Skocz do zawartości

Nowe i stare produkty TENZI


Wielebny

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was już może używał QD polskiej formy TENZI?

Chodzi mi o QSHINE -> LINK

I CAR SHINE -> LINK

 

Powiem ,że cena jest obiecująca.

 

I jeszcze ze środków do czyszczenia wnętrza?

TENZI Sil KOK GT -> LINK

TENZI TopEfekt KOK GT -> LINK

Seria SANI do odświeżania i dezynfekcji wnętrza -> LINK

 

Osobiście sam używam TENZI ALUX i mieszając go 1:1 naprawdę dobrze sobie radzi z bieżącym brudem .Ale za to aktywną pianę TENZI ACTIV mają raczej średnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Qshine jako detailer lipa bo się marze. Do glinki jej używam bądź jako Spay&wipe przed detailerem.

Koki tez lipa. Z Tenziego u mnie no.1 to EnJee do felg. Alux jakoś średnio mnie powala. Ale za to ładnie usuwa rdzawe naloty na nadwoziu :)

Ogólnie tania i przeciętna marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z tymi preparatami:

 

TENZI CAR SHINE - nie jest zły, o dziwo wcale się jakoś strasznie nie maże - wg mnie jest mniej docierania niż po PB Spray & Gloss czy QD+, ale połysk też sporo mniejszy. Wg nadaje się do usuwania kropek po wodzie po myciu... Tak go używałem.

 

TENZI Sil KOK GT - Zależnie od plastików, efekt od zerowego do całkiem niezłego w kwestii odżywienia tworzyw. Daje satynowe wykończenie. W dotyku dość silikonowy. Łatwy w aplikacji. Mam go na półce, czasami używam w "gorszych" samochodach ;) co nie znaczy że jest zły. W kategorii value for money całkiem w porządku.

 

Seria SANI do odświeżania i dezynfekcji wnętrza - całkiem niezłe !!! Są różne zapachy, kwestia gustu, ale środek dość skuteczny i bardzo ekonomiczny. Trzeba pamiętać że to raczej służy do sanifikacji a nie perfumowania. Podpowiem że doskonale działa w układach klimatyzacji, niekoniecznie samochodowej...

 

Do mycia samochodu polecam Tenzi Specjal - do samochodów dostawczych. W zależności od stężenia można używać do mega zasyfionych silników itp, przez mocno brudne nadwozia do normalnych zabrudzeń. Dobrze działa z pianownicą - 75-100ml na 1L w Glorii FM10 daje fajną gęstą pianę. Bardzo skuteczny, używam go bardzo często. Nie rozpuszcza Colli :) Przy duuużych stężeniach (zdecydowanie mocniejszych niż zaleca producent) może powodować kolorowe odbarwienia na chromach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maestro00, Dostałem ostatnio małą butelkę tenzi tenzon (nie pamiętam który) niby ochrona na rok ... :-] hmm po około dwóch miesiącach już nie było po nim śladu, butelkę oddałem przedstawicielowi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco dla mnie TENZI ALUX w porównaniu do produktów sklepowych jest dużo lepszy. Kiedyś nawet jego test robiłem tutaj. reasumując średnia firma w średniej cenie ale i tak lepiej niż coś kupić a pułki z Auchan czy innego hipermarketu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy gdy był u mnie to miał jedną część z tych czterech , powiedział że następnym razem jak do mnie przyjedzie to da mi wszystkie cztery części na testa... zobaczymy.

 

[ Dodano: 31 Październik 2011, 21:26 ]

Wielebny,

TENZI ALUX i mieszając go 1:1 naprawdę dobrze sobie radzi z bieżącym brudem
do bieżącego brudu alux jest za silny :shock: szkoda felg...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie skoro firma ma taki duży wachlarz produktów to ich przedstawiciel powinien tutaj na forum się pojawić i zainwestować z kilka dobrych testów to wszystko by się wyjaśniło raz na zawsze i każdy by wiedział na czym stoi już przed zakupem produktu.

 

SzaKal pomylało mi się bo 1:1 to dałem jak robiłem test tego produktu na niesamowicie brudnych felgach z rdzawymi wżerami mającymi z 10 lat i dał rade choć trzeba by na koniec poprawić IRON X. Ale felgi sprzedałem a kupujący i tak powiedział że wyglądają jak malowane :]

 

PS czy TENZI ma jakieś APC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenzi Kok GT używam do czyszczenia plastików przed nałożeniem finalnego preparatu, ponieważ samo nie pozostawia ładnego wykończenia, ale za to dobrze czyści. Co QD to ja używam od czasu do czasu po myciu ten ich płynny wosk Rollex GT, nie maże, a lakier jest bardziej szklisty co szczególnie widać jak już słońce zachodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co będzie lepsze tenzi specjal czy tenzi truck clean do środka (mówię tu o silnych zabrudzeniach)

 

Moim zdaniem nic z powyższych.

 

Kiedys mocny roztwór specjala (ok 1:15-1:20) rozrobiony w opryskiwaczu ciśnieniowym przewożony za siedzeniem w jeepie "psiknął" mi niechcący (na wyboju wcisnął się spust) i poszło m.in po desce rozdzielczej. Do dziś mam na niej białe plamki, ewidentne odbarwienia.

 

Truck Clean to już w ogóle szatan, nie do użycia na osobówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wnętrza / plastiki / kawałek tekstyliów też 1:10 ?

 

 

Według mnie to nie byłby dobry pomysł... Specjal potrafi odbarwić plastiki. Na upartego pewnie można, ale bliżej 1:100...

 

Ja d o zrobienia swojego APC użyje TENZI ACTIV bo mam jeszcze pół opakowania tej aktywnej piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek, Dziwne, ja już dziesiątki razy używałem truck clinera w różnych osobówkach i jeszcze nigdy nie miałem problemu z żadnym odbarwieniem czy coś w tym stylu, jak już go używam to pryskam na szczotkę a nie bezpośrednio na plastyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.