Skocz do zawartości

Tar Remover MAC 124 Prickbort


art'ek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
Zadam trzeci raz to samo pytanie bo nie widzę odpowiedzi.

 

Czy ktoś może powiedzieć czy poradzi sobie z żywicą? Po wycieczce do Chorwacji całe auto mam w kropeczkach z żywicy.

MAC124, potem APC w solidnym rozcieńczeniu i na koniec glinka - powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupiłem jakiś czas temu MAC 124 Prickbort, świetny produkt. Jedna rzecz mnie zastanawia: na etykiecie w j.polskim nalepionej na opakowaniu (nie wiem czy przez dystrybutora czy sprzedawcę) było napisane "Termin przydatności 1 rok". Na oryginalnych napisach na samym opakowaniu nie znalazłem niczego na ten temat.

Może ktoś wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jakiś czas temu MAC 124 Prickbort, świetny produkt. Jedna rzecz mnie zastanawia: na etykiecie w j.polskim nalepionej na opakowaniu (nie wiem czy przez dystrybutora czy sprzedawcę) było napisane "Termin przydatności 1 rok". Na oryginalnych napisach na samym opakowaniu nie znalazłem niczego na ten temat.

Może ktoś wyjaśnić?

Taka informacja została zamieszczona w kartach charakterystyki jakie otrzymaliśmy, dlatego też zamieściliśmy na etykietach, i chyba jak się nie myle od samego początku były naklejane na butelkach (orginalnych) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skovroon, raczej słabe połączenie. Niwelujesz wówczas moc IronX.

 

Możesz psiknąć Mac'iem przed myciem lub...

 

Myjesz auto -> osuszasz -> MAC124 -> spłukujesz wodą (mile widziana ciepła) pod ciśnieniem (jeśli przed korektą, możesz pomóc sobie nasączoną MACiem fibrą) -> osuszasz -> Jedziesz z IRONX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Kupiłem Prickbort bodajże na początku roku i tak leżakował na półce w garażu czekając na swoją chwilę. Wczoraj mylem "solniczkę", bo tak wyglądało już auto, i niestety dolne partie drzwi pełne dosłownie kropeczek z asfaltu i całe chropowate. Jako, że auto czyste dzisiaj postanowiłem przetestować prickbort'a. Pojechałem na bezdotyk, spryskałem boki auta (suchego, aby produkt lepiej zadziałał) i dosłownie po 2-3 minutach z auta zaczęły kapac brązowawe krople. Odczekałem 10-15 minut i standardowo umyłem auto bezdotykiem. Po smole ani śladu. Z całą pewnością mogę polecić ten produkt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

1. auto na letni sezon, nigdy nie widziało prickbort. Do linii szyb używam i na masce? Czy warto też dach tym pomęczyć (zdaję sobie sprawę, że tam niskie prawdopodobieństwo na smołę, ale tak jak mówię auto nigdy nie widziało dekontaminacji)

 

2. bezpieczny dla reflektorów (plastikowych) ?

 

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. auto na letni sezon, nigdy nie widziało prickbort. Do linii szyb używam i na masce? Czy warto też dach tym pomęczyć (zdaję sobie sprawę, że tam niskie prawdopodobieństwo na smołę, ale tak jak mówię auto nigdy nie widziało dekontaminacji)

 

2. bezpieczny dla reflektorów (plastikowych) ?

 

z góry dzięki

 

1. psiknij cały samochód, na dachu znajdują się też zanieczyszczenia jak soki z drzew itp

 

2. bezpieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy dobry temat ale chciałbym przestrzec przed Prickiem / Meg's BodySolvent na elementach pokrytych gumą w moim wypadku ( PlastiLak ) ale myślę że to samo będzie się tyczyło PlastiDipa.

 

Znaczek był pokryty gumą przed zimą - przetrwał bez problemu, nadeszła pora aby zmienić trochę wygląd samochodu i usunąć gumę ale jako że widziałem jakiś czas temu zapytanie o Prick vs PlastiDip to postanowiłem zrobić test.

 

Efekt:

http://i.imgur.com/V3g21w2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokrytych gumą

 

Prickbort na gumowych elementach nie robi "bałaganu".

Trzeba pamiętać, że PlastiLak, PlastiDip itp. to inna para "kaloszy".

Jednak dzięki za przydatne info - będzie wiadomo czym sobie można pomóc przy zrywaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, miałem na myśli gumą tzn-> PlastiLak / PlastiDip oczywiście, nie inne elementy gumowe bądź też guma sama w sobie.

 

Właśnie co do zrywania to jedynie można sobie to utrudnić :roll: . Bo teraz musiałem skubać gumę ze znaczka po kawałku + w zakamarkach wykałaczką pomagać. W normalnym wypadku jak się dobrze pomaluje (3warstwy+) to wystarczy podważyć kawałek i zejdzie w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobry temat ale chciałbym przestrzec przed Prickiem / Meg's BodySolvent na elementach pokrytych gumą w moim wypadku ( PlastiLak ) ale myślę że to samo będzie się tyczyło PlastiDipa.

 

Znaczek był pokryty gumą przed zimą - przetrwał bez problemu, nadeszła pora aby zmienić trochę wygląd samochodu i usunąć gumę ale jako że widziałem jakiś czas temu zapytanie o Prick vs PlastiDip to postanowiłem zrobić test.

 

Efekt:

http://i.imgur.com/V3g21w2.jpg

 

 

A to nie bylo wiadomo od dawna, ze min. prick tak dziala na plastidipa/plastilaka? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie odświeżę trochę temat

 

Czy ktoś robił test Prick vs środek od ADBL, akurat mi się Prick kończy i chociaż zawsze go używałem do tej czynności to znając produkty od ADBL może jest sens zmienić odsmolacza w arsenale swoim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.