Skocz do zawartości

Ręczna korekta lakieru - jaka alternatywa dla UC??


Wostok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Właśnie się zastanawiam co kupić do ręcznej korekty lakieru na wiosnę :)

 

Generalnie wszyscy polecają UC ale czy na pewno nie ma alternatywy dla tego środka??

Zastanawiam się nad kupnem testerów SSR3, SSR2 i SSR1 od PB cena wyjdzie podobna co duże opakowanie UC ale może będzie lepszy efekt.

 

Co sobie lepiej radzi na padzie UC czy tez zestaw PB - kiedy efekt uzyskamy szybciej??

 

Jakie macie doświadczenia odnośnie ręcznej korekty lakieru?? - czas mam i silne ręce;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier na audi jest z tego co niektórzy piszą raczej twardy,wiec nawet UC może mięc ciężko.Zależy jaki efekt chcesz uzyskac i w jakim stanie jest lakier.

Poszukaj na forum był temat o UC.

Sam uzywałem UC + aplikator tricolor na maździ i lakier nabrał blasku,jakies tam drobne rysy zeszły jednak coraz bardziej skłaniam sie do polerki mechanicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ze uda mi się uzyskać lepszy efekt od UC na Audi używając czegoś innego.

Wolałbym przeprowadzić korektę maszyną ale na jeden zabieg nie ma sensu kupować polerki a nie znam nikogo kto mógłby mi w tym pomóc z okolicy Krakowa. Jednocześnie nie chciałbym korzystać z usług firm detailingowych bo lubię sam ubrudzić ręce przy aucie no i cena ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołacze sie do tematu ponieważ też szukam jakiegoś dobrego środka do polerowania ręcznego ponieważ dobra polerka plus pady 600 zł z tego co ja widziałem na forum to naprawde można wiele zdziałać ręcznie http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... a2f0e1a19a lub zobacz sobie w projektach swissvax na Porsche 356 S.Co sądzicie o M105 ULTRA CUT COMPOUND aby działać tym ręcznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie chcesz bardzo uc to jest jeszcze MEGUIARS CLEAR COAT SAFE RUBBING COMPOUND , jest to pasta wyłącznie do zastosowania ręcznego.

osobiście wybrał bym jednak UC.

jeśli chcesz mega mocną pastę do zastosowania ręcznego to jest jeszcze AUTOGLYM PAINT RENOVATOR, ale po niej trzeba czymś wykończyć powierzchnie bo nawet ręcznie hologramy potrafi pozostawić, czy na audi to nie wiem ale na miękkiej mażdzie zostawały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MEGUIARS CLEAR COAT SAFE RUBBING COMPOUND już przerabiałem z UP i dało przyzwoite rezultaty aczkolwiek szybko zastygała i ciężko się ją rozpracowywało.

 

 

Może Autoglym paint renovator + pb ssr1/ssr2

albo Autoglym paint renovator + UC ??

 

Czy ssr1 lub ssr2 albo uc usunie ewentualnie hologramy po autoglym paint renovator??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Autoglym paint renovator + PB ssr1/ssr2

albo Autoglym paint renovator + UC ??

 

Czy ssr1 lub ssr2 albo uc usunie ewentualnie hologramy po autoglym paint renovator??

jeśli masz UP też powinien sobie z hologramami poradzić, nawet ręcznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w CarSpa sprzedali mi zamiast UC (bo nie było) takie coś:

http://www.sklep.car-spa.pl/pl/product/ ... olish.html

Nie mam niestety porównania do UC, ale da radę tym zestawem odświeżyć nieco lakier (przynajmniej 12 letni hondowski). W razie decyzji o zakupie jakieś maszyny też się nie zmarnują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whateverek, Odpowiedz masz w opisie produktu

:o ...ale ja nie zadawałem pytania :kox: Podałem zestaw jako odpowiedź na pytanie w temacie. Napisałem jedynie, że nie mam bezpośredniego porównania z UC gdyż go nie używałem (nie używałem UC). W opisie też nie widzę porównania do UC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chciałem za pomocą UC wypolerować srebrne audi i skończyło się na porządnym doczyszczeniu lakieru. Audi ma twarde lakiery.

Teraz będę próbował bordową mazdę 6, podobno tu będzie łatwiej.

Co do alternatywy, to kolega polecał mi qtechniq p1, on jest zadowolony, ale ja nie miałem okazji wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

na aucie brata jest mnóstwo swirli, nie są to głębokie rysy, wygląda to tak jakby dal pare ziarenek piasku na polerke elektryczną ....i tak sie zastanawiam czy nie użyć Meguiarsa swirlx, i na to DG 111. Kwestia jak sie pracuje ręcznie ze Swirlx ? ciężko czy do zniesienia ? jak z usuwaniem swirli ? jakby mi to usunęło chociaż polowe to byłoby fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW E39 w kolorze czarnym. nie za bardzo chce sie bawić w UC bo z nim ręcznie można dostać szalu, dlatego myśle że Swirl x będzie łatwiejszy w aplikacji, lakier może nie jest zmatowiony, ale swirli jest mnóstwo, auto nigdy nie było traktowane kosmetykami no i myte na automatach. Najgorzej jest na masce i tylnej klapie, na reszcie nie ma takiej tragesii. A może te dwa elementy potraktować w całości ScratchX'em ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Posiadam Astre z 2000 roku w kolorze czarnym. Stan lakieru jest sredni, pare wiekszych rys, pare mniejszych i typowe slady nieumiejetnego mycia czyli swirlsy i poziome krechy. Dodatkowo troche brakuje blasku. Lakier na wiekszosci elementow jest fabryczny, na kilku jest drugi raz malowane, ze dwie zaprawki rowniez sie znajda.

W wolnym czasie chcialbym przeprowadzic polerke reczna (istotne, tylko reczna mnie interesuje), oczywiscie cudow nie oczekuje tutaj, po prostu chcialbym w jakims stopniu zniwelowac swirlsy i przywrocic glebie i blask lakieru.

Po dosc doglebnej lekturze forum dowiedzialem sie, ze najlepszym srodkiem do recznej polerki jest Meguiar's Ultimate Compound. Czy rowniez u siebie powinienem go zastosowac? Drugie pytanie dotyczy aplikacji tego srodka, czy aplikatory Meguiars'a z linka ponizej beda odpowiednie? I ile tych aplikatorow? Czy cos jeszcze powinienem zakupic? Do UC jest sciereczka z mikrofibry gratis ;)

 

Taki zestaw chcialbym kupic, akurat od jednego usera na allegro jest:

USUNIĘTO ZE WZGLĘDU NA NARUSZENIE 17. PUNTU REGULAMINU

 

 

Dodatkowo pytanie, posiadam wosk Turtle Wax Ice, warte to cos jest czy szkoda zachodu z nakladaniem? :P

 

edit: doczytalem, ze najlepszym aplikatorem do UC sa gabki Tri Color. Czy np. takie USUNIĘTO ZE WZGLĘDU NA NARUSZENIE 17. PUNTU REGULAMINU(2 sztuki) beda dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.