Skocz do zawartości

Kia Cee'd 1.6 CRDi 2008


stefino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Nie nazwałbym tej relacji korektą, po prostu chciałem solidnie odświeżyć lakier- który i tak dość sporo wybacza, nie mniej jednak "Niebieski Polar" jak to określa Kia bardzo mi się podoba. Praca wykonywana całkowicie ręcznie(nie posiadam jeszcze maszyny- myślę że wiosną już będzie), dlatego nie mogę mówić o jakiejkolwiek "korekcie".

 

Zasadniczo plan działań był taki:

- Mycie- piana aktywna Tenzi

-Glinka- glinka Meg's, jako poślizg szampon Meg's GC

- Ponowne mycie szamponem wyżej wspomnianym

-Ultimate Compound

-SwirlX

-Deep Cleaner step 2

-Woskowanie Gold Classem od Meg's.

 

Wnętrze auta zostało dokładnie odkurzone, elementy plastikowe wyczyszczone bezbarwnym Sonaxem do wnętrz samochodów(fajny zapach i skuteczność), nieco bardziej narażone miejsca zostały wcześniej spryskane i wypędzelkowane AG Interior Shampoo(okolice progów, podstopnica)

 

Nie posiadam fotek z pędzelkiem w ręku, starałem się skupiać raczej na robocie niż na fotkach.

 

Początkowo auta wyglądało tak:

p6030120.jpg

 

p6030122.jpg

 

p6030123.jpg

 

p6030125.jpg

 

Troszkę kolistych rysek, zarysowań...

 

p6030124.jpg

 

p6030121.jpg

 

p6030126.jpg

 

p6030127.jpg

 

p6030128.jpg

 

Jak widać typowe, codzienne zabrudzenia... wnętrze wyglądało tak:

 

p6030129.jpg

 

p6030131.jpg

 

Po wyjęciu dywaników:

 

p6030132.jpg

 

p6030133o.jpg

 

p6030143.jpg

 

Po odkurzeniu wnętrza:

 

p6030146.jpg

 

p6030149.jpg

 

p6030150.jpg

 

p6030152.jpg

 

Przystępujemy do pierwszego płukania, nawet jakieś tam krople są...:

 

p6030158.jpg

 

p6030159.jpg

 

Mycie:

 

p6030160.jpg

 

p6030161.jpg

 

p6030162.jpg

 

p6030163.jpg

 

Płuczemy:

 

p6030165.jpg

 

p6030166.jpg

 

Stwierdziłem że delikatnie opłuczę też silnik, który początkowo nie wyglądał za ciekawie:

 

p6030118h.jpg

 

p6030167.jpg

 

p6030168.jpg

 

Po tym silnik został osuszony sprężonym powietrzem z kompresora. Nie było to jakieś gruntowne mycie, bardziej chodziło tu o pozbycie się grubej warstwy kurzu z plastikowych obudów.

 

Kolejnym etapem było glinkowanie- niestety bateria w aparacie już powiedziała dość i z tego procesu fotek nie mam- w sumie niewielka strata, glinka nie miała dużo roboty

 

Nadszedł kolejny dzień, odpaliłem więc halogen i przyjrzałem się dokładniej lakierowi- nie wyglądało to tragicznie, znalazłem kilka kocich pazurów:

 

p6040170.jpg

 

p6040173.jpg

 

p6040169.jpg

 

Niestety nie potrafię uchwycić wszystkich wad, artysta fotograf ze mnie żaden...

 

p6040175c.jpg

 

A tu już fotki po UC:

 

p6040178.jpg

 

p6040180.jpg

 

p6040182.jpg

 

Po SwirlX nie ma znacznej różnicy wizualnej, za to lakier zrobił się bardziej "puszysty" i śliski.

 

p6040184.jpg

 

p6040185.jpg

 

p6040188.jpg

 

p6040190y.jpg

 

Aż w końcu przyszedł czas na wosk:

 

p6050196.jpg

 

Tak, metka została oderwana :)

 

Wykończenie, czyli przetarcie zewnętrznych elementów plastikowych+ silnika "Natural Shine" od Chemical guys.

 

p6050200.jpg

 

Porównanie 50/50

 

p6050201.jpg

 

Na opony poszedł spray CarPlan, akurat miałem końcówkę.

 

p6060215.jpg

 

I efekty końcowe.

 

p6050210.jpg

 

p6060217.jpg

 

p6060221.jpg

 

p6060222.jpg

 

p6060225.jpg

 

p6060229.jpg

 

p6060234.jpg

 

p6060236.jpg

 

Mojej pracy nieustannie przyglądał się pewien skunks:

 

p6030145.jpg

 

A po jakimś czasie dołączył też Pirat...

 

p6030155.jpg

 

Dzięki za obejrzenie, oczywiście wszystkie uwagi i opinie mile widziane. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne odswieżenie autka. W sumie duzo roboty nie mialeś. Stan autka po fotkach widac ze ok.

 

efekt na oponach szczerze...beznadzieja. Poprostu dobrze umyta opona. wg mnie szkoda czasu i srodka. Na drugi raz wez cos Megsa. Jak nie lubisz wetlooku to sie nie obawiaj w megsie po jednym dniu ladnie wyschnie i oponka jest ladnie czarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten CarPlan to raczej słabo wygląda na oponach...

 

Zgadzam się i właśnie użyłem go tylko dlatego że miałem jego resztkę, a nie lubię jak stoi mi 1/10 spreja w szafce. Endurance od Meg'sa już nabyłem jakiś czas temu i nie wyobrażam sobie jak mogłem go wcześniej nie mieć.. jest świetny, bardzo wydajny a zapach zwala z nóg :)

 

BartekB staram się regularnie dbać, a nie jak niektórzy umyć raz na miesiąc i odkurzyć jak już będzie piaskownica. Inaczej nie byłoby mnie na tym forum-;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim samochodem na pewno dużo przyjemniej się jeździ, ale współczuję koloru...za dużo chyba z niego wyciągnąć nie można. Plus jest taki że ewentualnych rys itp za bardzo nie widać.

 

Mam dokładnie takie same odczucia. Ten lakier jest w pewnym sensie podobny do srebrnego- z tym że ten jest fajniejszy :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop akurat miałem przyjemność przejechać się tym autem tyle, że rok starszym i jedyne rzeczy które mi nie odpowiadały to za lekko chodzący układ kierowniczy dający słabe czucie i średnie fotele. Cała reszta była super, a najbardziej na plus zaskoczył mnie silnik i zawieszenie :)

 

 

Co do pracy to nawet nawet, jedynie kolor bardzo niewdzięczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten CarPlan to raczej słabo wygląda na oponach...

 

Zgadzam się i właśnie użyłem go tylko dlatego że miałem jego resztkę, a nie lubię jak stoi mi 1/10 spreja w szafce. Endurance od Meg'sa już nabyłem jakiś czas temu i nie wyobrażam sobie jak mogłem go wcześniej nie mieć.. jest świetny, bardzo wydajny a zapach zwala z nóg :)

 

BartekB staram się regularnie dbać, a nie jak niektórzy umyć raz na miesiąc i odkurzyć jak już będzie piaskownica. Inaczej nie byłoby mnie na tym forum-;P

 

wiem, dlatego wole ogladac takie prace niz takie gdzie widac syf brud a niekiedy resztki jedzenia. Nie wyobrazam sobie jak mozna w takim syfie jezdzic.

 

Twoja kia bardzo mi sie podoba wlasnie ze wzgledu ze nie miales takiego bajzlu w srodku. Naprawde pelen szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle wyszło jak na ręczną robótkę. Lakier nabrał blasku, a całość ładnie się prezentuje. Tu w 100% podzielam zdanie odnośnie utrzymywania porządku na bieżąco, a nie jak już auto utonie w syfie :good:

Miałem kiedyś okazję jeździć parę miesięcy Cee'd'em i poza silnikiem 1.4 benzyna (co po prostu nie jechał) całkiem miło wspominam to auto 8-)

 

P.S. Dolej płynu chłodzącego, bo chyba jest w ok. min. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi tylko foto ogarniętych tylnych lamp. Poza tym spoko :):good:

 

Właśnie problem w tym, że zapomniałem zrobić, aczkolwiek było tylko trochę lepiej. Nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa także na wiosnę kiedy będzie już Makita 9227 (a jak jak szaleć to szaleć, od razu kupię solidny sprzęt) podejdę do tematu ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

Szykuje sobie taką robótkę na wiosnę w swoim aucie. Też mięciutki lakier i też auto zdecydowanie zadbane. Lakier nie potrzebuje korekty a jedynie odświeżenia.

Dobra, przechodzę do meritum :)

Czego używałeś (jakiego aplikatora) do:

-Ultimate Compound

-SwirlX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.