Skocz do zawartości

Polerka felg aluminiowych


Gość koggi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 956
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Aivars

 

gruby papier na płaską tarczę i jazda, tam gdzie większe ubytki napawać i tyle

czasami tokarz potrafi narobić duże rowki które ciężko później usunąć ( miałem kilka razy taki przypadek )

nie pamiętam jaką nasadką, musisz dopasować jakąś 10kątną prawdopodobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aivars, ja zawiozłem 3 komplety felg do tocznie rantów i niestety vw_golf3 ma rację, co prawda wżery poznikały ale zostały ryski , praktycznie nie do zeszlifowania, jednym słowem podwójna robota. Tokarz mi bierze 20-25zł od sztuki. Wspominał coś o diamentowych nożach ale nie mam pojęcia jak będzie felga po tym wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aivars, ja zawiozłem 3 komplety felg do tocznie rantów i niestety vw_golf3 ma rację, co prawda wżery poznikały ale zostały ryski , praktycznie nie do zeszlifowania, jednym słowem podwójna robota. Tokarz mi bierze 20-25zł od sztuki. Wspominał coś o diamentowych nożach ale nie mam pojęcia jak będzie felga po tym wyglądać.

 

Dzieki za info, jednak sobie odpuszcze ;) A co do imitacji srubek to nie udalo mi sie ani jednej sztuki 'wykrecic' z 4 felg :D Przy nawet delikatnym kontakcie z nasadka srubki sie wyszczerbialy itp, wiec stwierdzilem ze wymienie wszystkie na nowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aivars

 

www.techride.pl , masz tam dużo imitacji, nawet chromowane i pozłacane :P

 

Wlasnie tez myslalem, ze u nich cos zamowie ale sklep juz od dluzszego czasu niedziala, ponoc zawiesili dzialalnosc. Bede cos kombinowal ze 'zwyklymi' srubami, we Wroclawiu jest pare sklepow gdzie mozna dostac najdziwniejsze sruby wiec mysle, ze cos sie wybierze w normalnej cenie ;)

 

vw_golf3, skad bierzesz takie srubki/imitacje jak techride niedziala, a na allegro 3,5zl/szt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.de/itm/321064194271?ssP ... 1558.l2649

 

Tu masz moją aukcję, mogę Ci sprzedać po 1,50zł za sztukę ( po tyle kupiłem)

 

Poszukam bo miałem jeszcze inne wzory, kiedyś miałem tego 20 tys szt i cosik jeszcze z tego zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzisiaj zacząłem przygodę z polerowaniem moich alusów... oczywiście wcześniej przeczytałem cały temat żeby mniej więcej widzieć jak sie za to zabrać... :) no więć najpierw ściągnąłem lakier bezbarwny bondexem, nastepnie kolej na szlifowanie... wżery doś duże wiec zszedłem aż do papieru o gradacji P60 i tu zaczeły się moje zmartwienia... pomimo szlifowania nadal widać pod światlo takie plamy. Czy jest na to jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew radom kolegów zimowe opony załozyłem na felgi gdzie ranty są z polerowanego aluminium.

Po powrocie z nart, korzestając z ładnej pogody postanowiłem umyć auto.

Felgi wyglądały fatalnie. Na częściach aluminiowych pojawiły sie białawe wykwity, których niczym nie mogłem usunąć.

W rozpaczy próbowałem nawet CIF-a, potem (z braku pasty Mothers) używałem (świetnego zresztą) BRASSO do metali nieżelaznych.

Wyczyściłem 3 felgi przez 8 godzin.

Białe wykwity schodziły najlepiej papierem ściernym 1000 na mokro, potem wspomniane BRASSO.

Ale nawet papierem 1000 nie byłem w stanie do końca usunąć plamek, które głęboko wżarły się wgłąb, mimo lustrzanego połysku na powierzchni.

Aluminium przetarłem cleanerem PB, potem odtłuściłem wodą z płynem do naczyń i zabezpieczyłem LSP (każde koło innym).

Przy okazji: HiTemp 1000 działa słabo na powierzchni aluminiowej-tym właśnie były zabezpieczone felgi przed wyjazdem (2 warstwy wosku i sezonowanie 5 dni).

(jestem w trakcie prób 3 sealantów i po miesiącu testów HiTemp wypada najsłabiej)

Jutro jadę do wymiany opon na fabryczne felgi-żal byłoby włożonej pracy, gdyby znów na drogach zaczęto solić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.de/itm/321064194271?ssPageName=STRK:MESELX:IT&_trksid=p3984.m1558.l2649

 

Tu masz moją aukcję, mogę Ci sprzedać po 1,50zł za sztukę ( po tyle kupiłem)

 

Poszukam bo miałem jeszcze inne wzory, kiedyś miałem tego 20 tys szt i cosik jeszcze z tego zostało.

 

Ja jednak odpuszcze te srubki, bo znalazlem u siebie na miejscu w sklepie w doslownie smiesznej cenie, potem tylko zolte cynkowanie i bedzie git ;) ale dzieki za info :good:

 

Ktos sie orientuje jaki jest koszt cynkowania malutkich srubek w ilosci 120szt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.