Skocz do zawartości

Kamerki szmerki - HD


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie przesadzajcie z tą szybkością kart potrzebną do nagrywania. W kamerach rejestrujących materiał 1080P jest maksymalna przepustowość 28 Mbitów/s co daje w przeliczeniu 3,5 MB/s, a co wskazuje, że porządna karta class 4 w zupełności wystarcza... słowo klucz "porządna". Ja co prawda mam Canona MF506, który rejestruje "tylko" 1080i i leci 17Mbitów/s (2,125 MB/s), ale na class 4 śmiga jak ta lala. Klasa karty ma większe znaczenie przy zrzucaniu materiału na kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LoozaQ poprawię Cię, GoPro przy 1080p, szarpie się nawet do przepustowości 45 Mbitów, co daje 5,76 MB na sekundę, przy samym filmie. Niby zwykła karta powinna sobie z takimi wartościami poradzić, ale używając trybu foto 30 klatek na sekundę wymagana jest klasa karty 10. Zawsze lepiej mieć zapas, niż zdziwić się z przerwanego wideo lub pogorszonej jakości filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LoozaQ na autowrzucie nikt nawet nie wspomina o kartach klasy 4. tam taka karta to jak u nas wosk koloryzujący albo pasta tempo :dontknow: wszyscy mają od 6 w górę !!

 

dodatkowo kamerka którą ma Marcin zapisuje w jednym czasie dwa pliki (przednia i tylna kamera) więc raczej szybkość karty ma znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin wolę się uczyć na cudzych błędach ;) i tak o zakupie będę myśleć dopiero po nowym roku

 

[ Dodano: 19 Grudzień 2013, 23:20 ]

Powie mi ktoś gdzie jest przysłowiowy haczyk? Ten sam sklep, kamerka niby też ta sama, skąd taka różnica w cenie?

 

http://allegro.pl/wideorejestrator-pres ... 63076.html

 

http://www.agito.pl/wideorejestrator-pr ... 16880.html

 

ja z Agito na Allegro kupiłem fotelik do auta i był ponad 100zł tańszy niż u nich w sklepie internetowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo kamerka którą ma Marcin zapisuje w jednym czasie dwa pliki (przednia i tylna kamera) więc raczej szybkość karty ma znaczenie

Być może, z tym że to jest 2x 720P co w przypadku tej kamerki nie da więcej niż 20Mbitów/s w porywach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Tracer Arrivo już dotarł, ale relację będę mógł dopiero zdać po zjedzeniu kolacji wigilijnej :kox: Wcześniej nie dadzą mi nawet pomacać :(

 

Maciek św. Mikołaj kupując prezent kierował się jakimiś testami/opiniami czy raczej ceną (skąpiec jeden ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwyjac, głównie ceną :) Jako, że to ma być moja pierwsza kamerka do auta, jak będzie spełniała swoje zadanie, to pójdzie do dupowozu, a do tego auta kupie coś lepszego :)

Wg filmów na YouTube wypada nie najgorzej za takie pieniądze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie :o też na kilku widziałem z klejem i na kilku z przyssawką, choć na stronie producenta piszą o uchwycie z przyssawką. ja u siebie wolałbym na klej, jeśli kamerka posiada funkcję obrotu o 360stopni bo bym ją do deski przykleił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwyjac, w szale świątecznym nie było czasu logować się na forum. W sumie testów za wiele też nie zrobiłem.

W nocy, na nieoświetlonej drodze lipa, praktycznie nic nie widać. Kamera nie ma żadnych diod które doświetlają. W terenie oświetlonym w nocy, coś tam widać.

W dzień kamerka nagrywa całkiem znośnie :) Trzeba zaopatrzyć się w sporą kartę, bo 3 minutowy film z głosem ma jakieś 680MB.

Kamera nie jest naklejana, tylko ma malutkich rozmiarów przyssawkę. Nie sprawdzałem jeszcze czy ma detekcję, czy jest obrócona czy nie.

Jakieś filmiki testowe wrzucę jak będę u siebie w domu, bo póki co na wsi słaby internet mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.