Skocz do zawartości

Zderzak nowy = malowanie?


toka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czy to normalne że przy zamawianiu nowej części do auta w formie zderzaka, nie jest on odrazu pomalowany w fabryce na kolor pod auto tylko dopiero malowany na miejscu w seacie? :x

Czy jest możliwość sprawdzenia grubości lakieru na zderzaku który jest, jak to zazwyczaj bywa z plastiku?

Generalnie jestem mega wku...ony że zderzak pomimo tego że jest nowy będzie malowany przez naszych kochanych profesjonalistów lakierników :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie zwasze, w seacie trzeba dopytac ale gro producentow oferuje elementy takie jak zderzaki w kolorze. Nie polecam takiej opcji gdyz prawie zawsze lakier rozni sie odcieniem od pozostalych elementow, wiec tak naprawde mija sie to z celem. Co z tego ze masz fabryczne malowanie jak trzeba i tak drugi raz lakierowac.

Co do pomiaru grubosci na plastiku to jest to teoretycznie wykonalne, sa ultradziwkowe miernik grubosci powlok. Takim urzadzeniem mozna sobie zmierzyc nawet grubosc poszeczegolnych warstw. Niestety sa mega drogie i tak naprawde firmy/zaklady ktore posiadaja takowe na wyposazeniu nie uzywaja ich do pomiaru grubosci powlok lakierowych na samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w seacie ale w renault to normalna praktyka. Widziałem na własne oczy jak szpachlowali NOWE drzwi bo in się uszkodziły na warsztacie :wallbash:

Co do mierzenia grubości powłoki na elemencie z tworzywa to wszystkie mierniki jakie miałem w ręku mierzyły tylko na podłożach magnetycznych więc na plastiku raczej nie pokażą co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak malowany w fabryce zazwyczaj ma podstawowy odcień lakieru, a że niektóre lakiery odcieni mają z 10 to często wychodzi inny kolor tego zderzaka ;p

W ASO powinni dobrać kolor pod auto i powinno być ok.

 

A tak swoją drogą po co chcesz mierzyć grubość lakieru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli będzie różnica?

To niech poprawiają ale z lakierowaniem zderzaków jest trochę problem bo w zależności od koloru karoserii odcina się bardziej lub mniej. W Twoim przypadku (z tego co pamiętam masz czarne auto) chyba ślepy by schrzanił tą robotę, więc będzie w porządku :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dać sobie wcisnąć kitu że na plastiku wychodzi inny odcień niż na metalu ;p

Obejrzyj w słońcu, cieniu i najlepiej w środku. O ile odcień wiadomo im jaśniej tym łatwiej zauważyć to ew. zacieki, śmierci, skórę najłatwiej chyba zobaczyc patrząc na odbicie jarzeniówek w pomieszczeniu :)

 

EDIT jak masz czarną furę to na odcień nie patrz po i tak nie zobaczysz różnicy ;p no chyba że użyją innego lakieru ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie części karoseryjne są w serwisie w stanie surowym.

Zdajesz sobie sprawę ile musieliby trzymać zderzaków i innych elementów w każdym kolorze ?

Nawet jeśli istnieje możliwość zamówienia w kolorze po VIN to niestety w praktyce każdy serwis lakieruje na miejscu, głupotą by było zamawianie lakierowanego bo zanim dotrze już będzie porysowany i do lakieru, no i cena.

Jak trafisz na dobrego lakiernika do będzie naprawde nie do odróżnienia.

Jak na gorszego - będzie malował do skutku aż się nauczy i odbierzesz naprawę.

Tak wiec polecam najpierw poczytać fora o danym serwisie a dopiero potem wybrać w ktorym warto lakierować.

 

Widzę ze dziewicza wizyta w ASO :D

 

Lakieru na zderzaku się nie mierzy i nie ma to większego sensu bo po co.

Na karoserii nie jest problemem grubość lakieru tylko ilość szpachli bo po to się mierzy - w przypadku nowego zderzaka nie ma ryzyka szpachlowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam takiej opcji gdyz prawie zawsze lakier rozni sie odcieniem od pozostalych elementow

Nieprawda. Jeśli pozostałe elementy nie były już malowane, to lakier będzie pasować.

 

W Seacie nie, ale np. do Hondy zderzaki przychodzą fabrycznie w kolorze.

U pozostałych producentów zazwyczj tylko nakładki lusterek, poszerzenia błotników i drzwi, nakładki dyszy spryskiwacza reflektorów i inne takie pierdoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak element przysyłany z serwisu po jakimś czasie od wyprodukowania samochodu może mieć identyczny lakier jak takie same samochody wyprodukowane w rożnych fabrykach mogą się różnić. Na czarnym taka różnica nie będzie zauważalna więc w tym przypadku by przeszło ale w innych już niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak element przysyłany z serwisu po jakimś czasie od wyprodukowania samochodu może mieć identyczny lakier jak takie same samochody wyprodukowane w rożnych fabrykach mogą się różnić

A jednak. Nie spotkałem się jeszcze aby były takie problemy nawet w przypadku kilkuletniej róznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

występują różnice w odcieniach, kolega kupił w zeszłym roku suzuki w którym widać ewidentnie różnice w odcieniach miedzy karoseria a zderzakiem.

Zgadza się, jest to tzw. ''polaryzacja'' :D lakieru na plastikach i występuje wszędzie w różnym nasileniu w zależności od marki i lakieru.

Mi chodzi o to, że w przypadku fabrycznie pomalowanych części zamiennych to zjawisko jest bardzo zminimalizowane.

Fabryki niestety się nie poprawi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie tematy gdzie nagle znajduje sie milion "zanawcow" tematu.

Przy odbiorze samochodu zwracaj uwage na "czystosc" powloki lakierowej. Nie moze bys wtracen, zapylen, zbytniej skorki itp. Co do odcienia to na czarnym faktycznie jest to trudne do zauwazenia.

 

Kolegow ktorzy maja jakies teorie na temat przychodzacych porysowanych zderzakow itp odsylam do aso celem sprawdzenia jak zapakowane przychodza czesci z magazynow centralnych ;)

 

Nieprawda. Jeśli pozostałe elementy nie były już malowane, to lakier będzie pasować.

 

Takich uwielbiam najbarbadziej. Zainteresuja sie prosze jak trzymane sa normy w fabrykach, normy odnosnie lakierowania i kolorow. Nie ma takiej mozliwosci zeby wszystkie samochody byly w 100% w identycznym odcieniu. Jaja zaczynaja sie jak sa dwie fabryki skladajace/malujace te same modele samochodow.

Nie wspominam juz ile razy widzialem na wlasne oczy elemeny typu drzwi przelozone z innego samochodu a niby tym samamy lakierze. Na 10 przypadkow moze 2 byly do przyjecia, reszta do malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takich uwielbiam najbarbadziej
milion "zanawcow" tematu

Ja też takich nieomylnych uwielbiam :lol:

Nie mówimy tutaj o drzwiach - bo tutaj masz rację, tylko o zderzaku, który jeśli występuje fabrycznie w kolorze to moim zdaniem jest najbardziej podobny do ori lakieru.

A w kwestii znawców tematu :D , różnica jest taka, że Ty pewnie tylko widziałeś albo czytałeś, natomiast ja setki razy taki zderzak zakładałem, i jakoś różnicy nie widziałem.

:lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.