Skocz do zawartości

Kamerki szmerki - HD


Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej kupić jedną lepszą kamerkę i przekładać między samochodami, czy dwie gorszej jakości ?

Robię codziennie 100km wspólnie z dziewczyną, tyle, że tydzień jeździ moje auto, tydzień dziewczyny. Osobno jeździmy tak rzadko, że można pominąć. Dlatego pomysł na jedną kamerkę.

 

Cena jako górna granica załóżmy 450zł (bez karty). Gdyby w tym przedziale znalazłby ktoś lepszą kamerkę to chętnie dokształcę się w tym kierunku ;)

 

Moje typy to :

2x G1WHT (tylko jako rejestratory jazdy) lub tylko jedna i przekładanie

1x GS90C (głównie jako rejestrator jazdy, okazyjnie do sfilmowania ciekawych miejsc)

 

Lub :

1x SJ 4000

1x Go Pro Hero

Trochę drożej, fajny bajer na wypady, bateria lepiej trzyma. Nie wiem czy potrafią te kamery pracować jako rejestratory jazdy.

 

 

Przekładanie polegałoby tylko na przepięciu kamerki, kabelki pociągnąłbym osobno w każdym samochodzie i dokupiłbym drugi uchwyt. Nie wliczam tego do ceny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś GoPro 3+/4 jako następce wersji 3? Miałem 3 white i teraz chciałbym się przesiąść na coś innego, lepszego. Którą warto wziąć nie dopłacając za dużo? Czy np 3+ Silver jest sens brać? Czy jak już zmieniać, to lepiej dopłacić i zobaczyć różnice biorąc np 4 black? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzieki wielkie A moze sie ktos wypowiedziec na temat kamerki mivue 508 Mozna ja kupic za 300-350zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są opcje nagrywania awaryjnego. Pierwsza działa na zasadzie czujnika wstrząsów, któremu możesz regulować czułość. Druga opcja manualna, czyli wciskasz przycisk na kamerce. W obu przypadkach filmik zapisywany jest w oddzielnym folderze i zabezpieczony przed nadpisaniem. Nie ma czegoś takiego, że coś się wydarzyło minutę wcześniej i chcesz to zabezpieczyć. Działa to od momentu zadziałania czujnika bądź wciśnięcia przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam w aucie na przedniej szybie mio 388 i zamierzam dokupić drugi wideo rejestrator który chciałbym umieścić na tylnej szybie.

Myślałem na kamera G1WH. Czy to dobry wybór a może zamienić je miejscami bo nie wiem jak z jakością nagrywania przez przyciemnioną tylną szybę? Proszę o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz polecam forum aw.pl.

Tu z 2016r o kam przód/tył: http://www.autowrzuta.pl/viewtopic.php? ... 6&start=22

a tu wszystkie tematy, może coś wybierzesz: http://www.autowrzuta.pl/viewforum.php?f=28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój akurat w nocy stoi w garażu w bloku, ale jak jestem gdzieś na mieście to nigdy jej nie ściągam. Tak samo z resztą robię ze stacją multimedialną, bo mam Kenwooda ze ściąganym przednim panelem. Astra stoi przed blokiem i parę razy też zostawiałem kamerę w środku i nigdy nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego na aw.pl dziwimy się czasem dlaczego przody niektórych kamer są takie oczojebne ? Jakieś napisy białe, chromy itd.

Moze w ich krajach nie ma takiego złodziejstwa i nikt o tym nie myśli przy projektowaniu, hehe

Ja w swojej np. zakleiłem zbędną "lampę"

8g1KT9I.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od ponad 3 lat mam na stałe zamontowaną kamerę w szybie, nigdy jej nie ściągam, ani latem (auto bez klimy) ani zimą. Kamera działa cały czas normalnie, a czy się coś w niej stopiło to nie wiem :D

 

 

 

 

 

Kamerka to jakiś Tracer za wówczas 100 zł, dziś są po 50-70, także można by spodziewać się szajsu, a tu produkt całkiem niezły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na baterię tak. Kiedy jeszcze miałem g*******go goclevera jak się go zostawiło latem na szybie to resetował się zegar i data, w zimie na mocnym mrozie tak samo. Teraz mam nawyk zabierania g1wh ze sobą jak parkuję auto na kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Na stronie Gearbest.com pojawiła się w rozsądnej cenie kamerka Mini 0903, czyli bliżej nieznane nam NanoQ :)

 

http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_366780.html

 

 

Czy ktoś z Was miał już ją w ręce?

 

Kamera gabarytowo nieduża, ale chyba warta uwagi.

 

Troszkę suchych danych tech:

 

General Model: Mini 0903 - nano Q 

Type: Full HD Dashcam 

Chipset Name: Novatek

Storage Max External Card Supported: TF 64G (not included) 

Class Rating Requirements: Class 4 or Above

Display Screen size: 1.5inch 

Screen type: TFT

Power Battery Type: Built-in 

Charge way: Car charger

Primary Info. Wide Angle: 135 degree wide angle lens

Video/Image/Audio Decode Format: H.264 

Video format: MOV 

Video Resolution: 1080P (1920 x 1080),720P (1080 x 720),VGA (640 x 480) 

Video Frame Rate : 30fps, 60fps 

Video Output : AV-Out,HDMI 

Image Format : JPG 

Image resolution: 3M (2048 x 1536) 

Audio System : Built-in microphone/speacker (AAC) 

Exposure Compensation: +0.3,+0.7,+1,+1.3,+1.7,+2,-0.3,-0.7,-1,-1.3,-1.7,-2,0 

White Balance Mode: Auto,Cloudy,Fluorescent,Sunny,Tungsten

Functions WIFI: Yes 

WiFi Function: Image Transmission,Remote Control,Settings,Sync and Sharing Albums 

WiFi Distance : 5m 

Loop-cycle Recording : Yes 

Loop-cycle Recording Time: 1min,3min,5min,OFF 

Motion Detection: Yes 

GPS: Yes 

G-sensor: Yes 

HDMI Output: Yes 

WDR: Yes 

Time Stamp: Yes 

Interface Type: AV-Out,Micro USB,Mini HDMI,TF Card Slot 

Language: English

Other Frequency: 50Hz,60Hz,Auto

Dimension/Weight Product weight: 0.056 kg 

Package weight: 0.384 kg 

Product size (L x W x H): 6.50 x 3.50 x 3.50 cm / 2.56 x 1.38 x 1.38 inches 

Package size (L x W x H): 15.50 x 10.00 x 10.00 cm / 6.1 x 3.94 x 3.94 inches

Package Contents Package Contents: 1 x Nanoq 0903 Car DVR, 1 x GPS Bracket + Screw, 1 x USB Cable, 1 x Cleaning Cloth, 1 x Car Charger (3m Approx.), 1 x Connector, 2 x Adhesive Sticker, 6 x Mount Buckle, 1 x English User Manual

 

 

Kilka fotek podebranych ze sklepu Gearbest.com

 

1465957029600494.jpg

 

20160615095719_12832.jpg

 

20160615095719_61600.jpg

 

20160615095719_71995.jpg

 

20160615095719_88777.jpg

 

20160615095719_97414.jpg

 

Zastanawiam się nad zamówieniem i przetestowaniem.

 

Nie miałem jeszcze kamerki z WiFi i ciekaw jestem użyteczności tej funkcji.

No i patent odbiornika GPS w "stopce" wydaje mi się ciekawy. W G90C był odbiornik na kablu i trochę to komplikowało montaż i późniejsze montowanie/demontowanie kamery (dodatkowy kabel do wpięcia...).

Tutaj jest ciekawie rozwiązane.

 

Co o tym sądzicie?

Warto iść w ten sprzęt?

 

Dodane po 1 godzinie 32 minutach 19 sekundach:

Aha!

Z kuponem GBC0903 kamera kosztuje 73,99 USD :D

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.