Skocz do zawartości

Gtechniq P1 - i co dalej?


kedar

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu dostępny jest produkt Gtechniq P1. Jest to pasta polerska nie zawierająca olejków, zatem jak się domyślam nie potrzebne jest stosowanie IPA. Opis mówi, że "zastępuje wszystkie rodzaje innych past polerujących (heavy compound, fine compound, finish, glaze)" zatem jest także namiastką politury. Do tej pory stosowałem AIO, ale ten produkt usuwa rysy, a nie maskuje, stąd też moje pytania.

 

1. Czy trzeba po P1 stosować cleanery skoro nie zawiera olejków?

2. Czy można woskować bezpośrednio po zastosowaniu P1?

 

Pytam ponieważ skróciło by to w moim przypadku "reanimacją" mojego lakieru oszczędzając przy tym siły (a dużo jej nie mam, żeby stosować np.UC ;) ) Efekty bowiem zadawalają mnie (tutaj przykład

), a jak wiadomo sam wosk nie daje efektów, liczy też się dobre przygotowanie powierzchni.

 

Jeśli ktoś z Was miał już doczynienia z tym produktem to poproszę o jakieś opinie, a jeśli nie to chociaż o odpowiedzi na w/w pytania, bo nie wiem czy kupując tą pastę zaopatrzyć się w cleaner czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie

2. Tak

 

Ogolem pasta jest calkiem przyjemna, poza tym ze strasznie chlapie, szybko wysycha i bardziej wyglada rysy niz je usuwa (zreszta tak jak podaje producent). Do pelniej korekty trzeba sie troche napracowac i sprzatania po niej troche jest. Z plusow to to ze pasta wydaje sie byc na bazie wody wiec nie trzeba dokladnie suszyc auta przed polerowaniem, woda z zakamarkow nie przeszkadza nic a nic. Faktem rowniez jest ze pasta nie nagrzewa tak mocno powierzchni jak np. FC+. Dla mnie jest to bardzo przyjemna pasta do pracy recznej, np. we wnekach klamek itp. maszynowo probowalem na 3 roznych autach i za kazdym razem odstawialem w kat i zastepowalem inna. Fajna sprawa rowniez do potraktowania glebokich rys kiedy nie chcemy usunac za wiele, a tylko zmiejszyc widocznosc rysy, tu P1 jak dotad dla mnie na 1 miejscu. Wydajosc pasty jest delikatnie mowiac srednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolem pasta jest calkiem przyjemna, poza tym ze strasznie chlapie, szybko wysycha i bardziej wyglada rysy niz je usuwa

A czy trudno schodzi ta pasta z plastików i szyb? Wystarczy umyć dobrym szamponem czy lepiej nie myć, a dobrze obkleić?

Fajna sprawa rowniez do potraktowania glebokich rys kiedy nie chcemy usunac za wiele, a tylko zmiejszyc widocznosc rysy, tu P1 jak dotad dla mnie na 1 miejscu.

No właśnie kilka rys się znalazło, to uroki braku garażu.

Wydajosc pasty jest delikatnie mowiac srednia.

Zamierzam na próbę kupić 100ml, starczy na 2x, żeby oblecieć moje auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spons napisał/a:

Ogolem pasta jest calkiem przyjemna, poza tym ze strasznie chlapie, szybko wysycha i bardziej wyglada rysy niz je usuwa

 

A czy trudno schodzi ta pasta z plastików i szyb? Wystarczy umyć dobrym szamponem czy lepiej nie myć, a dobrze obkleić?

 

Zawsze lepiej obkleic, schodzi umiarkowanie latwo po APC.

 

spons napisał/a:

Fajna sprawa rowniez do potraktowania glebokich rys kiedy nie chcemy usunac za wiele, a tylko zmiejszyc widocznosc rysy, tu P1 jak dotad dla mnie na 1 miejscu.

 

No właśnie kilka rys się znalazło, to uroki braku garażu.

 

Tylko tak jak mowie, wygladzic nie usunac, P1 nawet na welniaku szalu nie robi jezeli chodzi o efekt tnacy.

 

spons napisał/a:

Wydajosc pasty jest delikatnie mowiac srednia.

 

Zamierzam na próbę kupić 100ml, starczy na 2x, żeby oblecieć moje auto?

 

Recznie czy maszynowo? Maszynowo starczy na pol auta, z dobrym wiatrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Pasta P1 jest na bazie wody, jest to pasta typu non diminishing - czyli czasteczki sciernie nie zmniejszaja sie podczas pracy z pasta, stopien sciernosci pasty reguluje uzycie pada - welna tnie najmocniej itp. Wazne tez jest rodzaj backing plate - podkladki?? im sztywniejsza tym wieksze ciecie.

Gtechniq robi pasty P1, bardziej scierna i P2 - delikatniejsza, porownywalne inne to np Meguiars 105.

Osobiscie nie przepadam, z jednego powodu - strasznie pyla.

Glowna zaleta - nawet jak pasta wyschnie wystarczy spryskac pad/gabke woda i mozna jechac dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.