Skocz do zawartości

Konserwacja opon na zime


ded

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie na temat zakonserwowania opon za pomocą MEGUIARS ENDURANCE TIRE GEL ?? Mam zamiar pokryć nim całą oponę, łącznie z bieżnikiem, za pomocą pędzla. Czy ten środek zakonserwuje prawidłowo opony ?? Wiem, że bieżnika nie powinno się smarować ze względów bezpieczeństwa, ale przez zimę i tak wszystko wchłonie, a po założeniu wiosną będę świadomy aby pierwsze metry jechać ostrożnie. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A metalowe prety wbite w sciane moga byc, czy z jakiegos powodu nie?

Jak ci wytrzymają obciążenie to jak najbardziej

o sądzicie na temat zakonserwowania opon za pomocą MEGUIARS ENDURANCE TIRE GEL

Hmmm mnie by tam było szkoda smarować także bieżniki jednak nie tak tanim produktem skoro i tak jakiegoś szczególnego efektu nie osiągniesz to już lepiej gliceryna jak koledzy wyżej radzą taniej wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamtower napisał/a:

o sądzicie na temat zakonserwowania opon za pomocą MEGUIARS ENDURANCE TIRE GEL

 

Hmmm mnie by tam było szkoda smarować także bieżniki jednak nie tak tanim produktem skoro i tak jakiegoś szczególnego efektu nie osiągniesz to już lepiej gliceryna jak koledzy wyżej radzą taniej wyjdzie

 

tylko ENDURANCE GEL jest bardzo wydajny, ta butelka to mi chyba na kilka lat starczy więc nie zależy mi na ekonomi zastosowania go, tylko na jego właściwościach ochronnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że bieżnika nie powinno się smarować ze względów bezpieczeństwa

 

powtarzasz paranoiczne mity... mozesz sobie i olejem wysmarowac bieżnik i tak nic to nie zmieni bo po paru metrach i tak juz go nie bedzie.

 

i tak jakiegoś szczególnego efektu nie osiągniesz to już lepiej gliceryna jak koledzy wyżej radzą taniej wyjdzie

 

popieram i dodam ze nie tyle taniej co i lepiej bo gliceryna faktycznie wejdzie w gume a megs pozostanie na niej wnikajac tylko czesciowo. JEzeli opona nie bedzie uzywana to lepsze wlasciwosci konserwujace samej gumy ma gliceryna niz megs (ktory bardziej daje efekt wizualny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Można zawieszać, ale do tego musisz mieć haki podwieszone do sufitu.

A metalowe prety wbite w sciane moga byc, czy z jakiegos powodu nie?

 

Jeśli masz metalowe pręty wbite w ścianę, to zawiesisz felgi pionowo, a opony na felgach powinny być składowane poziomo. Polecam stojak za 50zł, rurka i separatory między felgami, wtedy w poziomie żadna opona się nie styka i sobie spoczywają do następnego sezonu zimowego/letniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy usuwać wszelkie tzw ciała obce jak np kamienie w bieżniku? Duże z pewnością ale czy warto bawić się w "kamyczki"?

 

Oczywiście wszelkie większe i groźniejsze przedmioty jak śruby, gwoździe etc wyjmujemy bezapelacyjnie. Na wszelki wypadek powinniśmy oznaczyć miejsca z których usunęliśmy przedmioty - dzięki temu łatwiej będzie określić ewentualne miejsce przebicia...

 

@Admini - może wartoby zmienić nazwę na np "konserwacja i przechowywanie opon"

 

EDIT 04.04: W związku z brakiem odpowiedzi - usunąłem ok 70% kamyczków. W ruch poszła szczota i APC. Opony od zewnątrz zostały naszmelcowane gliceryną - stąd pytanie, czy wewnątrz też je przesmarować?

Całkowity czas pracy ok 4 godziny - robione przez tydzień - kamyczki wyjmowane podczas "przerwy na papierosa". Zastosowałem glicerynę dostępną w aptece 2 szt. w 20ml opakowaniach (wystarczają w zupełności) - całość nakładana pędzelkiem

 

 

 

Tak się prezentują przygotowane do przechowania:

2012-04-04_11-40-12_385.jpg.42294b729496ea038a5f76399bd4b9b5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam pytanie co do pokrywania opon gliceryną. Nałożyłem ją na profil i kawałek bieżnika, ale czy mam zetrzeć nadmiar? A może poczekać aż się wchłonie? (Jeśli trwa to parę miesięcy, to mnie oświećcie, bo nie mam o tym pojęcia).Teraz na oponie jest duża warstwa gliceryny, nawet nie mam jak zabrać się za smarowanie drugiej strony, bo przykleiłoby się chyba wszystko. A opony trzymam w workach foliowych i też nie chciałbym mieć całego klejącego się worka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie co do pokrywania opon gliceryną. Nałożyłem ją na profil i kawałek bieżnika, ale czy mam zetrzeć nadmiar? A może poczekać aż się wchłonie? (Jeśli trwa to parę miesięcy, to mnie oświećcie, bo nie mam o tym pojęcia).Teraz na oponie jest duża warstwa gliceryny, nawet nie mam jak zabrać się za smarowanie drugiej strony, bo przykleiłoby się chyba wszystko. A opony trzymam w workach foliowych i też nie chciałbym mieć całego klejącego się worka :)

Jaki tym masz wielki problem :shock: Bierzesz MF, czy co tam chcesz i przecierasz w celu zebrania nadmiaru gliceryny z opony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A dlaczego nie należy wieszać koła na ścianie? Co się stanie?

Rozumiem oponę, ale koło?

 

http://www.felgi-opony.com/Warto_wiedzi ... 77,40.html

Ja widziałem koła podwieszone pod... sufitem :-]

Nie ma przeciwwskazań szczególnie jeśli opona nie będzie stykać się ze ścianą.

Zarówno koła jak i opony stoją u mnie na prostej konstrukcji z 2 rur i kilku kątowników,co jakiś miesiąc,2 przekręcę o kilkadziesiąt stopni i jakoś nigdy problemów nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPON nie można wieszać na ścianie

Jeśli opony są na feldze i jest ostęp od ściany (z 1cm tak by powietrze mogło przepływać) to jest spoko.

Same opony powieszone w jednym punkcie (bez felgi) pod własnym ciężarem się zdeformują (wyciągną). Podobnie leżąc np jedna na drugiej.

Jeśli opona jest na feldze to utrzymuje ją i felga i ciśnienie powietrza wewnątrz więc jest sztywna i taka opona może leżeć nawet jedna na drugiej.

Ja stawiam w słupku i pod najniższą daję tylko dwa drewienka żeby nie leżała bezpośrednio na betonie i nie łapała wilgoci.

Stojak o którym mowa to najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

A ja od 1,5 roku stosuję ten preparat http://www.artus.com.pl/farba-do-opon-e ... 10,l1.html do zabezpieczania opon. Znajomy wulkanizator mi go polecił, a przy okazji wyważania/przekładki wyposaża mnie w wystarczającą ilość na odnowienie kompletu opon. Rewelacja jeśli chodzi o odnowienie wyblakniętych opon, i super konserwuje :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od 1,5 roku stosuję ten preparat http://www.artus.com.pl/farba-do-opon-e ... 10,l1.html do zabezpieczania opon. Znajomy wulkanizator mi go polecił, a przy okazji wyważania/przekładki wyposaża mnie w wystarczającą ilość na odnowienie kompletu opon. Rewelacja jeśli chodzi o odnowienie wyblakniętych opon, i super konserwuje :good:

 

Super środek potwierdzam, wodnorozcienczalny , idealny na pistolet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od 1,5 roku stosuję ten preparat http://www.artus.com.pl/farba-do-opon-e ... 10,l1.html do zabezpieczania opon. Znajomy wulkanizator mi go polecił, a przy okazji wyważania/przekładki wyposaża mnie w wystarczającą ilość na odnowienie kompletu opon. Rewelacja jeśli chodzi o odnowienie wyblakniętych opon, i super konserwuje :good:

 

Super środek potwierdzam, wodnorozcienczalny , idealny na pistolet.

Pierwszy deszcz i go nie ma :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.