Skocz do zawartości

Nowe i stare produkty TENZI


Wielebny

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie a jak jest z TENZI GLASS lub TOP GLASS ?-> Link .Pytam bo szukam raczej budżetowego preparatu do szyb który by naprawdę czyścił. A jak na razie CLIN czy pianka z Lidl w puszcze do szyb bardziej rozmazuje niż czyści przez co smugi są na całej powierzchni. Wiem ,że MEGUIARS GLASS CLEANER CONCENTRATE jest chyba niepokonany ale ceną też zabija :cry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wujek, Dziwne, ja już dziesiątki razy używałem truck clinera w różnych osobówkach i jeszcze nigdy nie miałem problemu z żadnym odbarwieniem czy coś w tym stylu, jak już go używam to pryskam na szczotkę a nie bezpośrednio na plastyki.

 

 

Może kwestia rodzaju plastiku/stężenia... Ja pozostanę przy Meg's APC - szkoda ryzykować.

 

[ Dodano: 1 Listopad 2011, 19:36 ]

Słuchajcie a jak jest z TENZI GLASS lub TOP GLASS ?-> Link .Pytam bo szukam raczej budżetowego preparatu do szyb który by naprawdę czyścił. A jak na razie CLIN czy pianka z Lidl w puszcze do szyb bardziej rozmazuje niż czyści przez co smugi są na całej powierzchni. Wiem ,że MEGUIARS GLASS CLEANER CONCENTRATE jest chyba niepokonany ale ceną też zabija :cry: .

 

 

Tenzi do szyb serdecznie Ci odradzam.... Kiepściutki produkt...

 

TANA Glass Reiniger - niezbyt popularny w PL, ale naprawde super produkt.

 

Meg's Glass Cleaner też bardzo lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu używałem lepszych środków, np tych które wymieniłem ;)

 

Z racji prowadzonej działalności przerobiłem już bardzo dużo różnych preparatów do mycia okien, i o ile o Tenzi jako firmie mam dobre zdanie, to płyn do szyb kompletnie się nie sprawdził - wg mnie jest gorszy niż np Clin czy tego typu produkty ze zwykłych sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem trochę Tenzi do szyb, ale po użyciu Royaja już go odstawiłem ...

http://www.czystonamaxa.pl/product-pol- ... NIGER.html

 

Fakt, Royal lepszy a cenowo podobny.

 

Polecam Wam Tana Glassreiniger - troche droższy, ale jest na tyle skoncentrowany że spokojnie używa się go 1:1 - 1:3 z wodą. Nie jest to może produkt stricte detailerski (nie pachnie jakoś szczególnie, nie ma kwiecistych opisów) ale działa bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to głownie chodzi o to by produkty Tenzi były adekwatne jakościowo co do swojej ceny a nie tak jak jest to w przypadku produktów z hipermarketów gdzie np płyn do felg SHELL czy super mocny preparat do silnika zużyłem cały na czyszczenie 2 felg i jeszcze nie domyło. Zaś Tenzi Alux dał rade i wydałem na niego mniej niż na dwa wyżej wymienione produkty dostępne na półce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiasy piskam 1:5 i później spłukuję(oczywiście karcherem), bez pędzlowania ;)

 

Robilem podobnie wneki w swoim aucie, jednak na ponad 15to letni zaschniety brud i smar nie podzialalo w 100%- musialem troche 'zruszyc' najgorsze miejsca pedzelkiem i po calym syfie nie ma sladu :)

 

Jesli chodzi o wnetrze, to golf mk3 ma dziwna deske rozdzielcza. Mylem ja truck clinerem od tenzi w stezeniu 1:200 i po nalozeniu 303 pozostaly jasniejsze pola. Musialem nakladac kilka warst 303 zeby pozbyc sie tych przebarwien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pozwolę sobie odkopać temat ponieważ jest tu trochę krzywdzących informacji o Tenzi.

po 1. TopEfekt Kok nie jest preparatem do doczyszczania plastików! Jest to produkt do codziennej pielęgnacji o neutralnym ph czyli zmyjemy nim kurz i drobne zanieczyszczenia. Zalety to ładny, świeży zapach i pewność, że nic się nim nie zniszczy. Tenzi nie ma preparatu do usuwania ciężkich zanieczyszczeń z plastików, wielu moich klientów używa do tego Top Perfekt- jest o wiele bezpieczniejszy niż truck clean czy Super Green Specjal, a dodatkowo świetnie sprawdza się jako płyn do prania ciężko zabrudzonej tapicerki.

po 2. Tenzi ma bardzo dobry płn do mycia szyb, który nazywa się TopGlass oraz koncentrat o nazwie Glass i tu ważna uwaga- koncentrat rozcieńczamy z wodą destylowaną bo kranówa ma kamień, który wchodzi w reakcję z płynem, stąd negatywne opinie. Najbezpieczniej jest stosować TopGlass, jest on tak tani, że nie opłaca się tu kombinować.

po 3. Car Shine jest produktem, który bardziej nadaje się do salonów samochodowych żeby usunąć odciski po palcach czy delikatny kurz oraz do usunięcia zacieków po myciu niż jako "nabłyszczacz" co nie zmienia faktu, że jakiś tam połysk uzyskamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ja również pozwolę sobie nieco odgrzać kotleta i napisać, że firma TENZI robi bardzo dobrą chemię. Używam kosmetyków tej firmy od 7 miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Jeżeli ktoś pisze, że np. produkt o nazwie TopGlass zostawia smugi to polecam najpierw odtłuścić szyby (głównie chodzi tutaj o wewnętrzną stronę szyb), inaczej będziemy rozmazywać tłuszcz i smugi pozostaną. Produkty o nazwach Super Green Specjal i Truck Clean zaliczyłbym wyłącznie do kategorii APC Out, a używanie ich do kokpitu (nawet w rozcieńczeniu 1:200) to słaby pomysł. Lepiej tutaj zainwestować w produkty przeznaczone do kokpitu np. TENZI APC In GT. Idąc dalej na pochwałę ode mnie zasługują takie produkty jak: Shampo Neutro i Neutro Nano, En - Jee, Rollex (hydrowosk), TENZON 3 PROT (wosk Carnauba - nie wierzę tutaj oczywiście w zapewnienia o wytrzymałości od 6 do 12 miesięcy, ale 2 - 2,5 miesiąca jest w stanie się utrzymać na lakierze), GUM WET 2 SHINE (dressing do opon, uszczelek) oraz TENZI Top Clear Nano Silver (niewidzialna wycieraczka) - od pół roku mam nałożone trzy warstwy na szybę czołową, na pozostałe szyby i lusterka jedną - nadal przyzwoicie odprowadza wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zajechało reklamami :)

Jeśli produkty są dobre, to dlaczego ich nie chwalić? :)

 

[ Dodano: 26 Grudzień 2012, 13:38 ]

polecam najpierw odtłuścić szyby (głównie chodzi tutaj o wewnętrzną stronę szyb), inaczej będziemy rozmazywać tłuszcz i smugi pozostaną.

 

dobry płyn powinien to zrobić bez używania dodatkowych środków? :idea:

 

Jeśli szyby nie były myte dwa tygodnie to owszem, ale zdarzało mi się myć takie, które nie były ruszane parę tygodni i sam płyn nie radził sobie (co było widoczne w Słońcu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...

Witam. Dostałem zestaw próbny 250ml z TENZI, a mianowicie Tenzon 1, Tenzon 2 Shine i Tenzon 3 Prot.

Ktoś może wypowiedziec sie na temat tych kosmetyków? Czy warto to nałozyc i jakie sa wrażenia? Chodzi mi o maskowanie rys, nabłyszczanie(tenzon 2 Shine), trwałosc powłoki itp.?

 

Szukalem na forum czegos na ten temat, ale znalazłem tylko wzmiankę o tenzon 1, że nie leży 6-12msc, tak jak w instrukcji.

 

Z gory dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.