Skocz do zawartości

4 Nano high gloss strong / cut compound


Rubio

Rekomendowane odpowiedzi

Test sponsorowany przez:

12919757454e8ece737d355.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Nowa, 3cia z kolekcji 4nano pasta tnąca - jednoetapowa - pasta która mocno tnie, a za razem zostawia miły finish bez swirli i hologramów.

 

Na pierwszy ogień poszedł służbowy ford więc bardzo ciężko nie było bo w porównaniu z prywatną Audi A6 lakier jest dość miękki...

 

Stan przed:

dsc0049cy.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dsc0064up.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Sprzęt:

 

dsc0071jv.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Wygląd po dwóch przejazdach:

 

dsc0074jp.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dsc0079pr.jpg[/img]

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Tu chciałem uchwycić 50/50 ale średnio wyszło ;)

 

dsc0085ue.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Do akcji wkracza:

dsc0099no.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

żeby niedowiarkom udowodnić że usuwa a nie kryje ;)

 

dsc0102yn.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dsc0108k.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Pierwsze testy robiłem już wcześniej, ale coś mi nie szło i pasta zasychała, pad podskakiwał i ogólnie masakra, ale była to wina temperatury bo tak jak Spons pisał powinno być powyżej 10 stopni.

Kaloryfer na 6 i czekamy...

 

No dobra To było łatwe ale przejdźmy do Audi 8-)

 

Wcześniej pomagało tylko futro i FG500 i do naprawdę ciężko :zly:

 

a tu zobaczcie sami jak to wygląda po dwóch przejazdach:

 

mało widoczne ale 50/50 wyżej przed korektą...

 

dsc0201z.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dsc0222ml.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dsc0227h.jpg

 

Tu znowu 50/50

 

Uploaded with ImageShack.us

dsc0228ml.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Tu 50/50

 

dsc0230kn.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Tu coś tam widać 50/50

 

dsc0235y.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Tu tak samo góra przed niżej po

 

dsc0246t.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Lewa strona przed

 

dsc0277h.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

50/50 ;)

 

dsc0279jt.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dsc0282bv.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Prawa strona po

 

dsc0297pn.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

50/50

 

dsc0299a.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

50/50

 

Mistrzem w 50/50 nie jestem ale coś tam widać :-]

 

Reasumując:

Pachnie fajnie, pracuje się ok pod warunkiem ciepłego garażu, nie pozostawia hologramów, ale ja jeszcze dla lepszego samopoczucia przejechałem SF4000 :P

Dla mnie najważniejsze że udało się pokonać lakier na A6 bez użycia futra i przy twardym padzie lakier nie nagrzewał się tak szybko pomimo mocnego docisku i pracy na 3 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ściąć coś tam ścięła ,ale żeby nie zostały swirle to tego bym nie powiedział.

Nie jestem fotografem ,ale sądzę ,że zdjęcia 50 /50 raczej powinno się robić prostopadle do lakieru ,a nie pod kątem tak jak tutaj na fotach,ponieważ takie 50/50 niewiele pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Test odbyty ale moim zdaniem zupełnie nie zaliczony .

 

 

Jeżeli faktycznie pasta jest taka skuteczna to zupełnie nie pokazałeś tego na zdjęciach.

 

Opis powinien zawierać więcej szczegółów zwłaszcza jeżeli testujemy pastę polerską.

 

Nie opisałeś tego co np. mnie najbardziej interesuje:

 

- zakresu obrotów przy jakich pracowałeś

- czasu pracy

- kiedy pasta tnie a kiedy wykańcza

- zastosowanych padów

 

...i nie kładziemy polerki bezpośrednio na lakierze ;)

 

Przepraszam za krytykę ale wg mnie test ma na celu zachęcić albo zniechęcić do testowanego produktu a Twój test zastanawia. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zakresu obrotów przy jakich pracowałeś

- czasu pracy

- kiedy pasta tnie a kiedy wykańcza

- zastosowanych padów

 

...i nie kładziemy polerki bezpośrednio na lakierze ;)

Polerka nie leżała na lakierze tylko trzymałem ją drugą ręką.

 

Czas napisałem że po dwóch przejazdach a nie robiłem korekty całego samochodu po pierwsze z braku czasu a po drugie dostałem małą próbkę...

Wszystko wykonane twardym padem a wykańczanie jedynie mniejszym dociskiem, bo tak zrozumiałem zastosowanie tej pasty czyli jednoetapowe...

Zakres napisałem że nawet na 3 biegu bardzo nie grzała lakieru.

 

Ok w najbliższym czasie mogę zrobić porównanie z Menerna chociaż w sumie wspomniałem o tym w teście: Wcześniej pomagało tylko futro i FG500 i do naprawdę ciężko :zly:

Ciężko Was zadowolić i zrobić pełną korektę skoro dostałem małą próbkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubio, dziekujemy za tescik :good: Ja sie czepial nie bede bo sam nie umiem robic zdjec :D poza tym wiem co pasta potrafi ;) Do wykonczenia polecam UGFC, poniewaz od razu przygotowuje powierzchnie pod wosk - nie ze wzgledu na wymog ;)

 

Bucki, zapewniam Cie ze w 95% przypadkow nie bedzie tam ani swirli, ani hologramow ;) Probki dostalo kilka innych osob wiec mysle ze jeszcze zobaczysz wiecej detali.

 

proximo, pelna nazwa produktu to High Gloss Strong Compound, dostepny jest tu:

 

http://sklep4nano.pl/product.php?id_product=50

http://sklep4nano.pl/product.php?id_product=51

 

Nie pamietam juz czy dostales ode mnie probke nowego produktu czy nie, wiem ze komus wysylalem do HGCC pod nazwa HGCC v2.0 ;)

 

Arek, pasta wlasciwie to robi dwie rzeczy na raz, tnie i wykancza. Produktu nie trzeba tak na prawde wypracowywac, mozna go sobie dokladac w srodku pracy, nie mnie jednak my zalecamy, szczegolnie na mocno tnacym padzie, zrobic 1-2 przejscia na lekkim docisku (glownie chodzi o agresywnisc gabki). Pad tnacy w sporej liczbie przypadkow to jedyny pad jaki potrzebujesz do tej pasty. Z reszta, to samo sie tyczy HGCC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Od siebie dodam tylko że jeśli chcemy wychwycić niuanse związane z wykończeniem przez daną paste, to lepiej się sprawdzi jakieś światełko LEDowe tutaj a nie halogen, szczególnie jeśli chodzi o hologramy.

 

 

Ja moją próbką póki co to usuwałem tylko ręcznie rysy pod klamkami i tu było super, ale to jeszcze za mało żeby coś powiedzieć. Napewno super pachnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spons, Czyli tej pasty nie trzeba wypracowywać ? gdy się nie wypracuje jej do końca to te gruboziarniste ziarna nie będą robić hologramów czy swirli ?

 

Dokladnie tak, jezeli takowe powstana, beda one zrobione gabka, nie pasta, co oznacza zeby zmienic pad na mniej tnacy ;)

 

Evo :good: do recznych robotek rowniez w mojej, pewnie malo obiektywnej ;), opinii rowniez sprawdza sie bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry bo może godzina o której się wziąłem za pisanie testu nie była odpowiednia i coś pominąłem.

Jeśli kogoś jeszcze nie przekonałem to powiem że korektę można skrócić pracując tą pastą o połowę szybciej ;) po pierwsze ze względu na to jak szybko zbiera a po drugie jak wykańcza.

A teraz idę się zamknąć do garażu żeby nauczyć się lepiej robić zdjęcia i wyjdę przed wigilią :D

Może źle napisałem z tymi przejazdami chodziło mi raczej o etapy to znaczy przy pierwszym etapie czyli ok 5-6 przejazdach zlikwidowałem wszystkie mniejsze rysy zostało tylko kilka głębszych które zeszły w drugim etapie na tym samym padzie tylko 2 przejazdy z mocniejszym dociskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Rubio, wszelka krytyka napędza do działanie i pozwala zauważyć własne niedociągnięcia więc nie ma się co stresować. ;)

Jesteś lepszy ode mnie bo u mnie ta pasta leży :oops: i czeka na swoją kolej.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 18 Grudzień 2011, 14:00 ]

spons, na miekkich lakierach HGCC nie narobi hologramow ?

 

Miekki to pojecie wzgledne, owszem, moze sie zdarzyc na mocno tnacym padzie lub w ekstremalych przypadkach miekkosci, po to tez mamy paste wykanczajaca ktora radzi sobie z tymi 5% ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodano: 18 Grudzień 2011, 14:00 ]

snap napisał/a:

spons, na miekkich lakierach HGCC nie narobi hologramow ?

 

 

Miekki to pojecie wzgledne, owszem, moze sie zdarzyc na mocno tnacym padzie lub w ekstremalych przypadkach miekkosci, po to tez mamy paste wykanczajaca ktora radzi sobie z tymi 5%

cos w stylu np Uni od BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja także dostałem próbkę pasty do testów (przepraszam za zwłoke, niestety nie miałem wcześniejszej możliwości zrobienia testu :/)

 

Porównuje dzisiaj wykończenie jakie zostaje po użyciu pasty w porównaniu do Menzerna FF3000. Obie pasty nakładane rotacją, na nowych czarnych padach ABW dla każdej osobny.

Wcześniej jednak zrobiłem przejazd na futrze z FG500 w celu zrobienia hologramów co by było lepiej widać efekt (tylko zrobiłem holsy, nie ciąłem swirli).

Element testowy to lewy bok Audi A3 który wcześniej został umyty szamponem R&S i wyglinkowany glinką ValetPro która nic nie zebrała bo lakier jest na bierząco pielęgnowany.

Pracowałem metodą zenitu obiema pastami, co by wyrównać szanse. Po każdym przejeździe było IPA.

 

IMG_4547.jpg

IMG_4548.jpg

IMG_4551.jpg

IMG_4560.jpg

IMG_4558.jpg

 

FF3000:

IMG_4552.jpg

IMG_4553.jpg

IMG_4555.jpg

IMG_4557.jpg

 

4nano:

IMG_4561.jpg

IMG_4562.jpg

 

Porównianie:

IMG_4563.jpg

IMG_4564.jpg

 

 

Wiem że zdjęcia nie wiele pokazują, ale niestety padł mi żarnik w halogenie a latarka (mimo że led lenser) nie wydoliła, więc zdjęcia przy jażeniówkach i lampie z aparatu.

Praca pastą od 4nano jest przyjemna, ale do wykończenia wolę tłustsze pasty więc na tym polu FF3000 wygrywa.

Co do samego wykończenia powierzchni. Jednoetapowa pasta ma ciąć i wykańczać, więc myślałem że trochę się na tym polu zawiodę ale nie - pasta bardzo dobrze poradziła sobie z usunięciem hologramów i dobrze uwydatniła ziarno.

FF3000 jest typową pastą wykończeniową więc tą kwestie pomijam.

 

Ciężko ogłosić zwycięzce, bo porównanie trochę z pupci, ale 4nano spisało się i zrobiło mega pastę, która przy okazji zajebiście pachnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wreszcie wypróbowałem pasty 4nano przy okazji przygotowań pod nałożenie próbki ich sealantu. Mazidłami (HGCC i UGFC) pracuje się bardzo przyjemnie, gładko i długo. Nie pylą, nie wypełniają i bardzo ładnie wykańczają.

 

Testowałem zarówno na maszynie (pady cutting, polishing i wełniak), jak i ręcznie. Pasta wykańczająca ręcznie bardzo ładnie usuwa hologramy i nabłyszcza lakier.

 

Najbardziej zaskoczyła mnie jednak praca z wełniakiem i pastą cutting. Miałem maskę porysowaną kocimi łapami i pazurami, więc postanowiłem nie oszczędzać na środkach i wyciągnąłem od razu futro. Praca metodą zenitu w przedziale 1000-2500 obrotów i bardzo mocny docisk w szczytowej fazie. Nie udało się usunąć rys, ale tego się akurat spodziewałem, bo ten środek do killerów nie należy, a wadom tego panelu przedziwdziała jedynie dlugotrwała kuracja papierem ściernym.

 

Co mnie natomiast zaskoczyło, to stan lakieru po bezpardonowej napaści futra i rotacji. Był całkowicie pozbawiony hologramów i swirli, które zwykle powstają po stosowaniu takiej kombinacji. IPA też nie ujawniła żadnych nowych skaz.

 

Dodam, że lakier na BMW (twardy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K24, do takich prac mamy inna paste ;) Nie taki cel ma HGSC ;) Trzeba byla ja zapiac na twardego pada jak FG500 i sprobowac zrobic holsy ;)

 

Mazder, domyslam sie ze leciales HGCC, HGSC pracuje sie bardzo podobnie, zostawia takie samo wykonczenie z tym ze sproro wiecej sciaga i mysle ze tekocie pazurki po 2-3 podejsciach by zeszly :)

 

 

Nie mniej jednak dziekuje za opinie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.