Jump to content

Jak nakleić orginalną naklejkę na tylny błotnik? pomocy


talar23

Recommended Posts

Potrzebuje szybkiej pomocy związanej z naklejeniem oryginalnej naklejki na tylny błotnik (chroniącej przed obiciami kamieni) w SUZUKI SWIFT SPORT mk6 . W sieci jak i na forum nie doszukałem się konkretnych porad jak to zrobić, więc postanowiłem założyć temat. Naklejka jest przeźroczysta posiada z zewnątrz folię transferową. Na odwrocie biały papier z logami 3M

Prośbę swą kieruje do kolegów którzy byś może robią to na co dzień. Bardzo proszę o podpowiedź jak się do tego zabrać. Czy użyć wody a może na sucho? Nie chciałbym zepsuć efektu gaży naklejka przyszła do mnie a ASO za 160zł. :(

Link to comment
Share on other sites

Myjesz dokladnie miejsce w ktorym chesz nakleic wlepe. Normalnie folie przezroczyste klei sie na wode, nie wiem jak jest w towim przypadku, jezeli na wode to przygotuje sobie pol litra wody w opryskiwaczu z kilkoma kroplami (doslowanie) szamponu (najlepiej jakis dla dzieci). Psikasz woda z szamponem po karoserii i wlepie, nakladasz wlepe tak jak chcesz zeby lezala. Odklejasz polowe i ladujesz tam ipa z kolejnego spryskiwacza, kladziesz na lakier i wypychasz wode rakla. ot cala filozofia.

Link to comment
Share on other sites

dzięki "spons" tylko właśnie ja też nie wiem czy powinno się taką naklejkę kłaść na wodzie czy na sucho. Jeśli będzie na wodzie procedurę znam. Nie do końca rozumiem z tym IPA. Odklejam polowe naklejki tam psikam IPA i dalej kładę na zmoczoną karoserie? Możesz wyjaśnić czemu ma to służyć? Nie wyjdzie podobnie jeśli przed całym zabiegiem przemyje miejsce IPA a później spryskam wodą?

Czekam na inne wypowiedzi? na sucho czy mokro?

Link to comment
Share on other sites

Na mokro - najlepiej spryskaj sobie wodą element na który naklejasz plus na naklejaną folię - pozwoli Ci to swobodnie przesuwać folię po lakierze, żeby ją idealnie dopasować. Po dopasowaniu zostało tylko wypchnąć wodę między folią a lakierem - najlepiej to zrobić kawałkiem filcu - jest miękki i elastyczny. Możesz też użyć kawałka plastiku owiniętego w microfibrę, ewentualnie samą fibrą.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

pisze dopiero dziś ale wyszło naprawdę świetnie. Dokładnie rozmierzyłem i oznaczyłem miejsce przygotowałem powierzchnie i wypychałem wodę skrobaczką do szyb zakończoną dość twardą gumą. Naklejka siadła jak w fabryce. Ani jednego najmniejszego pęcherzyka powietrza. Na sam koniec przygrzałem opalarką z oddali, aby jakiś koniec nie miał zamiaru odkleić się i to wszystko w tym temacie. Dziękuje za rady w szczególności spons dzięki wodzie z szamponem mogłem ostatecznie wyrównać naklejkę na karoserii nie odrywając jej.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.