Skocz do zawartości

Farbic guard - jaki preparat ?


piotrl

Rekomendowane odpowiedzi

Prawie każdy kosmetyki do każdej części samochodowej mam/y ;)

 

Mam pytanie co lub który preparat do ochrony materiału kupić

a dokładnie chodzi siedzenia materiałowe ,a dokładnie chodzi mi o

takie zachowanie płynów na siedzeniach :o

 

filmy Autoglym-a

 

Pytanie co kupić

 

Gtechniq i1 - Farbic guard

303 Farbic guard

Chemical Guys Farbic guard

Nanolex Textile sealant

 

lub jaki polecacie inny dobry :o

 

Na forum DW delikatnie więcej głosów na Gtechniq ale cena :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy o to chodzi, ale cena jakoś szczególnie nie powala

 

http://poland.gtechniq.com/sklep-2/3s-d ... rt-fabric/

 

Nie tak tylko napisałem ze drogi jeszcze muszę porównać cenę do pojemności :)

 

Ale najbardziej polecanych chyba z tego co czytam oraz 303 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak tylko napisałem ze drogi jeszcze muszę porównać cenę do pojemności :)

 

bardziej chodziło mi o ty czy to to a nie cena, bo po dokładniej nazwie niewiele znalazłem w PL.

 

Tez jestem zainteresowany tematem, bo wożąc dzieci równie się zdarza niestety ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety zawiodłem się na 303 Farbic guard. Kupiłem aby zabezpieczyć kanapy w domu - dokładniej same podłokietniki/boczki, bo mam w jasnym kolorze i dość szybko brud łapią (przy dwójce dzieci ;) ).

Wypsikałem całe opakowanie 470ml na cztery podłokietniki (powierzchnia 1-1,5m2) aby mieć pewność, że żadnego miejsca nie pominąłem. Mokro było aż za nadto. Po całkowitym wyschnięciu - jakieś 24 godziny - przystępuję do testu i.... kupa :(

Leję wodę, niby nie wsiąka od razu - tak jak w niezabezpieczony materiał, ale po przetarciu widać, że zostaje mokra plama, a więc woda wsiąka w materiał. Niby troszkę perli, ale do efektu widocznego na różnych filmikach to daleko, oj daleko...

Materiał moknie a tego chciałem uniknąć. Może wolniej, ale nadal moknie, a więc lipa :thumbdown:

 

Teraz nie wiem, czy mam taki specyficzny materiał, czy może przyczyna tkwi w tym, że podłokietniki były już kilka razy prane, a nie posiadając ekstrakcji wiadomo, że środek piorący nie został do końca wypłukany.

Nie mogę już zrobić testu na innej, nowej tkaninie, bo zużyłem całe opakowanie.

 

Na razie straciłem ochotę na testy innych preparatów, ale znając siebie nie wytrzymam długo i pewnie pójdę w kierunku 4nano lub Gtechniq i1... zobaczymy.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

303 Fabric Guard jest super, ale faktycznie dziala dosc nierowno w zaleznosci od materialu.

 

Na opakowaniu jest opisana propozycja testu z recznikiem papierowym - sprobujcie sami - SZOK.

 

U mnie najlepiej się sprawdza na butach, i to bardzo roznych :) Mialem nadzieje ze bedzie skuteczny na welurowych dywanikach, ale nie do konca... Cos tam moze poprawil, ale nie ma szalu.

 

Wydaje mi sie ze tegu typu impregnaty dzialaja tylko na materialach z krotkim wlosem, ktore moga przyjac impregnat w calosci. Na fotelach ze zwyklego materialu sprawdza sie bardzo dobrze, ale musze sprawdzic jak z zywotnoscia tego zabezpieczenia - psikalem ok 2 miesiace temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

303 Fabric Guard jest super, ale faktycznie dziala dosc nierowno w zaleznosci od materialu.

 

Na opakowaniu jest opisana propozycja testu z recznikiem papierowym - sprobujcie sami - SZOK.

 

Test z ręcznikiem papierowym 303 przeszedł :good: bardzo dobrze, teraz sprawdzę jak wrócę do UK

na dywanikach materiałowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.