Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

zakupiłem

marolexa 42pln+

 

dysze 3 szt. 18 pln

 

filce 3 pln

 

i zaczynam zabawę :D

 

[ Dodano: 2 Lipiec 2012, 18:39 ]

pierwsze pytanie jak wyjąć tą żółtą końcówkę ?

 

nie potrafię sobie z tym poradzić :( w pierwszych 5 stronach nic nie znalazłem :idea:

 

dobra mam :) trzeba wykręcić

 

 

Się udało :good:

 

piana aktywna zakupiona w OBI za 11 pln za litr taka do testów ;)

pienie się jak głupia :kox:

 

pierwsze testy uważam za pomyślne ;)

 

Ps. Jak by ktoś potrzebował to średnica filca to 17mm kupione w OBI gotowce :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysze 3 szt. 18 pln

Wystarczyło podjechac do pierwszego lepszego sklepu ogrodniczego (albo nawet poszukac w OBI) i kupic jedną dyszę Kwazara (pasuje idealnie) za całe 3,5 pln. :-]

 

Ps. Jak by ktoś potrzebował to średnica filca to 17mm kupione w OBI gotowce :-]

Nie trzeba specjalnie mierzyc. Wystarczy wziąc końcówkę, przyłożyc do filcu i odrysowac. Zdaje się, że moneta 10 gr także idealnie odwzorowuje wielkośc tych filców.

 

Się udało :good:

 

piana aktywna zakupiona w OBI za 11 pln za litr taka do testów ;)

pienie się jak głupia :kox:

No i ważne, że za śmieszne pieniądze masz sprawną i wydajną pianownicę. Co do tych pian z marketów to trzeba jej dużo więcej lac niż taką np Magifoam. Jak kupiłem jakąś w markecie do testów to praktycznie musiałem lac na 1 L wody z 200 ml tej piany. Dużo mniej zalewałem zwykłego szamponu do auta Nigrin.

Teraz jak mam pianę Magifoam to wystarczy według schematu z forum - 20-30ml na litr wody i daje ładną piankę.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba specjalnie mierzyc. Wystarczy wziąc końcówkę, przyłożyc do filcu i odrysowac. Zdaje się, że moneta 10 gr także idealnie odwzorowuje wielkośc tych filców

 

Nic nie mierzyłem ;) w OBI są zestawy filców po 2,99 i jest ich kilka rozmiarów i te 17mm pasują idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty pewnie masz na myśli te pod nogi mebli, z warstwą kleju? To widziałem takie także w Casto i na początku takie testowałem jednak nie zachwyciła mnie piana z tego filcu. Później jeszcze udałem się do Casto ponownie, zacząłem dokładniej szukać i znalazłem u nich w sprzedaży filc ale taki w kawałkach. Mniejszy (bodajże 10cm x 20cm) kosztował coś koło 7-8pln a 2 razy większy koło 14-15pln. Wziąłem ten mniejszy bo z niego to można naciąć tych krążków, że hohoho.

Ogólnie ten filc jest - jak dla mnie - fajniejszy bo nie jest aż tak mocno zbity jak ten podkładki meblowe. Ma taką trochę bardziej włosową strukturę (nie miałem w reku filcu z Glorii ale jak porównywałem na dużych zdjęciach to ten Casto filc ma właśnie strukturę trochę bardziej podobną do tych filców z Glorii - może tak jest a może to tylko moje subiektywne odczucie). W każdym razie na tym filcu z Casto piana wychodziła mi znacznie lepsza.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty pewnie masz na myśli te pod nogi mebli, z warstwą kleju?

 

tak dokładnie ten :)

 

Dzisiaj testowałem pianę z płynem do naczyń ... MEGA jak bita śmietana trzymała się z dobre 5 minut na kafelkach :)

 

Ps. faraon3021

 

do pierwszego postu dodał bym:

 

-jak rozkręcić dysze zaraz po kupnie

-wymiar filcu

i info żeby przy wypalaniu dziurki uważać aby nie trafić w "grubszą" część ścianki tej rurki ;)

 

tak poza tym to Wielkie Dzięki za wszelkie informacje całe przerobienie Marolexa zajeło mi jakieś 5 minut i mam super pianownice :ad:

 

Ps.2 idę robić pierwsze testy na aucie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby przy wypalaniu dziurki uważać aby nie trafić w "grubszą" część ścianki tej rurki ;)

 

a tu co masz na myśli? :o

środek rurki jest w kształcie krzyża miejscami ścianka jest grubsza chyba łatwiej/lepiej wypalić w tej chudszej części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. faraon3021

 

do pierwszego postu dodał bym:

 

-jak rozkręcić dysze zaraz po kupnie

-wymiar filcu

i info żeby przy wypalaniu dziurki uważać aby nie trafić w "grubszą" część ścianki tej rurki

Oczywiscie ze mozna.

Ogarnij to jakos "zgrabnie"zeby nadawalo sie do instukcji a ja to dodam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam poczytałem i tez zabieram sie za przerobienie :) czy kupujac dysze herbicydowa bedzie to dysza pianujaca? Czy herbicydowa i pianująca to bedzie to samo ? :)

 

Polecam jeszcze raz przeczytać PIERWSZY post 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały watek :kox: Wielkie brawa za rozgryzienie tematu panowie.

A oto efekt moich testów

Marolex 2000+ modyfikacje:

1. 1 otwór wypalony szpilką (ok 0,6-0,8mm)

2. dysza Marolex niebieka

3. 1 szt. filc - podkładka pod meble - bez kleju

4. 2 szt. filc - od wkładek do butów

5. uszczelka

marolex1.jpg

 

Piana VALETpro pH NEUTRAL SNOW FOAM - woda o temperaturze pokojowej. 30ml/1L.

 

Wg mnie wyszło całkiem fajnie, nie jest za sucha, trzyma się ściany ;) Zobaczymy jak będzie na aucie. Oceńcie sami czy jeszcze kombinować, czy ma być bardziej sucha czy tak może być ? 8-)

 

http://www.youtube.com/watch?v=ivwpJ_7lF5I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamtower, jak widać, dla chcącego, nic trudnego, temat jest na tyle opisany, jak widać, po jego przeczytaniu, dałeś radę uzyskać przyzwoitą pianę i zawstydziłeś całą resztę zadająca zbędne pytania. Jakość piany to już sprawa "kosmetyczna", kombinacja filców jak i ilości chemii, dla przypomnienia mój film z Marolex'em, od 1:45 :-]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym potwierdzić, że jakość wody ma duże znaczenie na właściwości pianotwórcze Marolexa. Testy w łazience ;) robiłem na wodzie z kranu. Do mycia auta zastosowałem wodę przepuszczoną przez filtr (Brita itp). Przy takim samym zestawie filców piana okazała się bardzo sucha, musiałem pozbyć się jednego (wkładki od butów) aby uzyskać normalną pianę. Także panowie testy i jeszcze raz testy. Drobna zmienna i wszystko od nowa. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś ktoś użyć wody destylowanej albo przegotowanej (po odstaniu osad zbiera sie na dnie :D) ?

 

ja robię mieszankę destylowanej z przegotowaną kranówą

i piana jest :good: dużo lepsza niż z samej kranówy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktos powiedzieć dlaczego mój Marolex 2000plus czasem ma odchył "żygnięcia" pianą,na filmach widać że wam wszystko ładnie równomiernie wylatuje z dyszy.Dodam że zrobiłem jak w opisać....dysza niebieska na przemian w zółtą, na odcinku 1 cm od góry dziurka zrobiona igłą (może za mała,może za duża?), trzy filce.

Czy to czerwone sitko na końcu rurki trzeba zdjąć?Baniak pompowany do oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie z obi i zaraz zabieram się za mojego Marolexa;) Jeden niemiły akcent. ...w połowie zestawów końcówek na regale brakuje niebieskiej;/

 

Update:

Napotkałem pierwszy problem i to na samym początku. Jak rozebrać fabryczną seledynową końcówkę z Marolexa? Od środka znajduje się w niej zielony kawałek plastiku w kształcie walca stopniowo wydrążonego, cieńszy przelot przy wylocie. Wydaje się, że jest on zespolony z seledynową końcówką i obie części kręcą się jako całość;/ Próbowałem do środka włożyć palec i przytrzymać wewnętrzny zielony walec kręcąc przy okazji seledynową końcówką ale bez powodzenia;/ Obracają się razem a dostęp palcem jest mocno ograniczony. Spróbuję przytrzymać wewnętrzną część śrubokrętem ale wolę najpierw zapytać zanim coś zepsuję.

 

[ Dodano: 26 Lipiec 2012, 21:17 ]

Dodaje zdjęcia:

 

26072012290.jpg

26072012291.jpg

26072012292.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.