Skocz do zawartości

Zderzak nowy = malowanie?


toka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
Zakładam że zamieniliście się częściami blacharskimi, bo inaczej na oko bez 50/50 ciężko cokolwiek zauważyć więc to mnie w ogóle nie zdziwi.

 

 

Nie było potrzeby, nikt z 6 osób obecnych nie był w stanie zauważyć różnicy, mając w ręku Sun Guna, zarówno na sztucznie oświetlonej hali jak i na dworzu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wujek miał Nissana Primere P11.144 w kolorze jakby ceglastym i oba zderzaki były jakby jaśniejsze od karoserii, auto od nowości w jego rękach bez najmniejszej stłuczki, jak wygrzebię foty to podrzucę, żeby nie było niedomówień ;)

 

u rodziców na Xsarze Picasso również zderzaki i klapka wlewu się rózni- są jakby delikatnie żółtawe w stosunku do reszty- auto oczywiście z oryginalnym lakierem, bezwypadkowe

 

Evo, gdy auta stoja obok siebie metr czy dwa to ciężko dostrzec róznicę w odcieniu lakieru, dlatego stwierdziliście, że są taki same

tak jak maestro00 napisał, gdyby Toka zdjął zderzak i położył dwa metry od auta pewnie wydawałby się identyczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Evo, gdy auta stoja obok siebie metr czy dwa to ciężko dostrzec róznicę w odcieniu lakieru, dlatego stwierdziliście, że są taki same

tak jak maestro00 napisał, gdyby Toka zdjął zderzak i położył dwa metry od auta pewnie wydawałby się identyczny

 

 

Auta były ustawiane na milimetry każdy bokiem, a później porównywane z jeszcze innym egzemplarzem i dopiero tam była widoczna różnica,nawet stojąć metr od siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że zamieniliście się częściami blacharskimi, bo inaczej na oko bez 50/50 ciężko cokolwiek zauważyć więc to mnie w ogóle nie zdziwi.

 

Tutaj gdyby Kolega zdjął zderzak i postawił 2 metry dalej tez nie byłoby widać żadnej różnicy.

miałem malowane oba zderzaki w tym roku (teoretycznie w tym samym momencie, z tego samego dobieranego lakieru) i jeden delikatnie się odróżnia a na drugi nie mogę patrzeć, wali po oczach z daleka inny odcień - przypomina mi to co ma toka u siebie (tyle że ja mam jaśniejszy kolor, bardziej widać)

 

ale do czego zmierzam - oba zderzaki leżały obok siebie na stojakach już pomalowane i nie było widać że mają inny odcień, do tego przykładałem klapkę wlewu paliwa do obu i zlewała się z jednym i z drugim... a na aucie po założeniu z tyłu mam jak mam... :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bierzcie pod uwagę kolor, na samochodach czerwonych widać różnicę, dotyczy to aut pomalowanych fabrycznie, samemu można pomalować tak żeby się nie różniło, czarny kolor jest taki że różnie odcienie wyglądają podobnie magiczny kolor do malowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dalej bedzie roznica to do aso i niech poprawiaja,

Wolałbym tego uniknąć, bo zawsze albo mi porysują jakąś ścierą błotnik, bo pan gienek musi przetrzeć żeby było czyste w pobliżu :wallbash: Albo coś zje...ia :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+2 ;)

 

wolałbym stokroć nawet przejechany ścierą błotnik (bo da się to wyprowadzić) niż aż taką różnicę pomiędzy elementami, szczególnie że to najłatwiejszy kolor w dobieraniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak jest w końcu z tą różnicą odcienia na plastikach ?

 

Może ale nie musi ?

 

No bo proszę was, skoro można wysyłać ludzi w kosmos to nie można polakierować plastiku tak żeby lakier wyglądał identycznie jak na blasze ?

 

Tak, wiemy że są różnice na salonowych autach, ale czasem One nie występują, dlaczego ?

 

:dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od tego w jaki sposób auto było lakierowane.

Dodam także że czasami nawet nowe auta są naprawiane bądź lakierowane miejscowo - uszkodzenia w takcie transportu lub kradzieże z włamaniem (np.fordy przyjeżdżają pociągami i to jest notoryczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica może być a nie musi i to jest jak najbardziej normalne w salonach często jest tak że jest różnica ale za afiszowany klient nie widzi jej bo bardziej przejmuje się tym że będzie maił nowe auto a różnica to pal licho :lol:

 

 

różnice mam z różnych względów

 

1. zderzaki są lakierowane osobno w fabryce albo przyjeżdżają z innej fabryki już polakierowane

2. różnica mikronów też często mam znaczenie oraz pierwotny kolor tworzywa

3. zderzak często są bardziej wypukłe niż np błotnik który jest przy nim i już inaczej będzie odbijał światło

4. ewentualne naprawy po transportowe mają chyba największy wpływ na ostateczny kolor

 

a co odemnie to ja bym to zostawił no chyba że aż tak cię to drażni

 

nie zapominaj że to tylko refinish a nie fabryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.