Skocz do zawartości

twardy klej na lakierze


dorian

Rekomendowane odpowiedzi

Pozbyłem się koszmarnie pakudnych gumowych listew, które poprzedni własciciel auta przykleił na krawędziach drzwi (miały rzekomo chronić przed uszkodzeniami). Pozostały ślady o wymiarach 1 X 6 cm, na których są resztki twardego kleju.

Próbowałem podgrzewać suszarka, delikatnie skrobać, moczyć benzyną ekstrakcyjną. Klej nawet nie drgnie. :x

 

Musze kupić jakiś sprawdzony preparat, który rozpuści cholerstwo i nie zniszczy przy okazji lakieru. Po przejrzeniu tematów na forum waham sie pomiędzy:

Cartec Glue Remover

CarValet http://www.carvalet.pl/sklep1/product_i ... ucts_id=33

Tar&Adhesive Remover

 

Co radzicie? A może jakieś inne środki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, było przyklejone na super glue lub coś podobnego, wtedy tylko zmywaczem do takiego kleju możesz to ruszyć, ja z kakpitu będę usuwał to ustrojstwo zmywaczem zamówionym z alledrogo za kilka plnów. Zobaczymy czy zda egzamin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie chcę użyć jakiegoś preparatu. Tylko wolałbym uniknąć kupowania kilku naraz. Może ktoś zna skutecznośc któregoś z tych trzech?

 

Cartec Glue Remover

CarValet http://www.carvalet.pl/sk...?products_id=33

Tar&Adhesive Remover

 

Nazwy znalazłem, przekopując tematy na forum, ale nie wiem który byłby najlepszy... :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli to Super Glue itp. to nie usunie ani Nielsen ani AG. Próbowałem nimi, i jeszcze kilkoma innymi T&G pozbyć się takiego kleju z lakieru u teścia w E39 i nie dały rady. Na wiosnę musze kupić jakiś zmywacz do klejów i wtedy zrobić podejście a jak nie da rady to tylko papier ścierny zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie szukałem trochę info o tym i na wielu innych Forach (i również w starszych wątkach tego) ludzie polecają benzynę ekstracyjną, naftę i decabit. Te środki są znacznie tańsze. Co o nich sądzicie?

 

jak najbardziej mozesz spróbować ;) - faktycznie są nie drogie i ogólnodostepne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

U mnie wygląda to tak. Ukradli mi znaczek TDCI i ten klej/silikon "whateva" jest prawie niezniszczalne. Użyłem już wielu środków ale poległem a tylko sobie cały lakier porysowałem...

 

20111210140325.jpg

20111210140319.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak. Ukradli mi znaczek TDCI i ten klej/silikon "whateva" jest prawie niezniszczalne. Użyłem już wielu środków ale poległem a tylko sobie cały lakier porysowałem...

 

Obrazek

Obrazek

rozcieńczalnik nobiles różowy i z kleju robi się galaretka potem wystarczy zrolować i zejdzie, a czego próbowałeś ? autosmart plus 10 też winien trochę to ruszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
U mnie wygląda to tak. Ukradli mi znaczek TDCI i ten klej/silikon "whateva" jest prawie niezniszczalne. Użyłem już wielu środków ale poległem a tylko sobie cały lakier porysowałem...

 

Obrazek

Obrazek

rozcieńczalnik nobiles różowy i z kleju robi się galaretka potem wystarczy zrolować i zejdzie, a czego próbowałeś ? autosmart plus 10 też winien trochę to ruszyć

 

tego nie znalem. spróbuje. A ja używałem cleanera, glinki, tar remover, benzyny ekstrakcyjnej, rozpuszczalnika, nafty, szczoteczki... ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest trochę gumy z tego co widzę (taśma dwustronna?), spróbuj to zetrzeć gumką do mazania, tylko delikatnie (rysy i tak będą) a potem tar remover do usunięcia kleju. Jesli gumka nie pomoże, to musisz wziąć jakąś niechłonącą szmatkę (np. bandaż, albo taką luźną włókninę) i polać na nią jakiegoś zmywacza. Przyłóż do rany i trzymaj przez chwilę, potem możesz potrzeć gumką znowu, powinno się rolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
A jak będziesz potrzebował rysy przepolerować to daj znać, wezmę UCC i tricolora na jakiegoś spota i będziemy robić bica ;)

 

na pewno się przypomnę. chce to usnac i nakleić nowy znaczek TDCI :)

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.