Jump to content

Czym przykleić gumową listwę na dachu


melvin
 Share

Recommended Posts

Witam

 

Potrzebuję pomocy oraz porady jak i czym dobrze przykleić gumową listwę na dachu auta bym nie musiał znowu przebiegać przez duńską czteropasmówkę by pozbierać swoje części :kox:

Próbowałem już wieloma klejami i sylikonami :dontknow:

Tak to mniej więcej wygląda:

 

1949578390.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Listwa ta nie powinna mieć spinek?

Jeśli tak zakup nie powinien być nadto drogi.

Jeśli chcesz już mocnego kleju to klej do szyb ale pamiętaj to już przyklejenie na zawsze :)

Link to comment
Share on other sites

w/w silikon przeznaczony do uszczelniania misek olejowych aluminiowych, ale mechanicy składają na niego pokrywy zaworów, rozrządów, a także kleją boczne listwy drzwiowe... naprawdę daje rade i myślę że Ci się sprawdzi w tym przypadku

Link to comment
Share on other sites

Poszukaj silikonu odpornego na promieniowanie UV (żeby od słonka nie zamieniało się w proszek), oczyść IPA i przede wszystkim daj czas żeby mogło się przykleić.

 

Ja kiedyś przyklejałem listwy przypodłogowe jakimś super mocnym klejem. Na następny dzień zawiozłem go z reklamacją bo wciąż był rzadki jak kisiel i listwy nie kleiło. Facet powiedzial mi:.. Daj mu pan czasu.... Wróciłem, posmarowałem, obciążylem, poczekałem 2 dni...... teraz listwę mogę rwać razem z kafelkami :D

Link to comment
Share on other sites

Klej do szyb=amen

 

Nie wiem jakiej firmy używałeś kleju do szyb, ale ja używałem BOLL i wcale nie trzyma na AMEN. Kleiłem znajomemu listwę na ten klej, i na autostradzie odpadła przy 170km/h :thumbdown: a naprawdę nie żałowałem mu tego kleju, w efekcie końcowym klej został na drzwiach, a po listwie nawet śladu nie było.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Ja na klej do szyb kleiłem spoilery do auta ( lata 90-te ) Przy prędkościach jak na tamte czasy kosmicznych nic nigdy nie odpadło. Potwierdzam konieczność przygotowania podłoża primerem.

Link to comment
Share on other sites

Klej do szyb zdecydowanie najmocniej będzie trzymał. Minus taki że w razie potrzeby ciężko go usunąć. Przerabiałem temat odklejania pełnego ospojlerowania w Alfie, które było przyklejone na dużą ilość kleju do szyb i nikomu nie życzę tego powtarzać. Osobiście polecam taśmę dwustronną np. tak jak kolega napisał 3M ale tańsze też dadzą rade.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Stanowczo mówię NIE sylikonowi, już nie raz trafił mi się osobnik który uszczelnił sobie szybę w samochodzie a później szybka wpadła do środka.

jedyne co może Ci pomóc to Poliuretanowa masa klejąco-uszczelniająca. nie przyklei listwy na amen ale też nie odpadnie przy większych prędkościach. klei się nią poszycia blach . wystarczy wyczyścić element i powierzchnie klejoną odtłuścić. wycisnąć trochę masy i zostawić aby nie zawilgło przez 24h i tyle.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.