Jump to content

Gtechniq C1 vs Cquartz


Recommended Posts

Czy ktoś z Forumowiczów miał styczność z C1 i jest w stanie porównać go do Cquartz? Który z nich jest lepszy? Który jest bardziej odporny na zadrapania i lepszy w utrzymaniu czystości? Fakt, że C1 nie jest ogólnodostępny, ale gdybyście mieli możliwość, który z tych dwóch byście wybrali?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

C1 to bardzo dobry produkt, nie mam porownania do CQ ale porownujac opis aplikacji CQ do C1, C1 jest banalny w uzyciu. Nie zauwazylem aby uwydatnial rysy po aplikacji, ale nie zauwazylem rowniez aby lakier mniej sie rysowal. Ogolem moge polecic, jak na razie siedzi rok na audi zony ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki spons, Właśnie chodzi mi o produkt, który ograniczy rysy, bo po dzisiejszych bojach z czarnym volvo rozsądek odradził mi 'nieprzyzwoicie drogie woski', bo lakier ani miły do korekty, ani do utrzymania :/ A folia raczej nie wchodzi w grę.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Witam kolegów ! właśnie w weekend nałożyłem na auto C1. Kilka uwag może się wam przyda. Aplikacja raczej łatwa choć np Sonax lepiej dopracował aplikator w Premium Class, który rok temu kładłem na auto. Tam aplikator założiony jest na buteleczkę i jest z filcu. Kształt ułatwia dotarcie do zakamarków karoserii. Dołączone do buteleczki C1 waciki jakoś mnie nie przekonały i używałem aplikatora Sonax-a. 25 ml starczyło mi dosłownie na styk i zużyłem C1 do ostatniej kropli, no ale auto mam dość duże. Wczoraj wyjechałem z garażu po 48 godz. od nałożenia i powiem Wam,że efekt znakomity a wręcz jak dla mnie olśniewający. Mam pytanie do użytkowników tej powłoki. Czym należy go konserwować ? UQD Megsa się do tego nadaje ? Czy też IPA 1:1 jak inni radzą? Nie mam też wiedzy, czy po kilku miesiącach można nakładac na to wosk. Za wszelkie sugestie z góry dziękuję i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

SJake, :good:

QD z C2 najlepiej robić na zapotrzebowanie, ponieważ po rozcieńczeniu jego termin trwałość to ok 2-3tyg.

 

[ Dodano: 21 Marzec 2012, 11:38 ]

Czym należy go konserwować ?

Przez pierwsze pół roku wystarczy go tylko reguralnie myć (nie trzymać brudu na lakierze tygodniami) najlepiej G-wash`em bo nie zapycha powłoki "uszlachetniaczami". Jeżeli po pół roku beading i sheeting osłabnie trochę przetrzyj lakier C2.

 

czy po kilku miesiącach można nakładac na to wosk

Po co wosk? Jeżeli chodzi o podbicie połysku, kropelkowania to tym celu jest C2 lub C1.5, aplikacja jest bardzo prosta i szybka, docenisz zaoszczędzony czas a efekt jak w przypadku C1 miło cię zaskoczy.

 

Woskowanie i sealantowanie C1 sprawi że będziesz obserwował działanie wosku lub sealntu a nie C1. Zostanie on "zapchany" przez wosk/sealnt,a po ich spłynięciu napięcie powierzchniowe C1 się obniży. Spowoduje to utratę właściwości samooczyszczania się i beadingu :-)

 

C1 nie wymaga takich zabiegów. Wpływ na C1 niekorzystny i szkoda wosku ponieważ z przeznaczenia mają one wiązać się z lakierem a nie kompozytem krzemowym, co może sprawić ich szybkie "spłynięcie".

Link to comment
Share on other sites

prezes1

 

ja nie chcę się czepiać ani nic, ale na stronie Gtechniq poland piszę:

Chcielibyśmy zauważyć, że C1 może zostać nałożone tylko przez przeszkolonych profesjonalistów. Prosimy skontaktować się z najbliższym przedstawicielem w celu umówienia wizyty bądź szkolenia.

 

więc uważam że takie pytania to tak trochę nie na miejscu, no chyba że kupiłeś za granicą lub z drugiej ręki

Link to comment
Share on other sites

jmajka, Przecież C1 jest już dostępny u partnerów forum, a to, co jest napisane na stronie Gtechniq ma raczej na celu utrzymanie renomy C1, żeby nie było sytuacji w której pan Janek szarpnie się na coś drogiego i nałoży na nieprzygotowany lakier i niezgodnie z aplikacją, a później będzie rozpowiadał, że to g :song: no

Pozwolę sobie zacytować to, co napisał mi Gtechniq Mike

Profesjonalistów charakteryzujemy jako osoby obyte z sztuką auto detailingu i posiadający doświadczenie oraz wiedzę z tego zakresu. Naszym celem jest dostarczanie kosmetyków które działają lepiej, mądrzej i są łatwiejsze w użyciu niż cokolwiek próbowałeś. Tak samo jest z C1, natomiast wymaga on przestrzegania kilku ważnych etapów i praktyk które dla PRO`s ów są codziennością (powinny być)
Link to comment
Share on other sites

jmajka

Myślę ,że każda osoba na tym forum poradzi sobie bez problemu z aplikacją C1, gdyż wielkiej filozofii w tym nie ma. Ja miałem wątpliwiwości co do utrzymania powłoki w najbliższych miesiącach. Oczywiście można sobie zakupić szafkę produktów GTechniq i mieć z głowy. Obserwując wpisy z forum, to właśnie poszukiwania koleżanek i kolegów optymalnych srodków pielęgnacji auta są kwintesencją tego hobby. Stąd moje pytania do bardziej doświadczonych. Na tym forum padło pewnie juz kilkaset tysięcy róznych pytań, bo po to ono funkcjonuje przecież. C1 jest nowym produktem i dlatego moja czy też nasza wiedza jest stosunkowo niewielka. C1 kupiłem w SCShine po baaaaaaardzo szczegółowym omówieniu warunków nakładania.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Powroce do tematu, rok temu nakladalem CQuartza, w tym roku chce nalozyc powloke na drugi samochod, nie mam jednak porownania do C1 i w tym temacie tego tez nie znalazlem. Czy C1 w jakims stopniu zabezpiecza przed drobnymi ryskami jak CQuartz i czy tez musi sie 12h utwardzac, po jakim czasie nakladac druga warstwe? Bede wdzieczny za odpowiedz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

bili20@o2.pl, tak. Porównując C1 do Cquartza na szybko to ten pierwszy wygrywa jeśli chodzi o aplikacje. Nie wiem jak nowsze wersje, bo ostatnio CQ używałem w maju zeszłego roku.

Link to comment
Share on other sites

C1 uwidoczni rysy które są przykrytę przez inne substancje, ale jak przed C1 wyczyścimy lakier IPA to chyba nic więcej już nie pokaże? Szykuję się do lakierowania auta i od razu czytam o sposobach jego zabezpieczenia :D Chyba spróbuję C1

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.