Skocz do zawartości

Reanimacja dla mojej tapicerki.


b5er

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , niedawno nabyłem autko z ciekawym kolorem skór , jednak nie są one w najlepszym stanie ba, powiedziałbym że są w tragicznym stanie wizualnym , chciałbym poznać wasze opinie i zdanie na temat tych skór , i pomoc jak i czym to naprawić aby wyglądało tak jak powinno? :ad: poniżej foty :

 

zdjcie0498g.jpg

zdjcie0499b.jpg

zdjcie0500y.jpg

zdjcie0503tw.jpg

zdjcie0505.jpg

zdjcie0506.jpg

zdjcie0507h.jpg

zdjcie0508.jpg

zdjcie0509e.jpg

zdjcie0510.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ten samochód ma przebiegu?

 

Wygląda na zdartą farbę, więc malowanie może dać wymierne efekty. Kwestia ile chcesz na ten cel przeznaczyć.

 

Pooglądaj sobie poradniki i filmy na stronach partnerów forum (Lederzentrum, Gliptone, Klinika Skóry...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotele są z bmw e38 przeszczepione więc nie wiadomo jaki przebieg :roll: co do kwoty jaka chciałbym przeznaczyć na te fotele to max 400zł i chciałbym zrobić to sam. Do dyspozycji miałbym pistolet lakierniczy aby nałożyć ponownie farbę , tylko pytanie czy jest sens i czy farba nie zacznie schodzić po chwili? no i zdaję sobie sprawę że jak nowe to to wyglądać nie będzie ale chociaż coś poprawić bo szkoda foteli wymieniać a już irytuje mnie ich wygląd obecny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie to nie ma co nawet liczyć na to, że się zmieścisz. Nawet robiąc to samemu. Niestety trzeba wybrać: albo dobre wykonanie albo niska cena.Tu masz poradnik jak to zrobić samemu oraz link do zestawów:

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=233787

oraz

http://furnitureclinic.co.uk/Leather_Co ... php#prices

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , ale czy fotele są jeszcze zdolne "przyjąć" farbę i jej nie tracić w krótkim czasie? Biorąc pod uwagę że były by dobrze pielęgnowane balsamami? Bo wydać 400 zł narobić się jak wół i po miesiącu mieć powtórkę z rozrywki to średnio fajnie. Dlatego właśnie założyłem temat , o skórach wiem tyle co nic , nie potrafię ocenić co i na ile jest zużyte poza tym co widzę - czyli przetartą skórą. I sprawa najważniejsza czy zestaw nr 2 wystarczy? czy powinienem się zdecydować na 3cią opcję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy fotele są jeszcze zdolne "przyjąć" farbę i jej nie tracić w krótkim czasie?
poczytaj więcej to nie będziesz pisał takich głupot ;) dobrze przygotujesz skórę to będzie się trzymać na lata, najgorzej te zagniecenia wyglądają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Skóra wygląda na wysokogatunkową. Może to tłumaczyć stopień uszkodzeń (skóra zdaje się być bardzo delikatna) Sprawdź gdzieś w nie uszkodzonym miejscu czy wchłania wodę.

Tam gdzie są najmocniejsze przetarcia na 100% wchłania, ale to nam nic nie mówi.

 

Pytam, bo ta skóra jest nietypowa jak na auto. Mi to wygląda na semianilinę.

 

Jeśli chodzi o stan, to zagnieceń raczej nie usuniesz, ale po zafarbowaniu nie będzie się to rzucało w oczy. Reszta do zrobienia. Idealnie już niestety nie będzie przez te zagniecenia.

 

Nie polecam też zaszpachlowywać grubą warstwą zmarszczek. Często to widuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skóra na tylnej kanapie nie łapie wody , na przetarciach po przejechaniu wilgotna szmatką robią się paskudne ślady od wsiąkniętej wody więc na razie nie dotykam póki nie ogarne zestawu który to naprawi. Oraz mam nadzieję że muzycom się namyśli i będziecie mieli elegancką relację z renowacji :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Cześć !

Mam do Was prośbę.

 

Czy możecie polecić mi solidną firmę lub po prostu jakiegoś dobrego wykonawcę którzy wykonają mi renowację skórzanej tapicerki ? Chodzi mi o lakierowanie foteli, kanapy i czterech boczków. Niechciałbym oddać tego do roboty jakiemuś partaczowi. Zależy mi na dobrym, ładnym i trwałym efekcie ale zarazem ceny w okolicach 2000 zł. są dla mnie zbyt wysokie.

 

Najlepiej aby była to firma/wykonawca z okolic Warszawy bo tutaj mieszkam.

 

Orientowałem się odrobinę w temacie, rozmawiałem z kilkoma firmami i sprawa kosztów mniej więcej wygląda tak:

 

LEDERZENTRUM, MIRSK - około 2200 zł. za wszystko. Firma bardzo znana i zapewne wykonają robotę bardzo dobrze ale cena mnie zwaliła z nóg nawet mimo to, że w cenę wliczany jest odbiór foteli od klienta i dowóz z powrotem. To za dużo dla mnie.

 

GLIPTONE, POZNAŃ - około 1900 zł. + koszty wysłania im wszystkiego = za drogo.

 

AUTO DROGERIA, WARSZAWA-WESOŁA, UL. WARSZAWSKA 15 (jest to współpracownik KLINIKI SKÓRY w moim rejonie) - około 1000 zł. za wszystko - taka cena odpowiada mi. Gość mówi że daja gwarancję na rok czasu. Tylko czy ktoś zna tego wykonawcę ? Czy skoro koszt jego pracy jest około 1000 zł. niższy od dwóch powyższych firm to, czy wykonanie będzie stało na podobnym poziomie ? Czy jest sens robić renowację za takie pieniądze ?

 

Oto opis mojej skórzanej tapicerki:

BMW E46, fotele Sportsize (M-pakiet), kolor "Lightgelb". Cała tapicerka ma już około 10 lat więc posiada trochę różnych uszkodzeń z racji użytkowania (nie ma żadnych dziur).

 

Problemy jakie są z tapicerką:

-fotel kierowcy ma zagniecenia w których wnętrzu wytarta jest skóra (standard), słońce wypaliło trochę kolor na samym fotelu ale na zagłówku mniej toteż zagłówek ma trochę inny odcień od reszty fotela

-fotel pasażera jest w dobrym stanie (ma minimalne ślady użytkowania) ale jest ten sam problem z wypaleniem koloru skóry

-tylna kanapa stan dobry, ma trochę zagnieceń w których jest odrobinę przetarta skóra. Kanapa także ma wypalony kolor od słońca. W miejscach gdzie standardowo znajdują się pasy bezpieczeństwa pozostały niewypalone linie z oryginalnego koloru. Zagłówki są wypalone od strony tylnej a z przodu mają kolor bliższy oryginalnemu

-boczki mają stan skóry bardzo ładny. wystarczyłoby je dobrze umyć ale jeśli fotele i kanapa będą lakierowane to myślę, że boczki także trzebaby polakierować bo raczej nie będę lakierował foteli i kanapy pod kolor boczków które to także zmieniły na przestrzeni lat trochę barwę

 

Oto zdjęcia elementów tego wnętrza:

Zagłówki:

zagl1-P1050891.jpg

 

Kanapa tylna:

kan4-P1050924.jpg

kan3-P1050923.jpg

kan2-P1050918.jpg

kan1-P1050869.jpg

 

Fotele przednie:

fot4-P1050904.jpg

fot3-P1050950.jpg

fot2-P1050948.jpg

fot1-P1050933.jpg

fot5-P1050910.jpg

 

Boczki:

bocz1-P1050885.jpg

 

[ Dodano: 12 Styczeń 2012, 22:26 ]

Chłopaki i dziewczyny, pobudka ! :) Polećcie mi kogoś od renowacji skórzanej tapicerki najlepiej w Warszawie lub okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tapicerka trochę już przeżyła, kolor stracił swoją pierwotną świeżość, co widać szczególnie przy porównaniu z elementami nie narażonymi na bezpośrednie działanie czynników zewnętrznych.Na skórze widać również , zagniecenia , fałdki i zmarszczki.

Jeśli chodzi o kolor, to jak najbardziej istnieje możliwość przywrócenia jego świeżości, co do fałdek i zmarszczek, to niestety nic na nie nie można poradzić.Skóra z czasem traci swoją elastyczność i w sposób trwały ulega odkształceniom.

Moim zdaniem można spróbować uporać się z renowacją we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELBE, każda z firm którą wymieniłeś jak dla mnie znana. Trochę zdziwiła mnie cena 1000zł bo przy tych skórach jest dużo do zrobienia i nie wiem czy mają taką niską marżę (w co nie wierzę) czy może po prostu wyceniają Ci inny zakres usług niż firmy wyżej :) . Osobiście wyceniłbym to na 1600-1800zł jeśli chciałbyś to doprowadzić do stanu bdb. Ideału z tego się już zrobić nie da, tak jak napisał kolega wyżej.

 

Druga sprawa - bez doświadczenia w serwisie tapicerek nie zrobisz tego samemu tak jak to powinno wyglądać. Nie oszukujmy się - nie można porównać efektów pracy amatora, który pierwszy raz naprawia tapicerkę a osoby która siedzi w branży od lat. Oczywiście decyzja zależna jest od portfela, ile zamierzasz jeździć tym autem, jak bardzo będzie raziła Cię kiepsko naprawiona skóra, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się zrobić coś z takim uszkodzeniem skóry ?

 

Uszkodzenia są na boczkach tylnich drzwi zaraz pod szybą.

 

Sa one dość spore - postały od przewożenia płyt wiórowych bez zabezpieczenia. Róg płyty przy hamowaniu "uderzył" w tapicerkę.

 

imag0029nu.th.jpg

imag0028x.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.