Skocz do zawartości

Co produkuje 3M


Gość minetoo

Rekomendowane odpowiedzi

3M ma takze w swojej ofercie lampe ktora najdokladniej odzwierciedla swiatlo dzienne uzywana do dobierania lakierów cena z tego co sie orientuje kolo 1500zł :)

 

Światło dzienne ma temperaturę barwowoą ponad 6700K a dalej ktoś podał, że żarówka w tej lampce ma 4700K ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuflik, 50W będzie ok?

Nie wiem;)

 

A jakby tak zrobić sobie zwykłą latarkę halogenową z soczewką skupiającą na końcu ?

W jakim celu? Ta konkretna ma wysokie CRi, zwykly halogen nie.

 

Światło dzienne ma temperaturę barwowoą ponad 6700K a dalej ktoś podał, że żarówka w tej lampce ma 4700K

No tak, ale zwykłe dzienne jak odpalisz w zamkniętym pomieszczeniu to widzisz na niebiesko;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamienna żarówa do tego 35 W do kupienia w Polsce?

Nie ma.

Już lepiej brać tą 50w, tutaj chodzi o odwzorowanie barw, kąt i coś tam jeszcze.

Albo ciągnąć 35w z uk, też wyjdzie znośnie cenowo.

Może ktoś group buy zrobi?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej lampki wyglada fajnie ale czy swiatlo jest zblizone do naturalnego??? watpie a to o barwe swiatla i jasnosc wlasnie chodzi

Przeczytaj wklejone linki.

Żarówka to nie problem, kosztuje kilkadziesiąt złotych i jest dostępna od ręki. Jest to TA SAMA ŻARÓWKA co w 3M- zobacz do ich patentu jest tam jej nazwa. Nie chce mi się teraz szukać znowu..

Więc proszę Cię, nie mieszaj jak się nie znasz;)

A ty skoro sie znasz czego takiej nie wynalazles :lol:

Owszem mozna zrobic podona nawet z tego co wiem swietlowki sa takie, troche grzebalem w tym temacie kiedys bo dobieralem lakiery swego czasu ale jak sobie sam cos skonstruujesz( nie wiadomo co o jakich parametrach) to kto da ci gwarancje ze pod tym swiatlem mozna (dobrze)lakier dobrac bo o to w tym urzadzeniu chodzi.

Zreszta ja sie nie znam nad 3M siedzial nie jedan profesor zeby to wyanlazc a tu kilku forumowiczow znalazlo sie madrzejszych :P

tym samym sposobem FAST CUT+tempo +2 mietowki=colgete white :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daareek666, przestań pieprzyć od rzeczy, w urządzeniu 3M jest konkretna żarówka- jest opisana w patencie- więc to jest TA SAMA ŻARÓWKA. Co tutaj więcej do kombinowania? Dajesz jej 12v i jest TO SAMO CO 3M TYLKO W INNEJ OBUDOWIE! Jedynym problemem jest temperatura (dlatego 3m ma wiatraczek).

I przestań gadać o kombinowaniu i braku gwarancji, przeczytaj wszystkie linki to będziesz wiedział- do tego czasu lepiej się nie odzywaj.

 

Nie wiem, prościej się wytłumaczyć już tego chyba nie da, jak nie zrozumiesz to się poddaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daareek666, przestań pieprzyć od rzeczy, w urządzeniu 3M jest konkretna żarówka- jest opisana w patencie- więc to jest TA SAMA ŻARÓWKA. Co tutaj więcej do kombinowania? Dajesz jej 12v i jest TO SAMO CO 3M TYLKO W INNEJ OBUDOWIE! Jedynym problemem jest temperatura (dlatego 3m ma wiatraczek).

I przestań gadać o kombinowaniu i braku gwarancji, przeczytaj wszystkie linki to będziesz wiedział- do tego czasu lepiej się nie odzywaj.

 

Nie wiem, prościej się wytłumaczyć już tego chyba nie da, jak nie zrozumiesz to się poddaję.

W teori masz racje tylko dlaczego sungun swieci tylko krotko chwile pozniej musi odpoczac ??zwykle zarowki tak nie musza chyba??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daareek666, czy Ty na prawdę nie rozumiesz tekstu pisanego? W patencie jest napisane jaka dokładnie żarówka jest w sun gunie!

To jak jest obudowana, ile świeci, jak się grzeje to jest osobna sprawa- ale jest to ta sama żarówka i tak samo świecić będzie. Koniec dyskusji- kolejny bezsensowny post i leci warn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daareek666, czy Ty na prawdę nie rozumiesz tekstu pisanego? W patencie jest napisane jaka dokładnie żarówka jest w sun gunie!

To jak jest obudowana, ile świeci, jak się grzeje to jest osobna sprawa- ale jest to ta sama żarówka i tak samo świecić będzie. Koniec dyskusji- kolejny bezsensowny post i leci warn.

ale dlaczego ta sama zarowka inaczej obudowana grzeje sie inaczej niz ta sama zarowka :lol:

jesli to logicznie wytlumaczysz dam spokoj przyznam racje i nie bedzie warna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego ta sama zarowka inaczej obudowana grzeje sie inaczej niz ta sama zarowka

jesli to logicznie wytlumaczysz dam spokoj przyznam racje i nie bedzie warna

Warn już jest- żarówka się będzie grzać bo ma 35w w małej obudowie.

Ale jakie to ma znaczenie dla tego jak ona świeci?! Wałujesz bezsensowny temat- jest o tym w linkach ponad 41 stron postów- w tym o przegrzewaniu. Więc PRZESTAŃ TUTAJ PISAĆ BEZ SENSU! Najpierw przeczytaj to co tam jest a potem zaśmiecaj forum swoimi bezsensami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego ta sama zarowka inaczej obudowana grzeje sie inaczej niz ta sama zarowka

jesli to logicznie wytlumaczysz dam spokoj przyznam racje i nie bedzie warna

Warn już jest- żarówka się będzie grzać bo ma 35w w małej obudowie.

Ale jakie to ma znaczenie dla tego jak ona świeci?! Wałujesz bezsensowny temat- jest o tym w linkach ponad 41 stron postów- w tym o przegrzewaniu. Więc PRZESTAŃ TUTAJ PISAĆ BEZ SENSU! Najpierw przeczytaj to co tam jest a potem zaśmiecaj forum swoimi bezsensami.

Ten warn zamieni me zycie w koszmar :D

sorry KUFLIK nie siedze na kilku forach na raz.

a dalej rozumujac po mojemu czyli jak zrobie sobie takie urzadzenie z wkretarki uzywajac je za dlugo spale zarowke za 50zl (czyli bede musial sobie odliczac czas w glowie albo zamontowac stoper obok bateri :D cos mi sie ta twoja teoria nie trzyma kupy jaka zarowka to sobie kazdy moze wyczytac jaki bateria ma amperaz pisze na bateri wiec ameryki nie wynalazles, teraz pozostaje kwestia jak to wszystko zestroic zeby dzialalo bezawaryjnie? Pewnie juz masz takie urzadzenie wiec podziel sie relacja :) i nie stresuj sie tak nie robie tego na zlosc tylko z czystej ciekawosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w grudniu mam w planie się z a to wziąć. Nie widzę problemu w maksymalnym przewierceniu obudowy wkrętarki, aby miała jak najwięcej otworów wentylacyjnych. Prujesz przy halogenach a tego używasz do inspekcji po elemencie w związku z tym nie wiem gdzie leży problem. Zawsze możesz sobie kupić 3M Sun Guna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.