Jump to content

P21S PowerGel

michałoś
 Share

Recommended Posts

Test Produktu:

P21S PowerGel

Sponsorowany przez:

10830091064dc40db4d9038.jpg

p21s_felgen_reinger_1000ml.jpg

Opis:

Silny środek do czyszczenie felg oraz usuwania pyłu z klocków hamulcowych. Ma postać żelu co znacznie ułatwia pracę. Nie zasycha oraz w przeciwieństwie do wielu tego typu środków ma niedrażniący zapach. P21S nie zawiera kwasów.

pH 7,4

Sposób użycia:

Sposób użycia: - ustawić strumień rozpylacza - spryskać felgi - pozostawić na 3-5 min (w niskich temperaturach lub przy dużych zabrudzeniach czas wydłużyć nawet do 10 min) - spłukać W razie potrzeby do czyszczenia użyć dodatkowo szczotki, gąbki lub pędzelka.

Test:

Z opisu wywnioskowałem, że jest to połączenie środka do mycia z środkiem do usuwania metalicznych zanieczyszczeń więć celem testu było porównanie do innego środka myjącego, a konkretnie Attack firmy Autoland + środek do usuwania metalicznych zanieczyszczeń Cquartz IronX.

Obiekt testu: Przednia para felg aluminiowych 15" z VB FL.

Konsystencja: Żel

Zapach: Trochę chemiczny ale z wydawało mi się, że czułem maliny ;)

Na początku Attack + IronX:

Felgi z zewnątrz były już dosyć dokładnie myte, więc udało mi się na nich zebrać tylko ok 500km brud:

attackiron01.jpg

Jednak w środku jak widać brud nie jest 500km, a raczej 150 000km. (mam te auto od pół roku i 20 tyś km i ja felg wewnątrz nie czyściłem, myślę ze poprzedni właściciel również):

attackiron02.jpg

Felgi umyłem samą wodą pod ciśnieniem:

attackiron03.jpg

attackiron04.jpg

Na pierwszy ogień poszedł Attack:

attackiron05.jpg

attackiron06.jpg

Po około 5-7 minutach spłukałem środek wodą z myjki ciśnieniowej:

Oto efekty działania:

attackiron07.jpg

attackiron08.jpg

Do walki przyłączył się IronX:

attackiron11.jpg

attackiron10.jpg

A oto efekty kooperacji (zaznaczam, że nie używałem żadnej szczotki, gąbki itp. tylko sama aplikacja i spłukanie wodą z myjki ciśnieniowej):

attackiron12.jpg

attackiron13.jpg

Teraz czas na bohatera wieczoru czyli P21S PowerGel:

powergel01.jpg

powergel02.jpg

Felgi tak jak w przypadki Attack-u zostały umyte samą wodą:

powergel03.jpg

powergel04.jpg

Następnie zaaplikowany został P21S PowerGel:

powergel05.jpg

powergel06.jpg

Pozostawiony na felgach około 6-7 min i widać, że robi robote:

powergel12.jpg

powergel11.jpg

I został spłukany woda z z myjki ciśnieniowej:

powergel14.jpg

powergel15.jpg

Porównanie działania zastosowanych środków:

porownaniem.jpg

Porównanie konsystencji:

Po aplikacji:

kons03.jpg

Po po ok 6-7minutach:

kons04.jpg

Wnioski:

-Jak widać na załączonych zdjęciach P21S PowerGel poradził sobie lepiej z ciężko zabrudzonymi felgami niż combo Attack + IronX.

-Świetna jest konsystencja produktu, pozostawiony nawet na 10 min, na pionowo postawionych felgach nie spływa, tylko utrzymuje się na powierzchni.

-Jak na taki brud to uważam, że poradził sobie naprawdę nieźle mimo, że nie zdołał zmyć wszystkiego. Zaznaczam, że nie używałem żadnych szczotek, gąbek. Tylko produkt i zimna woda pod ciśnieniem.

-Na jedną felgę zużyłem ok 70ml produktu, przy mniejszych zabrudzeniach myślę, że 30-50ml w zupełności wystarczy.

Moja ocena: Pomimo, że nie zmył całego brudu produkt oceniam na 5/5. Przede wszystkim za konsystencję i skuteczność.

A o to co sądzi o działaniu P21S PowerGel przypadkowo spotkany człowiek:

1cfee8fe5dc0eea0e0743501e47be567.gif

Dziękuję za możliwość przeprowadzenia testu.

P.S. W połowie "sesji zdjęciowej" aparat niestety odmówił posłuszeństwa i musiałem dokończyć telefonem.

Jest to jeden z moich pierwszych testów, dlatego proszę o wyrozumiałość. ;)

Wszelkie wychwycone błędy zostaną poprawione.

Pozdrawiam

Michał (michałoś) K.

:)

• Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak dla mnie świetny test :good: Brawooo :!: :!: :!: Produkt na pewno wyląduje w koszyczku ;)
Bardzo profi test
Test i sam produkt robią wrażenie!
Zajebisty test %-)
Dobry test.

Dzięki i cieszę się, że sie spodobało :)

fajnie zrobiles test, dobre paździochy miałeś pod ręką

Te paździochy wożą mnie od lutego ;) proszę ich nie obrażać :P

szkoda troche ze fotki nieostre ale w swoim tescie postram sie to nadrobić

Na wiosnę trzeba zainwestować w aparat, bo troche sie chłopak gubił przy sztucznym oświetleniu i lampie. Aż w końcu powiedział papa i dokończyłem aparatem z telefonu.

Wszystko super, fajny test, ale ze 100ml zrobiłem 2 komplety 17-nastek i to w podobnym stanie. Wystarczy 4-5 strzałów, rozprowadzenie pędzelkiem, 15 minut i gotowe! :)

Na przyszłość będę wiedział ;) Tak jak pisałem, pierwszy poważny test i w ogóle pierwszy raz używałem środka tego typu.

Końcówka testu :good::D

Przyda się troszkę humoru na forum ;)

hmmm miałem zamiar kupić IronX w niedługim czasie ale z tego co widzę to trzeba będzie się zainteresować tym produktem... skoro łączy w sobie zarówno mycie jak i zalety IronX...

w sobie zarówno mycie jak i zalety IronX...

Tyle, że nie wiadomo, czy w kontakcie z lakierem nadwozia okaże się równie skuteczny i bezpieczny jak IronX. A tak do mycia felunku to czołóweczka.

a jak się ma drugi środek do mycia felg P21S do tego prezentowanego tutaj?? tam jest niby napisane w tytule, że bezkwasowy... a tutaj także jest bez kwasowy... ale jak się ma ten testowany tutaj na gołe aluminium?? bo w tym drugim jest wyraźnie napisane, że się nadaje

P21s Leichtmetall Felgen Reiniger był najdelikatniejszy. Po wypędzelkowaniu zszedł cały brud z felgi. Natomiast nalotu na tarczach nie usunął. Producent zaleca go do wszystkich rodzajów felg, łącznie z gołym aluminium, więc musi być delikatny i w rzeczywistości tak jest.

• Dystrybutor
a jak się ma drugi środek do mycia felg P21S do tego prezentowanego tutaj?? tam jest niby napisane w tytule, że bezkwasowy... a tutaj także jest bez kwasowy... ale jak się ma ten testowany tutaj na gołe aluminium?? bo w tym drugim jest wyraźnie napisane, że się nadaje

jest zdecydowanie delikatniejszy i nie "krwawi" (tzn nie usuwa metalicznych zabrudzeń). Jakiś czas temu my również testowaliśmy te produkty. Tutaj link do bloga: http://jak.pielegnowacauto.pl/newsy/tes ... enia-felg/

P.S. widzę, że cytat z tego testu pojawił się wyżej

Wiolka

Co prawda zapach jest odrzucający, ale to nie ma znaczenia jeżeli działanie jest tak dobre.

cytat z testu a cytat na stronie :P

oraz w przeciwieństwie do wielu tego typu środków ma niedrażniący zapach.

• Dystrybutor
Co prawda zapach jest odrzucający, ale to nie ma znaczenia jeżeli działanie jest tak dobre.

cytat z testu a cytat na stronie :P

oraz w przeciwieństwie do wielu tego typu środków ma niedrażniący zapach.

wszystko zależy od nosa, który wącha dany produkt ;) jedni czują wisienkę inni maliny a dla innych może śmierdzieć po prostu jajkiem ;) na pewno nie jest to produkt, który może zastąpić zapach samochodowy :D ale da się pracować bez maski gazowej- sprawdzaliśmy ;)

WIolka

Test Produktu:

P21S PowerGel

Sponsorowany przez:

10830091064dc40db4d9038.jpg

Test:

P21S PowerGel w zestawieniu z Sonax Extreme do czyszczenia felg

Felgi 15" "paździochy" z seata ibizy. Felgi bardzo zapuszczone pomimo ze zalożone na tylnej osi.

Kolor: piękny żarówiasty, dzięki któremu dobrze widać gdzie środek leży i pracuje.

Zapach: jajowaty z lekką nutką jeżyn bądz malin :D

P21S PowerGel

p21s_felgen_reinger_1000ml.jpg

Felgi nie płukane wodą - suche:

felgaprzed4.jpg

felgaprzed1.jpg

P21S naniesiony na feldze:

p21s3.jpg

p21s1.jpg

p21s2.jpg

Wypędzelkowany:

p21s7.jpg

p21s4.jpg

p21s5.jpg

p21s6.jpg

Spłukanie z myjki ciśnieniowej:

p21ssplukany5.jpg

p21ssplukany1.jpg

p21ssplukany2.jpg

p21ssplukany3.jpg

p21ssplukany4.jpg

Ta sama procedura na froncie felgi:

pa295317.jpg

pa295319.jpg

pa295320.jpg

pa295321.jpg

pa295323.jpg

pa295324.jpg

pa295325.jpg

pa295327.jpg

pa295328.jpg

pa295329.jpg

Sonax Extreme do czyszczenia felg - super efekt

4110133.jpg

Felga w niemal idnetycznym stanie

pa295335.jpg

pa295332.jpg

pa295333.jpg

Nanosimy marketowca ;)

pa295337.jpg

pa295340.jpg

pa295336.jpg

Pędzelkujmy:

pa295343.jpg

pa295342.jpg

Płukanie:

pa295346.jpg

pa295345.jpg

Sonax naniesiony na front felgi:

pa295353.jpg

pa295351.jpg

pa295352.jpg

Krwawić nie chciał...

Po chwili potraktowałem te same miejsca P21S gelem:

pa295358.jpg

pa295355.jpg

pa295356.jpg

pył z klocków zapłakał...

Wnioski:

- P21S bardzo dobrze radzi sobie z metalicznymi osadami, dużo lepiej od sonaxa extreme ale gorzej radzi sobie z brudem innego pochodzenia niż metaliczny.

- Ma bardzo fajną konsystencje: gęstą nie spływającą, choć trochę ciężko go precyzyjnie aplikować z opryskiwacza

- Fajny zapach, dużo lepszy od Sonaxa Extreme bo ten śmiedzi zbukiem :kox:

- Wydajność raczej średnia, ze względu na dość gęstą konsystencje ale myśle że 70 ml na felge wystarczy.

Dziękuje firmie MxNowicki za możliwość przetestowania produktu! :good:

• Administrator

Proximo , nie ma sensu tak zalewać felgi P21S, dosłownie kilka strzałów z atomizera starcza, potem tylko rozprowadzić pędzelkiem i dać mu działać.