Skocz do zawartości

MAMUT Crystal Wax - wosk na mokro.


yukon

Rekomendowane odpowiedzi

Wraz z użytkownikiem sinrock przedstawiamy krótki test:

 

MAMUT Crystal Wax jest doskonałym woskiem gwarantującym suchość i połysk lakieru oraz posiadającym właściwości konserwujące co wzmacnia efekty płysku. Wosk ten nie zawiera silikonu i jest preparatem wysokoskoncentrowanym. W odróżnieniu od innym produktów woskowych jakość użytej wody nie ma prawie wpływu na osiągnięty rezultat. Stosowany w odpowiednich ilościach nie działa natłuszczająco.

 

SPOSÓB UŻYCIA:

 

W urządzeniach z pompą dozującą może być zasysany w stanie nierozcieńczonym.

W urządzeniach z systemem wtryskiwaczy stosuje się z reguły roztwór 1-2 litrów na 10 litrów wody. Zużycie na jeden samochód waha się od 15 do 50g.

Należy unikać nadmiernych ilości preparatu.

 

SPECYFIKACJA TCHNICZNA:

Niewielkie prawdopodobieństwo zapalenia się

pH: 5,5

Rozkład biologiczny: ponad 95 %

Konfekcjonowanie: 25 litrów

Certyfikat ISO 9001

 

Nasza opinia:

 

Bardzo ciekawy środek dla osób nie mających czasu na woskowanie. Idealny aby szybko nawoskować auto przed długą trasą. Zapach przyjemny, niedrażniący. Środek musujący, szybko spływa. Efekty kropelkowania widać na foto, naszym zdaniem przyzwoite :good:

 

Ocena: 9/10

 

dscn462.jpg

dscn4622.jpg

dscn4623j.jpg

dscn4624.jpg

dscn4625k.jpg

dscn4626u.jpg

dscn4627n.jpg

dscn4628s.jpg

dscn4629kyb.jpg

dscn4630z.jpg

dscn4631k.jpg

dscn4632x.jpg

dscn4633y.jpg

dscn4634d.jpg

dscn4635cy.jpg

dscn4636h.jpg

dscn4637w.jpg

dscn4638o.jpg

dscn4639t.jpg

dscn4641o.jpg

dscn4642.jpg

dscn4643v.jpg

dscn4644.jpg

dscn4645n.jpg

dscn4647.jpg

dscn4648s.jpg

dscn4649.jpg

dscn4650z.jpg

dscn4651w.jpg

dscn4652w.jpg

dscn4653o.jpg

dscn4654i.jpg

dscn4655.jpg

dscn4656e.jpg

dscn4657j.jpg

dscn4660n.jpg

dscn4661f.jpg

dscn4662k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie z 3 przetestowanych produktów ten zrobił na mnie najlepsze wrażenie :) Przy rozcieńczeniu 1:10 w pianownicy dostajemy pianę jak na zdjęciach. Wosk wysycha bardzo szybko przez co należy go odrazu spłukać, a jego wysychaniu towarzyszą fajne efekty dźwiękowe :D Najważniejsze jednak, że zawarty w nim wosk widać i czuć, efektem czego uzyskujemy niezłe kropelkowanie.

Jak prezentuje się trwałość to ciężko stwierdzić bo auto nie jest nasze (nasze są czyste i nawoskowane :-]) jednak producent obiecuje od 1 do 2 tygodni, bądź do następnego mycia aktywną pianą. Jak na hydrowosk to chyba norma i więcej od niego bym nie wymagał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden wosk nakładany na mokro nie będzie trzymał tak jak wosk twardy. Ma on przede wszystkim na celu zabezpieczenie karoserii do następnego mycia oraz ułatwić osuszanie. Dlatego powinien być używany przy każdym myciu pojazdu. Żaden szampon z woskiem na pozostawi po sobie takiego efektu. Po za tym według mnie stosowanie szamponu z woskiem mija się z celem ponieważ myjąc auto wcieramy wosk razem z brudem.

 

Każda z oferowanych pian aktywnych zawiera substancje nabłyszczające. Piana w/w zawiera dodatki mające na celu chronić elementy aluminiowe i chromowane przed powstawaniem nalotu.

 

Do aut "odpowiednio dbanych" posiadamy pianę bezpieczną dla wosków twardych z środkiem nabłyszczającym oraz dodatkiem dbającym o skórę na dłoniach.

 

Aby wzmocnić efekt hydrowosku należy wytrzeć samochód do sucha. Przy pozostawieniu do samodzielnego wyschnięcia nie pojawiają się zacieki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruby_RS, może byś napisał czemu tak, a nie inaczej? Wybacz ale moim zdaniem nie masz racji. Pomyśl przez chwilę w jakich sytuacjach może się on sprawdzić (ja teraz nie mam czasu tego wypisywać) zamiast pisać że jest "bee" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie deklaruje,że jest to MEGA SUPER ŚRODEK który zastąpi Ci woskowanie,a Twoje auto będzie lśniło jak nowe...

 

On ma za zadanie ułatwić osuszanie,nabłyszczyć i zabezpieczyć lakier do pierwszego mycia silną pianą aktywną.

 

Z pewnością ma on większą rację bytu niż szampon z woskiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl przez chwilę w jakich sytuacjach może się on sprawdzić

 

Ja nie mam pojęcia w jakich...Bo chyba nie na bezdotyku w zimę gdzie mamy pod ręką program 3.

 

Dawno temu używałem podobnych produktów i za nic do tamtych czasów nie wrócę.

Dla mnie typowa chemia "myjniowa" nie mająca nic wspólnego z detailingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak bezdotykowa myjnia ma dużo wspólnego z detalingiem...

 

Jeżeli myjesz auto na "bezdotyku" to z pewnością Ci się nie przyda. Nikt tu tego nie oferuje na sprzedanie,żebyś od razu krytykował. Chłopaki wykonali kawał dobrego testu i o to przede wszystkim chodziło. Są ludzie którzy dysponują własnym garażem/podwórkiem itp. więc nie mają potrzeby "dymania" z pełnym bagażnikiem na myjnie bezdotykowe i taki wosk z pewnością im się przyda.

 

P.S

 

Co waszym zdaniem (przede wszystkim kieruje pytanie do Yukona oraz Piotrka) można "ulepszyć" w tym preparacie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dla mnie jest oczywiste, że nie jest to typowy produkt dla nas, jednak jest jakąś tam alternatywą dla biegania z QD lub woskiem w sprayu gdy nam się bardzo spieszy, wszystko co wcześniej było na aucie zeszło, a my za parę minut jedziemy w trasę do teściowej na urodziny :-] Tym bardziej, że nałożenie tego preparatu przedłuża "normalne" mycie auta o jakieś max 4 minuty. Dla mnie to jest jedyne uzasadnienie :)

 

Poza tym kolega Krystian chciał zrobić test oraz otrzymać opinie na temat swoich produktów, a wy z tego względu, że nie są stricte detailingowe zamiast komentować efekty to wylatujecie z tekstami, że ten temat to pomyłka i "wosk" jakim jest hydrowosk nie ma racji bytu... :acute: Może i dla nas nie ma, ale może ktoś zna właściciela myjni bądź sam ją prowadzi i zagląda na forum ;)

 

Swoją drogą z tego co widziałem to trochę ludzi na forum korzysta z chemii przeznaczonej raczej dla myjni (i nie mówcie mi, że tak nie jest...), a prym wiodą tutaj głównie aktywne piany. W zestawie testerów znalazł się też hydrowosk, więc z ciekawości go przetestowaliśmy.

 

Krystian, szczerze moim zdaniem nie ma tu co ulepszać prócz domniemanej trwałości - o ile jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myjesz auto na "bezdotyku" to z pewnością Ci się nie przyda.

 

Nie myję na bezdotyku a co najwyżej opłukuję jak jest mróz na dworze. Nie "dymam" też z pełnym bagażnikiem na myjnie. Napisałem o niej gdyż zazwyczaj jak jest dyskusja o ekspresowych środkach to ludzie kojarzą je z szybkim myciem albo na bezdotyku albo w domu przy użyciu aktywnej piany i myjki ciśnieniowej.

 

Są ludzie którzy dysponują własnym garażem/podwórkiem itp.

Ja takim dysponuję a co więcej używałem kiedyś takich środków jak w temacie i na tej podstawie piszę ,że jest to po prostu nie przydatne w detailingu i tyle.

 

 

Swoją drogą z tego co widziałem to trochę ludzi na forum korzysta z chemii przeznaczonej raczej dla myjni (i nie mówcie mi, że tak nie jest...), a prym wiodą tutaj głównie aktywne piany.

 

Aktywnych pian ludzie używają jako pre-wash'u przed procesem i ma to jak najbardziej sens i zastosowanie - mówię o tych mocniejszych. Magi-foam czy VP ph Neutral nie są produktami dla myjni - przynajmniej nie typowymi.

 

Nikt tu tego nie oferuje na sprzedanie,żebyś od razu krytykował.

No tak. Ale chwalić można :)

 

Dla mnie EOT - wyraziłem swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producent obiecuje od 1 do 2 tygodni, bądź do następnego mycia aktywną pianą. Jak na hydrowosk to chyba norma i więcej od niego bym nie wymagał :)
To byłoby długo jak na produkt tego typu. Hydrowosk z myjni wytrzymywał u mnie 3 dni, uściślając po 3 dniach nie było już kropelkowania;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem sytuację że musiałem umyć samochód w minut kilka i lecie za granicę, samochód na szybko umyłem, wytarłem do sucha i prysnąłem QD. Oczywiście zajeło mi to odpowiednio więcej czasu. Uważam że w moim przypadku taki wosk byłby jak znalazł i uważam że nawet w naszym detailngowym świecie raz na jakiś czas ma rację bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się żeby właściciel auta wpadł za równy tydzień i wtedy sprawdzę czy coś z tego hydrowosku zostało. Auto stoi pod chmurką i robi ok 200-300km tygodniowo.

 

Aktywnych pian ludzie używają jako pre-wash'u przed procesem i ma to jak najbardziej sens i zastosowanie - mówię o tych mocniejszych. Magi-foam czy VP ph Neutral nie są produktami dla myjni - przynajmniej nie typowymi.

 

Zgadzam się. Drugą ważną kwestią prócz siły takiej piany jest też jej cena, te przeznaczone na myjnie są z zasady tańsze od ich detailingowych odpowiedników ;)

 

MetalMagnes, to było w lato czy w zimę? Przyznam bez bicia, żadne z moich aut hydrowosku w życiu nie widziało ale widziałem i nakładałem parę razy ten wynalazek na auta znajomych. Jakoś mnie nie korciło żeby zapytać jak długo to się utrzymuje i czy nie ma po tym smużenia na szybie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MetalMagnes, to było w lato czy w zimę? Przyznam bez bicia, żadne z moich aut hydrowosku w życiu nie widziało ale widziałem i nakładałem parę razy ten wynalazek na auta znajomych. Jakoś mnie nie korciło żeby zapytać jak długo to się utrzymuje i czy nie ma po tym smużenia na szybie
To było jesienią, ciepło, trochę padało. Na myjni ręcznej, a wiesz jaką tam chemię mają;-) Tak więc może dlatego tylko 3 dni kropelkował. Jak położy się samemu, chemię wiadomego pochodzenia to może być zupełnie inaczej. Ciekawy jestem, zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam hydrowosk (ten czy inny) każdemu kto przygotowuje lakier pod korektę. Po wyglinkowaniu i wtórnym myciu psikamy, spłukujemy - wycieranie jest o wiele szybsze niż walka z taflą wody. Uprzedam "uprzedzonych" - takie coś nie jest w stanie nic "przykryć" ani też nie utrudnia polerowania.

 

Aha, co do myjni bezdotykowych - samo opłukanie auta bez żadnej chemii, spryskanie hydrowoskiem i ponowne płukanie najczęściej kończy się... szaro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.