Jump to content

K2, warto?

pavvell
 Share

Recommended Posts

Za 200zł można kupić polerkę K2 1200W z miękkim startem, stabilizacją obrotów, z zakresem 600-3000 obr/min, ważącą 3,2kg. Czy dane podawane przez dystrybutora są prawdziwe? Warto się zainteresować?

Parametry techniczne przemawiają na korzyść K2. Do tego jest nowa i z gwarancją, a Silverline używana i najpewniej bez gwarancji. Kultura pracy obu pewnie jest zbliżona, więc gdybym miał kupować nową polerkę za 200 zł, to pewnie bym wybrał... ładniejszą :)

Czyż nie lepiej zamiast wspomnianej polerki http://allegro.pl/polerka...1813201640.html kupić polecaną częściej http://allegro.pl/polerka...1857549767.html

Gdyby kazdy wybieral w/g tego zalozenia, dalej chodzilibysmy w drewnianych sandalach :D Kup K2 i powiedz czy jestes zadowolony, 200zl nie majatek, auto nia na bank zrobisz, a jakichs diametralnych roznic bym sie nie spodziewal. Tal jak pisze mazder, przynajmniej masz gwarancje.

No więc wziąłem do ręki ta polerkę. Długa i ciężka. Rączka zagięta w dół, łatwo szurać nią i kablem po lakierze na dużym panelu. Nie zdecydowałem się na zakup.

Niestety w tym przedziale cenowym raczej wszystko będzie ważyć ponad 3 kg. Ja jednak również polecam Silverline'a Silverstorm'a lub jak chcesz mieć coś mniejszego, ale już za nieco więcej kasy zajrzyj np. na Lakierniczy.pl

• 3 weeks later...
zajrzyj np. na Lakierniczy.pl
Ja zajrzałem i jest już u mnie polerka LARE EPL-11, leciutka 2,1 kg, bardzo dobrze leży w rękach, jestem jak na razie zachwycony, nie testowałem na aucie, bo już przygotowane /wosk/ na lakierze, ale poczekamy do wiosny i wtedy napiszę więcej, ale napiszę już dziś jedno jest warta tej kasy...POLECAM :ad:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... start=1395

• Super 1

• 3 years later...

Odświeżę kotleta

Długo zastanawiałem sie nad zakupem silverline'a z angli ale nie przekonywała mnie gwarancja, z którą po prostu byłyby problemy albo bardzo długie terminy ;/

Gdzieś przez przypadek zauważyłem ze K2 wypusciło polerkę PRO i w bardzo fajnej cenie bo 200PLN spojrzałem na fote i co widze? -> no prawie MAKITA :mrgreen:

Stwierdziłem że 200PLN to nie majątek i na siebie pewnie zdąży zarobić i gwarancja na miejscu :)

Moje spostrzeżenia po pierwszym kontakcie i pracy:

-wykonanie takie sobie: wszystko trzyma sie kupy, ale widać ze mało ryżu chińczyk za to dostaje w fabryce :P

-kabel zdecydowanie za krótki

+całkiem znośna waga

+całkiem znośny hałas i dźwięk

+dobrze odprowadza ciepło

poki co zrobiłem jedno autko :ad: i wszystko OK za tą cene myśle ze naprawde na początek sie sprawdzi ; )

• 2 months later...

Moja coś ostatnio zaczęła glośniej chodzić. Takie rzężenie, jak by żaby rechotały, hehe

Co to może być ? Za mało smaru na zębatkach czy co ?

Do czerwca mam gwarancję więc chyba trzeba będzie wysłać.

• 1 year later...

Odkopię temat K2.

Po ostatnim poscie j.w. rozkręciłem maszynkę i poprawiłem smar, który rozłożył się po ściankach.

Dzisiaj znów zajrzałem z ciekawości i widzę, że smar z czerwonego zrobił się brązowy.

Jaki smar muszę kupić i ile go tam wcisnąć ? Bo niby za dużo też nie dobrze.

• 2 weeks later...

[ref]xXKrystianXx[/ref], ja mam i fakt waga daje o sobie znak po dluzszej pracy dla mnie duzym minusem jest krotki kabel i nawet po zastosowaniu przedluzacza to troche wkurza jak Ci sie obija o nogi. Stabilizacja dziala bez problemu niektorzy maja podobno problem z przelacznikiem od obrotow ja nie mialem. Generalnie jak na budzetowke za 200ziko to :good::good:

Dodane po 12 minutach 33 sekundach:

[ref=#ff3366]Gaj3c[/ref], a jak duzo i czesto lampy robisz? Jak czestoo to bym w tym przypadku pomyslal o czyms mniejszym jak lare l22 czy flex pe80 masner jest duzy sam nim robilem lampy zrobic sie zrobi ale jednak lepszy komfort pracy mialem na malym flexie :ad:

(...)Generalnie jak na budzetowke za 200ziko to :good::good:

Właśnie z testu SWAGTV wynika, że maszynka za tą kase jest warta uwagi. Ja to raz mam chrapke na tego masnera, ale jak posiedzę dłużej to mi szybko przechodzi i znów myślę o Krauss'ie lub Lare. Mam DA Krauss DB-5800s i świetnie mi się nią pracuje ;)

Gaj3cDokładnie tak jak kolega mówi, jeśli używać będziesz tylko do polerki lamp to wystarczy Ci mniejsza maszynka i lżejsza, żebyś mógł siąść spokojnie i pracować. O proszę np. Lare PRO LR22-075, waga 2kg, obr.700-2500. Droższa od K2, ale za to komfort większy :good: