Skocz do zawartości

otarcie na skórzanej desce rozdzielczej:/ potrzebna pomoc


kafi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie, czy da rade coś z takim uszkodzeniem zrobić?

Niestety ktoś przed zamontowaniem deski do auta postawił ją na betonie i tak jak na załączonym zdjęciu na krawędzi została otarta skóra

Niestety ponowne obszycie całej deski nie wchodzi w gre, czy da rade jakoś to ładnie uzupełnić i zalakierować tak żeby nie było znaku?

Sam na pewno z tym sobie nie poradze a jeżeli ktoś ma jakąś porządną firme w Warszawie lub okolicy która z tym by sobie niedrogo poradziła to poprosił bym o pomoc

Da radę cos z tym w ogóle zrobić?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi

IMG_3824.JPG.2e26e286859b2574be5f010064fda944.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego wolał bym to zlecić jakiejś profesjonalnej firmie która by idealnie oczyściła zamalowała odpowiednim kolorem i zabezpieczyła otarcie, samemu to tylko mozna wszystko jeszcze pogorszyc, a jest to krawedź widoczna po otwarciu drzwi, może pracy nie wiele ale potrzebna jest precyzja i wiedza, dlatego mam nadzieje ze ktoś pomoże ale poleci dobrego fachowca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kafi, skóra jest niestety dość mocno zniszczona, tzn. ma zdartą nie tylko farbę ale i poszarpane lico. można to szlifować i polakierować, ale Twój zysk ograniczy się do tego, że będziesz miał jednolity kolor na całości i ten zniszczony róg nie będzie się tak rzucał w oczy. niestety nie uda się tego doprowadzić do stanu idealnego, choć jeśli obszywanie nie wchodzi w grę, to chyba warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kafi, skóra jest niestety dość mocno zniszczona, tzn. ma zdartą nie tylko farbę ale i poszarpane lico. można to szlifować i polakierować, ale Twój zysk ograniczy się do tego, że będziesz miał jednolity kolor na całości i ten zniszczony róg nie będzie się tak rzucał w oczy. niestety nie uda się tego doprowadzić do stanu idealnego, choć jeśli obszywanie nie wchodzi w grę, to chyba warto spróbować.

 

 

niestety nikt nie poczowa się do winy, mechaników kilku, jeden z nich odstawił deske na betonie i tak sobie szorowała chwile i skóra zadarta, deska nie moze byc obita jeszcze raz bo nie będzie pasować do fabrycznego obicia auta, a auto drogie więc deska tez koszt kilka tys zł, stąd pomyślałem ze można by to uzupełnić jakąś strukturką i przylakierować idealnie dobranym kolorkiem

 

:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pomysl, app sprzedaje takie smieszne zestawy, uzywaja tego w sieciach s-plus. (mam nawet taki jeden hobbystycznie) W skrocie, polega to na tym ze nakladasz masze sylikonowa na nie uszkodzony element deski, na nim odbija sie jej faktura, mamy wiec stempel. Uszkodzone miejsce wpelnia sie inna masa na ktorej pozniej odbijamy wczesniej przygotowany stempel. Na koniec wszystko lakierujemy. Idealnie to to nie jest ale masz wszedzie taka sama fakture i ktos kto nie wie o uszkodzeniu bedzie go dosc dlugo szukal.

 

edit

tu troche wiecej szczegolow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

To co wkleiłeś to standardowy kopier ziarna. Lico można wy

 

Problem w tym, ze na twoim elemencie nie da się tego tak łatwo zrobić.

 

Pierwsza sprawa to rozmiar uszkodzenia. Druga sprawa to to, ze powierzchnia nie jest gładka, po drodze mamy przeszycie i do tego lico jest bardzo drobne.

 

W pracy używa się wycisków silikonowych. Robisz wycisk na nieuszkodzonym fragmencie nakładasz pastę naprawczą w naszej firmie jest to płynna skóra :) i wyciskasz w licu ziarno.

 

Jednak moim zdaniem z uwagi na charakter uszkodzenia łatwiej i ładniej to zamaskujesz samą farbą.

 

111_01_m.jpg

111_04_m.jpg

111_05_m.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny sposób, szkoda ze wasza firma jest tak daleko bo juz bym tam u was dzisiaj był:)

właśnie takich fachowców potrzebuje ale w Warszawie:/

sam się tego nie podejme:)

a kolego podpowiedział byś ile u was w lederzentrum taka usługa renowacji takiego kawałka by kosztowała? bede miał wtedy skale porównawczą tutaj u siebie bo szczerze mówiąc nie orientuje się w tym temacie w ogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobione w s plusie

wyszło bardzo dobrze, praktycznie bez śladu, gdybym nie wiedział to bym nie poznał

 

koszt 250 zł brutto, cena zaporowa no ale przynajmniej bez śladu

( to tak na przyszłość gdyby ktoś też potrzebował takiej naprawy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio nawet nie zdążyłem zrobić bo biegiem założona deska na auto i poszło w Polske, ale nie było widać różnicy w poziomach, uzupełniona została różnica, i kolorem identycznym zamalowana, struktura nie musiała byc odtwarzana bo w tym miejscu jest mocno naciągnięta skóra, naprawde wyszło tak że sam bym nie poznał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.