Skocz do zawartości

Mała cytryna czyli C2 interior


zieluch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kolejnym pacjentem tym razem jest Citroen C2 mojej mamy. Początkowo były plany wykonania najpierw środka następnie zewnątrz ale brak czasu i potrzebne auto, uniemożliwiły puki co korektę lakieru, myślę że już na wiosnę zostaną wykonane dalsze prace.

 

Pranie ekstrakcyjne Numatic george:

Środki:

Tersus pr 101

Tersus ex 850

APC megsa różne stężenia od 1/10 do nawe 1/2 na zapuszczonych plastikach :/

Megs natural look przy pomocy bawełnianego pada

pędzelki razeglaze

Na uszczelki nałożony sylikon spray + aplikator gąbkowy

 

 

Pacjent: C2 1.4 HDi 2006r dość mocno zaniedbany :/

 

C2_interior_54.jpg

C2_interior_53.jpg

C2_interior_52.jpg

C2_interior_51.jpg

C2_interior_54.jpgC2_interior_47.jpg

C2_interior_44.jpg

C2_interior_37.jpg

C2_interior_36.jpg

C2_interior_35.jpg

C2_interior_34.jpg

 

C2_interior_54.jpg

C2_interior_54.jpg

 

Po wymontowaniu kanapy tylnej i siedzień przód

 

C2_interior_42.jpg

C2_interior_40.jpg

C2_interior_32.jpg

C2_interior_31.jpg

C2_interior_25.jpg

C2_interior_22.jpg

 

Miejscami tak zabrudzone plastiki tutaj apc rozcieńczone 1/2 :shock:

 

C2_interior_20.jpg

 

A tutaj zebrane wszystkie przedmioty z auta niekoniecznie potrrzebne przed segregacją i utylizacją :mrgreen:

 

C2_interior_19.jpg

 

Auto po odkurzeniu i wypraniu tapicerki

 

C2_interior_16.jpg

C2_interior_15.jpg

C2_interior_13.jpg

 

Po umyciu plastiku:

 

C2_interior_12.jpg

C2_interior_9.jpg

C2_interior_7.jpg

C2_interior_5.jpg

 

Efekty końcowe

 

C2_interior_4.jpg

C2_interior_.jpg

 

Głębokie rysy niestety zostały :(

C2_interior_3.jpg

 

A tak wygląd lakier etap dalszych prac niestety już na wiosnę, mocno matowy ale bez super głębokich rys FC+ lub Fg500 spokojnie sobie poradzi, bez integracji papieru. Dalsze prace wkrótce :ad::mrgreen:

 

C2_interior_0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze podziwiam Twoją mamę, moja by do takiego brudnego nie wsiadła. Boczki popraw j/w!!!

 

[ Dodano: 24 Październik 2011, 08:03 ]

Jaki czas pracy? Jaki stuff użyty, bo chyba nie tylko to, co na wstępie napisałeś?

 

Ja pracuje na podobnym i daje rade, także nie rozumiem twojego pytania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczki były myte APC, z niektórymi plamami naprawdę był spory problem, szczególnie z tymi po wylaniu zapachu samochodowego, mieszek zmiany biegów ma małe dziury od tego :cry: Gałaka wydaje mi się że seryjna.

Czas dokładnie nie jestem wstanie powiedzieć ale zdarzyłem ogarnąć wszystko jednego dnia zaczynając od około 9 ;)

Co do środków nic specjalnego nie używałem więcej. Brakowało mi jedynie środka do bonnetowania (podsufitki).

 

Auto jak najbardziej przyjemne szczególnie jeśli mówimy o spalaniu. Przy kapeluszniku spalanie na poziomie 3.5-4l :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi tylko że kobieta doprowadziła auto do takiego stanu

 

Mnie to wcale nie dziwi. Kobiety często gorzej dbają o auta niż mężczyźni bo dla nich to tylko środek transportu (nie wliczając do tej grupy Justyny ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek_gti napisał/a:

Dziwi tylko że kobieta doprowadziła auto do takiego stanu

 

 

Mnie to wcale nie dziwi. Kobiety często gorzej dbają o auta niż mężczyźni bo dla nich to tylko środek transportu (nie wliczając do tej grupy Justyny ).

 

Mnie też :D Moja matka wozi podobną ilość gratów - w tym 5 par butów :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnętrze bardzo ładnie odświerzone :good: lakier faktycznie aż się prosi o korektę, więc czekam na dalszą relację z prac wiosną ;)

 

Mnie to wcale nie dziwi. Kobiety często gorzej dbają o auta niż mężczyźni bo dla nich to tylko środek transportu (nie wliczając do tej grupy Justyny ).

 

dzięki :) zgadzam się, że kobiety faktycznie mniej dbają o auta i jest to dla nich tylko środek transportu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety też musze się z tym zgodzić, statystycznie o wiele wiecej facetów interesuje się motoryzacją dlatego chociaż od czasu przetrą wnętrze z kurzu, odkurza itp, a dla kobiety auto to najmniej interesująca ją rzecz, wsiada i jedzie nic wiecej ją nie obchodzi :/. Ale naszczęscie mamy wyjątki :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak że było to pierwsze pranie najpierw odkurzyłem auto, pranie a następnie mycie plastików, następnym razem na pewno najpierw mycie, odkurzanie i dopiero pranie. Z tąd brudne pedały po praniu, później zostały wyczyszczone ;) Wolałem nie ryzykować żeby nie odkleić podsufitki. Zakupie dedykowany środek :)

Jako że nie jestem, fanem detailingu środka, nie sprawia mi on przyjemności jak to ma miejsce przy lakierze, cieszę się że wykonana praca się podoba. :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.