Skocz do zawartości

2006 Passat B5.5- Czarny


Big_Domm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nazywam się Dominik mam 15 lat a o to passat którym sie zajełem w ostatni weekend. Obecny właściciel kupił ten samochód około 2 tygodnie temu i chciał abym wyczyścił w nim skóre i przeprowadził korekte lakieru aby podnieść blask tego oto passata. Spędziłem nad tym autem około 30 godzin w ciągu 3 dni z pomocą mojej babci.

Oto co zrobiliśmy:

*Najpierw wyczysczone zostały felgi za pomocą Billberry Wheel Cleaner 4:1

*Następnie wszystkie detale łącznie z zawiasami zostały wyczysczone za pomocą Febreeze APC 4:1 i pędzelków "Envy Brushes"

*Silnik został także wyczysczony za pomocą Febreeze APC pędzelków oraz szczoteczki do zębów i kilku mikrofibr.

*Samochód został spłukany za pomocą myjki ciśnieniowej Nilfisk a następnie spryskałem go płynem do naczyń Fairy za pomocą pianownicy Nilfisk aby pozbyć sie wosku.

*Samochód został wymyty za pomocą 2 wiader z "Grit Guard", płynu Fairy i rękawicy z koziego futra Eurow.

8Samochod został wyglinkowany za pomocą glinki Clean Your Car i ONR jako poślizg.

*Wszystkie plastiki itp. zostały obklejone taśma maskującą.

*Następnie babcia zajeła sie wnetrzem używając APC, Sczotek, Pędzelków, Mikrofibr oraz odkurzacza.

*Ja w tym czasie zajęłem sie korektą :ad: używając maszyny Clean Your Car EP800 oraz padów

tego samego producenta:

-Zaczełem od Menzerna Fast Gloss S500 na futrze, rozprowadziłem na 700rpm następnie kilka przejazdów na 1500rpm a następnie kilka przejazdów na 1800rpm. Zostawiło to hologramy ale i tak musiałem poprawiać drobną pastą

-Nestępnym krokiem była Menzerna Final Finish PO85RD na czarnym wykańczającym padzie Clean Your Car używając metody Zenitu. 2 przejazdy na 700rpm, 2 na 1000rpm, 4 na 1500rpm, 4 na 1800rpm, 3 na 1500rpm ,2 na 1000rpm i 2 na 700rpm.

*Samochód został wytarty z pyłu pozostałego po polerowaniu.

*Następnie nałożony został LSP Collinite 476s używając piankowego aplikatora i spolerowany Mikrofibrami Eurow - Shag Pile.

*Wszystkie detale zostały dopracowane za pomocą wykałaczek oraz patyczków bawełnianych.

*Na plastiki i opony został nalożony dressing Chemical Guys-new look trim gel

 

Wnętrze przed:

dscf3611y.jpg

dscf3616n.jpg

dscf3618m.jpg

dscf3619u.jpg

 

Wnętrze po:

dscf3662.jpg

dscf3664e.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Przed korektą:

dscf3626g.jpg

dscf3632u.jpg

dscf3634l.jpg

 

 

Po Menzerna S500:

dscf3602p.jpg

dscf3604r.jpg

dscf3607.jpg

dscf3625q.jpg

 

dscf3628k.jpg

dscf3629e.jpg

dscf3633t.jpg

dscf3602r.jpg

dscf3603z.jpg

dscf3604is.jpg

dscf3607.jpg

dscf3608.jpg

 

 

 

50/50:

dscf3609q.jpg

dscf3605.jpg

dscf3610c.jpg

dscf3609q.jpg

 

 

Koncowe:

dscf3657o.jpg

dscf3627s.jpg

dscf3659.jpg

dscf3660.jpg

dscf3661n.jpg

Babcia "walczy" z dywanikiem.

dscf3666z.jpg

Na tym zdjęciu widać hologram, aczkolwiek jest to żle wytarty wosk. :thumbdown:

dscf3667c.jpg

dscf3669a.jpg

dscf3670.jpg

dscf3672z.jpg

 

 

Przepraszam za bałagan na zdjęciach ale gdy czyszce samochód nie czyszcze garażu. :-] Kiedy właściciel zobaczył auto powiedział że prawie jak nowy, a moja mama powiedziała że właściciel kupił metalika nie wiedząc o tym ponieważ dopiero po polerce metalik sie jako tako pokazał, a wiec było warto.

Dziękuje wszystkim którzy dotrwali do końca wszystkie komentarze są mile widziane. Oczywiście nie jest to standard profesjonalistów ale efekty są chyba całkiem dobre jak na 15 latka :-].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzaKal, tłumaczy Cię tylko to, że jest 3 nad ranem i pewnie koncentracja Ci siada. ;) Detailer ma 15 lat, a nie fura. Btw, zdjęcie babci na czworaka szorującej wykładzine najlepsze- również dlatego, że większość zdjęć jest mało czytelna. Passat odżył. Chyba. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajełem
Zająłem ;)

 

popracuj nad zdjęciami i będzie git .

Jeśli chodzi o resztę, to ode mnie high five, bo ja w Twoim wieku byłem dumny jak 'umyłem' na bezdotyku, a środki typu dressing do opon czy wosk były mi zupełnie obce :P No i duży plus dla Babci! Moja jakoś dziwnie patrzy jak mówię jej o nowym wosku itd... Chociaż ostatnio poprosiła, żebym zamowił jej Gtechniq G3 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odważny ten właściciel, że nie bał się oddać swojego cacka 15 latkowi :D Jak na pierwszą pracę to wyszło nieźle ;) Gratuluje odwagi do rotacji, moj pierwszy raz był na DA a i tak cykałem, że coś popsuje :mrgreen: A co do pracy to chyba zapomniałeś autko umyć po korekcie i gdzieś ci umknął cleaner albo chociaż IPA przed LSP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odważny ten właściciel, że nie bał się oddać swojego cacka 15 latkowi :D Jak na pierwszą pracę to wyszło nieźle ;) Gratuluje odwagi do rotacji, moj pierwszy raz był na DA a i tak cykałem, że coś popsuje :mrgreen: A co do pracy to chyba zapomniałeś autko umyć po korekcie i gdzieś ci umknął cleaner albo chociaż IPA przed LSP ;)

 

Teraz używasz stereotypu gdyż wiek w tym przypadku nie robi aż tak wielkiej różnicy. Nie było to pierwsze wypolerowane przeze mnie auto gdyż polerowałem też passata b4. Wybrałem rotacje dlatego że nie wyobrażam sobie spędzić tyle czasu :ad: z drżącą DA, a rotacja nie jest grzona jeśli się jej dobrze używa, przed zakupem przeczytałem bardzo dużo tematów na Detailing World. Auta nie myłem bo nie było zabardzo na to czasu a cały pył bardzo dokładnie powycierałem. Cleanera rzadnego nie posiadam ale jest na mojej liście, prawdopodobne Dodo juice LP. Dziekuje za pozytywną cześć twojego komentarza :) . Troche sie rozpisałem :shock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym prędzej. Po ostatniej próbie z czarnym lakierem się nauczyłem, że bez tego ani rusz. Po skończonym przejeździe żółtym korkiem prezentowało się niemal idealnie, ale jak przetarłem IPA... :wallbash:

 

Chodzi ci o swirle? Bo w tym przypadku jeżeli już to bardziej bym sie hologramów bał gdyż właściciel chyba nawet nie wie o swirlach. A o ile wiem menzerna nie ma dużo maskójących olejków w przeciwiestwie do 3M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co więcej - będę podrzucał ten temat wszystkim pełnoletnim, którzy proszą o gotowy przepis na detail zamiast jak Ty poczytać i po prostu podejść do tematu.

 

Dziękuje bardzo, bardzo mi miło słyszeć tego typu pochwały. Masz racje dużo osób po prostu chcą zeby im napisać co kupic, gdzie, jak używać itp. a ja po prostu czytałem Detailing world i Kosmetyke aut. Jeszcze raz dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty ja myślałem, że z tą babcią to żart... :shock:

Praca na plus :good:

Aaa jest jedno ale... widzę, że nowego właściciela oszukali i ze złej strony zamontowali kierownicę :lol:

 

No z babcią to nie był żart, a właściciel nie zauwarzył i i go oszukali :lol: a tak na poważnie to mieszkam w Irlandii Północnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o swirle?

Swirle, swirle, przeokrutne. Podszedłem z kombinacją, która sprawdziła się na 3 różnych samochodach, a tu tylko więcej szkód narobiło... Podobnie jak przy 'Carbon schwanz' u CMQ bo i lakier podobny . Trochę minęło, zanim doszliśmy z lakierem do porozumienia... 3M pod względem wypełniaczy jest tragiczne :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o swirle?

Swirle, swirle, przeokrutne. Podszedłem z kombinacją, która sprawdziła się na 3 różnych samochodach, a tu tylko więcej szkód narobiło... Podobnie jak przy 'Carbon schwanz' u CMQ bo i lakier podobny . Trochę minęło, zanim doszliśmy z lakierem do porozumienia... 3M pod względem wypełniaczy jest tragiczne :/

 

Tak, właśnie 3M ma bardzo dużo wypełniaczy a menzerna ma mniej a wiec myśle że jest ok. Nawet jeśli zamaskowało troche swirli to nic bo dla właściciela najważniejsze żeby sie błyszczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.