Skocz do zawartości

POLISHANGEL� Powergel Wheel Cleaner


malkolm

Rekomendowane odpowiedzi

POLISHANGEL Powergel Wheel Cleaner

Test sponsorowany przez moją żonę

:)

Jest to pierwszy z kilku produktów :

polishangel.jpg

Na wstępie coś od producenta:

- Delikatny i skuteczny żel do mycia felg

- Odpowiedni dla wszystkich stopów

- Nie zawiera agresywnych środków chemicznych

- Przyjazny dla środowiska

- Zawiera wyciągi z mięty i owoców cytrusowych

- Usuwa smar, pył, oleje, brud, naloty rdzy - bez konieczności szorowania i rysowania

- Wysoka skuteczność w czyszczeniu

- Niedrażniący zapach

- Idealny do czyszczenia wysokociśnieniowego

POLISHANGEL Powergel Wheel Cleaner wykorzystuje technologie niejonowych środków powierzchniowo-czynnych, które zmieszane są z ekstraktem mięty i cytrusów. Żel ten pozwala na delikatne, ale skuteczne czyszczenie kół z brudu, resztek smoły, tłustych plam i pyłu hamulcowego.

 

Sposób użycia:

 

Spryskujemy felgę żelem. (Możemy pomóc sobie pędzelkiem)

Odczekujemy kilka chwil i spłukujemy czystą wodą (najlepiej pod ciśnieniem).

 

http://www.youtube.com/watch?v=kIoD2BhScwM&feature=player_embedded

Fotograf ze mnie żaden, mimo wszystko postanowiłem uwiecznić testy :

tak wyglądały felgi przed myciem

P1050124_800x535.jpg

P1050125_800x535.jpg

tak w trakcie

P1050138_800x535.jpg

a tak po

P1050143_800x535.jpg

P1050144_800x535.jpg

nad felgami spędziłem jeszcze kilka minut , delikatnie je prze polerowałem i wyglądają tak

P1050212_800x535.jpg

 

Ten test był wczoraj na aucie znajomego, dziś mimo -1 i silnego wiatru postanowiłem umyć i swoją padakę, przy okazji też zrobiłem kilka kiepskich fotek:

przed

P1050249_401x600.jpg

wystarczy jedno psiknięcie, środek jest w postaci żelu, nawet z mokrej felgi nie spływa, widać na następnej fotce niewielką żółta plamę na środku

P1050250_401x600.jpg

i z jednego psiknięcia za pomocą pędzelka bez trudu można zrobić taką piankę

P1050252_401x600.jpg

Teraz kilka spostrzeżeń, każdy sam musi zdecydować czy taki produkt będzie mu odpowiadał, a jest inny od tych kilku jakie do tej pory używałem.

Produkt jest bardzo delikatny, aby domyć felgi tak zaniedbane jak w audi musiałem każdą przez kilka minut pieścić pędzelkiem, a i tak było ciężko. Podobno auto przez rok nie było myte ręcznie, tylko myjnie bezdotykowe i aktywne piany. Dla porównania na jedną zaaplikowałem APC od PB w rozcieńczeniu 1:1 i był o wiele mocniejszy.

Powergel Wheel Cleaner na bardzo ładny zapach, zero drażniących chemikalii, coś jak mieszanina rumianku, mięty i cytrusów, wydaje się też nie podrażniać skóry dłoni.

Za pomocą pędzla lub szczotki po jednym psiknięciu można wyczyścić całą felgę, zwiększenie ilości preparatu nie zwiększa znacząco jego skuteczności.

Teraz pytanie do sprzedawcy, czy można go stosować we wnętrzu po rozcieńczeniu??

Ma taki zapach że nie trzeba by stosować innych.

Według mnie preparat jest stworzony do częstego i regularnego stosowania, szczególnie na felgach chromowanych i z polerowanego aluminium które potrzebują delikatności.

Zapraszam do dyskusji i pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując to taki lajcikżel!

można tak powiedzieć. do mycia uwalonego silnika się raczej nie nadaje.

co do szamponu to jest rewelacyjny, dla mnie numer 1, ale o tym troszkę później i w innym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli idealny środek do mycia opon (którym zbyt mocna chemia może zaszkodzić), zadbanych i nawoskowanych felg, do tego wydajny. Zgadasz się malkolm?

tak, szczególnie polerowanego chromu i aluminium,

zrobię jeszcze test z płytką aluminiową, zobaczymy po jakim czasie zacznie śniedzieć, i muszę spróbować jak będzie oddziaływał na woski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko od siebie, że jak ktoś chce troszkę mocniej "poczyścić" to wystarczy zostawić środek na dłuższą chwilę. Jak wino - z czasem nabiera mocy ;)

 

Trzeba też pamiętać o tym, że to nie killer, a środek do czyszczenia zabezpieczonych felg - o takiej formule, aby nie naruszać nadto "wheel guard'ów" :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.