Skocz do zawartości

Kamerki szmerki - HD


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Pytanie do ludzi posiadających G1WH. Kilka dni temu stałem się posiadaczem tej kamery. Pierwsze wrażenia bardzo na plus. Natomiast wczoraj wtopa. Miałem dłuższą trasę i w połowie trasy mam "dziurę". :shock: W pewnym momencie mam uszkodzony plik po którym kamera nie kontynuowała zapisu. Ponownie zapis zaczyna mi się na parkingu gdzie na czas postoju odłączyłem kamerę od zasilania. Kamera miała wygaszony wyświetlacz także zauważyłem to dopiero w domu podczas oglądania zapisu z trasy. Trochę to niepokojące. :/ Czy ktoś miał taki problem lub czytał gdzieś o czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz temacik o G1WH: http://www.autowrzuta.pl/viewtopic.php? ... start=1859

Masz odpowiednią kartę, która dobrze wspołpracuje ? Odpowiednio sformatowana ? O kartach tu: http://www.autowrzuta.pl/viewtopic.php?f=28&t=3210

Masz WYŁĄCZONY tryb parkingowy ? Jeśli nie to wylącz go.

Masz ustawione nagrywanie w pętli np. na 3min, 5min ?

Sprawdż jaki masz soft. Można je zmieniać. Ja np. wgrałem od DOD LS388W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ludzi posiadających G1WH. Kilka dni temu stałem się posiadaczem tej kamery. Pierwsze wrażenia bardzo na plus. Natomiast wczoraj wtopa. Miałem dłuższą trasę i w połowie trasy mam "dziurę". :shock: W pewnym momencie mam uszkodzony plik po którym kamera nie kontynuowała zapisu. Ponownie zapis zaczyna mi się na parkingu gdzie na czas postoju odłączyłem kamerę od zasilania. Kamera miała wygaszony wyświetlacz także zauważyłem to dopiero w domu podczas oglądania zapisu z trasy. Trochę to niepokojące. :/ Czy ktoś miał taki problem lub czytał gdzieś o czymś takim?

Jest jeszcze bardziej prozaiczne wytłumaczenie - coś z zasilaniem, np. przypadkowy spadek prądu z ładowarki czy gniazda zapalniczki (może ładowarka siedzi niepewnie w zapalniczce i przy przypadkowym ruszeniu kablem na moment była przerwa w zasilaniu), wtedy G1WH sama wyłączy się po chwili (tak samo się dzieje jeżeli odpala się auto z kablem wetkniętym w kamerkę - spadek napięcia przy uruchamianiu silnika i kamerka po minucie czy dwóch się wyłączy sama - nawet jak po tej krótkiej przerwie dalej ma zasilanie!), chociaż powinna wtedy normalnie zakończyć filmik a nie urwać zapis uszkodzonym plikiem. Ja z między innymi tego powodu mam ładowarkę zakończoną kabelkiem który wpięty jest bezpośrednio od tyłu we wtyczkę która doprowadza prąd do gniazda zapalniczki - no i jest jeszcze kwestia wizualna, gniazdo zapalniczki jest wolne, a ładowarka ukryta w schowku.

 

No chyba że to wina np. karty pamięci, ale to wtedy inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisze do momentu wypadku. Po wypadku już wiele do oglądania pewnie nie ma. ;) Z tego co zauważyłem to G1WH zachowuje się (i mój poprzedni gunwniany goclever miał identycznie) następująco:

- całkowite trwałe odłączenie zasilania: kamerka wyłączy się po kilku sekundach jak normalnie po zdjęciu z samochodu.

- krótka przerwa w zasilaniu, ale kabel jest dalej podpięty, jak np. przy odpalaniu samochodu kiedy przy starcie na moment gniazdo zapalniczki słabnie na moment: kamerka będzie chodzić jeszcze minutę czy dwie jakby nic się nie stało, po czym zwyczajnie się wyłączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHOT a ja normalnie odpalam samochód i kam chodzi. Zazwyczaj szybko kręcę zanim kam się odpali a czasem już poczekam aż zaczyna nagrywać i dopiero odpalam auto.

 

Są kamerki z baterią i z kondensatorem. Baterie są zazwyczaj gówniane i wystarczają głównie do zapisu ostatniego pliku. Moja po wyłączeniu zapłonu/zasilania nagrywa jakieś 8-10s Te z kondensatorem podobno 5s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc po kolei, tryb parkingowy mam z tego co kojarzę wyłączony (głowy nie dam, kamerę mam w aucie, jak się przejdę to sprawdzę na 100%). Nagrywanie ustawione w pętli na 3min, soft też nie pamiętam jaka wersja ale jest on z językiem polskim. Karta jaką posiadam to GoodRAM 32GB Class 10 domyślnie sformatowaną na fat32. Karta była formatowana w kamerce, gdzie indziej poradzono mi abym spróbował jeszcze to zrobić w komputerze. Co do zasilania to w fabii napięcie na gniazdo zapalniczki jest podawane niezależnie od tego czy kluczyk mam w stacyjce czy też nie, więc każdorazowo przy postoju wyjmuję wtyczkę z gniazda, zazwyczaj robię to po odpaleniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHOT a ja normalnie odpalam samochód i kam chodzi. Zazwyczaj szybko kręcę zanim kam się odpali a czasem już poczekam aż zaczyna nagrywać i dopiero odpalam auto.

Najwyraźniej przy kręceniu rozrusznikiem u Ciebie nie odcina zapalniczki jak to się dzieje we wielu samochodach.

Są kamerki z baterią i z kondensatorem.

Wersja z kondensatorem to G1WC, ja piszę o G1WH który ma baterię podobnie jak G1W.

Sam wypadek nie znajdzie sie w "uszkodzonym pliku"?

Nie, normalnie powinien przez te parę sekund po odcięciu zasilania normalnie zakończyć plik i dopiero się wyłączyć. A i takie "uszkodzone" pliki bym spróbować wrzucić np. w VLC, może się okazać że do momentu przerwania będzie większość nagrania do odzyskania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o kondensatorze było jak by do Faraona.

Wypadek powinien być nagrany, bo po to jest bateria lub kondensator żeby po odcięciu zasilania zapisało ostatni plik. No chyba, ze sama kam dostanie ale to już inna sprawa.

 

To, że jakieś pliki są uszkodzone itp. to już błąd/wada kamerki lub karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak Ci wyżej pisałem, testowałem to kilkukrotnie - po odpięciu zasilania "na moment" nagrywa jeszcze jakieś 2-3 minuty i się w cywilizowany sposób wyłącza, po odpięciu zasilania całkowicie, wyłącza się po kilku sekundach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dalej nie wiem. ktory to ten uszkodzony plik.

Natomiast wczoraj wtopa. Miałem dłuższą trasę i w połowie trasy mam "dziurę". :shock: W pewnym momencie mam uszkodzony plik po którym kamera nie kontynuowała zapisu. Ponownie zapis zaczyna mi się na parkingu gdzie na czas postoju odłączyłem kamerę od zasilania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko mam w planach zakup kamerki Mio 528 i czy ona jest zasilana z gniazdka samochodowego czy sa jakies inne opcje tzn kable wpiac do instalacji samochodu (mam na mysli wpiecie sie do kabelków oswietlenia wnetrza). Ewentualnie ile bateria ''wytrzyma'' na zasilaniu z akumulatora? Ewentualnie jaka byscie polecali do ceny 400zł? Dodam że zakup interesuje mnie tylko w kraju nie chce sprowadzac z chin itd. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma wejść do sprzedaży Vico Vation Marcus 1 jako alternatywa dla G1WH http://www.autowrzuta.pl/viewtopic.php? ... cc41d571ff

Mio raczej niepolecane.

No chyba, ze za większą kwotę to Marcus 2 jest dobrym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.