało się jednak przeprowadzić rzetelnego porównania w takich niesprzyjających warunkach. Teraz jednak przynajmniej znamy oficjalną nazwę testowanego środka:

 

Shiny Garage Apple Plastic Dressing

 

Sponsorem próbki jest oczywiście all4auto.pl i za możliwość przetestowania serdecznie dziękuję :)

 

 

Ogólne spostrzeżenia i uwagi:

- środek ładnie pachnie, może nie jabłkowo (zgodnie z nazwą) choć jest w tym coś owocowego

- ma rzadką konsystencję (subiektywnie wolę jednak coś w mleczku)

- test przeprowadzony został w dwóch etapach kiedy na zewnątrz temperatura oscylowała już w ok +10C, w każdym z tych etapów Shiny Garage Apple Plastic Dressing miał innych przeciwników :song:

- pacjentem była dość chropowata przednia deska w Audi A3

 

Z góry jednak przepraszam za jakość zdjęć, amator jestem i mam wrażenie że moja lustrzanka D80 a konkretnie obiektyw Sigma to nadaje się tylko pod pociąg (nagminne problemy z łapaniem ostrości) :/

 

Ale do rzeczy.

 

W szranki z Shiny Garage Apple Plastic Dressing stanęli:

w I etapie:

- PB Natural Look

- 303 Aerospace Protectant

- Meguiar's Ultimate Protectant

- CarPro PERL 1:5

 

oraz

w II etapie:

- CarPro Perl 1:1

- Gtechniq C6 Matte Dash

- 1z Einszett Cockpit Premium matowy

- AutoBrite Pink Sheen

- Diamondbrite Interior Vinyl Cocpit

 

Oczywiście o takich oczywistych oczywistościach B) jak zastosowanie się do ew.instrukcji postępowania z danym środkiem czy też wyczyszczenia panelu testowego (kokpitu) APC pisać nie muszę.

 

Kokpit już rwie się by przyjąć na siebie kilka dressingów:

dsc0527dechaczysta.jpg

 

A teraz już stricte same zdjęcia porównawcze,

 

I etap:

PB Natural Look | SG Apple Dressing | 303 Aerospace Protectant

dsc0542nlshiny303.jpg

dsc0544nlsg303blizej.jpg

 

Meguiar's Ultimate Protectant | SG Apple Dressing | CarPro PERL 1:5

dsc0546megsshinyperl15.jpg

dsc0548megsshinyperl15b.jpg

jak widać trochę słońce przeszkodziło w jednolitym świetle... ale jeszcze niżej rekompensata ;)

 

PB Natural Look | SG Apple Dressing

dsc0535nlshiny.jpg

 

SG Apple Dressing | 303 Aerospace Protectant

dsc0536shiny303.jpg

 

303 Aerospace Protectant | Meguiar's Ultimate Protectant

dsc0537303megs.jpg

 

Meguiar's Ultimate Protectant | SG Apple Dressing

dsc0538megsshinynieostr.jpg

 

SG Apple Dressing | CarPro PERL 1:5

dsc0539shinyperl15.jpg

 

i całość I etapu, niestety tylko pod kątem :| ale chyba coś tam widać ;)

od lewej: PB Natural Look | SG Apple Dressing | 303 Aerospace Protectant | Meguiar's Ultimate Protectant | SG Apple Dressing | CarPro PERL 1:5

dsc0553nlshiny303megssh.jpg

dsc0556nlshiny303megssh.jpg

 

to samo po 10 dniach od aplikacji i dosłownie dwóch przetarciach suchą MF celem zebrania kurzu gdzieś w ramach tego czasu:

dsc0619wszystkocz1wmiar.jpg

dsc0625wszystkocz1odgor.jpg

 

wszystko zjechałem APC, wysuszyłem i zacząłem...

 

II etap:

dsc0630l.jpg

 

jeszcze schną... od lewej:

CarPro Perl 1:1 | SG Apple Dressing | Gtechniq C6 Matte Dash | 1z Einszett Cockpit Premium matowy | SG Apple Dressing | AB Pink Sheen | Diamondbrite Interior Vinyl Cocpit

dsc0634jeszczeschna.jpg

 

CarPro Perl 1:1 | SG Apple Dressing | Gtechniq C6 Matte Dash

dsc0638cz2dobre.jpg

 

SG Apple Dressing | AB Pink Sheen | Diamondbrite Interior Vinyl Cocpit

dsc0647shinypinkgsheend.jpg

 

CarPro Perl 1:1 | SG Apple Dressing

dsc0640i.jpg

 

SG Apple Dressing | Gtechniq C6 Matte Dash

dsc0641k.jpg

 

Gtechniq C6 Matte Dash | 1z Einszett Cockpit Premium matowy

dsc0642gtechniq1z.jpg

 

1z Einszett Cockpit Premium matowy | SG Apple Dressing

dsc06431zshiny.jpg

 

SG Apple Dressing | AB Pink Sheen

dsc0645shinypinksheenle.jpg

 

 

Mimo że nie wszystkie ujęcia dało się zrobić by test był "powtarzalny", to mam nadzieję że usatysfakcjonowałem ilością porównań w mniejszej czy ciut większej odległości. Kilka zdjęć porównuje również konkurencję bohatera testu, co byście mieli lepszy pogląd na wszystko ;)

 

Nie ma jednoznacznego zwycięzcy testu, bo w każdym aucie może być inaczej. Fajne wykończenia dały PB NL (co niespodzianką żadną nie jest), 303 oraz GTechniq. Shiny nie ustępuje im tak bardzo, jest ex-equo z PERLem czy Pink Sheenem, ale patrząc na stosunek jakości do ceny wygrywa ten pojedynek. Przegranym, również ze względu na wytrzymałość jest Meguiars i jego Ultimate Protectant, również matowy 1Z mnie nie powalił na kolana ;) choć w japończykach ze świecącymi się jak psu jaja deskami zapewne się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć coś więcej o Gtechniq? Aplikacja, zapach, antystatyczność itd ;)
postaram się niebawem zrobić test porównawczy (ale z max 2 konkurentami) w osobnym wątku ;)
jestem zaskoczony także wynikiem tak mocno rozcieńczonego perl'a :shock:
ja również :) z kolei pod maską to rozcieńczenie cycków nie urywa (ale nie o tym ten wątek)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dorzucę też swoje 5gr ;)

porównanie Shiny Garage Apple Plastic Dressing i Chemical Guys Natural Shine Matt Dressing

 

cytat ze strony sklepu o produkcie SG:

Shiny Garage Apple Plastic Dressing to preparat do pielęgnacji elementów plastikowych wewnątrz samochodu.

 

bardzo wydajn,

przyjemny, delikatny zapach,

efekt matowy,

wałściwości antystatyczne.

 

 

Pojemność 500ml

 

Deska na której był przeprowadzony test siedzi w moim BMW. Twarda, chropowata.

Oczywiście przed testem została wyczyszczona APC.

Po lewej Shiny Garage Apple Plastic Dressing, a po prawej Chemical Guys Natural Shine Matt Dressing

 

dsc07698h.jpg

dsc07699b.jpg

dsc07700h.jpg

dsc07701z.jpg

dsc07702s.jpg

dsc07703u.jpg

dsc07705n.jpg

 

 

no i moje uwagi:

Shiny Garage Apple Plastic Dressing:

- nie podoba mi się sposób nakładania tego preparatu. Wolę kiedy dressing na plastiki jest bardziej gęsty, niż woda..

- bardzo fajny matowy efekt

- w dotyku w ogóle nie czuć, że coś leży na desce- DUŻY PLUS

- świetny jabłkowy zapach

 

 

Chemical Guys Natural Shine Matt Dressing:

- trochę za bardzo się świeci jak dla mnie

- po dotknięciu deski czuć na palcach tłuste

- super migdałowy zapach

 

 

Z moich doświadczeń wiem, że po kilku dniach CG zaczyna matowieć, ale 'tłustość' deski zostaje. Postaram się zrobić fotki po ok 10dniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Również posiadam Shiny Garage Apple Plastic Dressing. Moje odczucia:

 

+ wydaje się być wydajny, nałożyłem go na wszystkie plastiki wewnątrz auta i praktycznie nic nie ubyło,

+ ożywił plastik, efekt mnie zadowala (nie mam porównania do innych dressingów),

+ nie przyciąga kurzu, pewnie działa anty-statycznie,

+ nie klei się,

 

- sposób nakładania, jest konsystencji mleka i z pewnością nie ułatwia do jego aplikacji. Nie widać dokładnie, gdzie już dressing został nałożony,

- u mnie niestety pozostały ślady po deszczu na boczkach drzwi, próbowałem od razu przetrzeć to mikrofibrą jednak nie do końca się udało. Jak będę w tygodniu w domu to będę musiał przelecieć to APC i od nowa nałożyć dressing.

 

Jako, że jestem niedoświadczony w tych sprawach od razu zadam nurtujące mnie pytania ad. tego dressingu. Na opakowaniu nie ma informacji jak to nakładać.

1. Czy jest różnica, czy pryskam na aplikator i przecieram po plastikach, czy mogę pryskać bezpośrednio na kokpit? (pryskałem na aplikator).

2. Jakiego aplikatora powinienem użyć? (użyłem gąbkowego).

3. Czy środek powinno się mocno wcierać w kokpit? (ja raczej nie wcierałem zbyt długo, ale też nie było to tylko przetarcie).

4. Czytałem, że niektóre dressingu należy przetrzeć mikrofibrą, ten też? Po jakim czasie? (przetarłem po ok. 3 minutach, niezbyt mocno).

 

Nie zrobiłem zdjęć niestety, nie miałem dostępu do aparatu. Poza tym była to moja pierwsza próba i sporo rzeczy mogłem zrobić źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wszystko jest dla ludzi. To jest TYLKO dressing :)

1. Jak Ci wygodnie. Ja osobiście zawsze na aplikator tak żeby równomiernie położyć.

2. Jw. Najlepiej sam porównaj sobie aplikator piankowy z bawełnianym.

3. Wcieranie wg mnie nic nie daje, więc wystarczy przecierać.

4. Przecierasz mikrofibrą jeśli dressing daje zbyt duży połysk. Po przetarciu zazwyczaj uzyskujesz efekt większego matu, także to znów zależy od Twoich preferencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po tym teście skusiłem się na SG Apple Dressing, tym bardziej, że jego cena wprost zachęca do zakupu. W tym wątku już wszystko zostało napisane :)

 

- dressing daje bardzo ładne matowe wykończenie

- jest łatwy w aplikacji

- zapach przyjemny

- wydajność bardzo dobra

- cena rewelacyjna :)

 

Użyłem produktu w 3 samochodach o różnej jakości plastików (od najlepszej do najgorszej): Peugeot 407, Opel Corsa D, Suzuki Swift 2000r. prod. (słabe plastiki), w każdym z nich byłem zadowolony z uzyskanego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj miałem czas i zrobiłem zdjęcia 50/50. Niektóre są z lampą, inne bez.

 

Najpierw kokpit umyłem APC 1:10 (Shiny Garage):

 

apc1a.jpg

apc2s.jpg

 

50/50:

20086865.jpg

54153847.jpg

57895575.jpg

18485992.jpg

 

Dodam, że zdjęcia były robione ok. 30-40 minut po aplikacji, w cieniu. Nie przecierałem MF. Aplikowałem aplikatorem bawełnianym. W rzeczywistości wygląda to nieco lepiej, jednak zdjęcia mimo wszystko są miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.