Skocz do zawartości

Piano Black


tgorka

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem że podzielę się z wami opinią na temat czyszczenia mojego największego koszmaru czyli Piano Black z BMW.

 

Ten plastyk jest tak strasznie miękki że zarysować można go praktycznie wszystkim : paznokciem, ściereczką, pędzelkiem a nawet mikrofibrą.. jak o niego dbać i ewentualnie czyści ?

Już wam mówię to co udało mi się stwierdzić...

 

1. Nowy , nieporysowany, świecący plastik

 

Przetestowałem kilka konfiguracji o których szkoda nawet pisać. Zdecydowanie najlepszy jest zestaw mikrofibra do czyszczenia szyb + płyn do mycia szyb. Nie marze, nie zostawia śladów nie rysuje.

 

2. Jak już nam się porysuje

 

Przetestowałem :

 

Meguiar's Plastix - nie nadaje sie, nie usuwa rys zostawia tylko tłustawy nalot

Meguiar's Swirlix - troszkę za delikatny, ladnie maskuje drobne ryski ale nie za bardzo usuwa głębsze

Meguiar's Ultmate Compound - Zwycięzca konkursu na równi z Scratch

Meguiar's Scratch 2.0 -działanie bardzo podobne do UC.

Displex do polerowania wyswietlaczy telefonów - nie nadaje sie - powstaly jeszcze wieksze rysy

 

Niestety zarówno UC jak i Scratch wymagają wiele cierpliwości i nakladania minimum 10 razy cyklami : nakladamy, polerujemy np żółtym padem do nakladania wosku z megsa , scieramy mikrofibrą ( z dużym włosem itd 10 razy

 

3. Na koniec

 

Zdecydowanie najlepiej pokryć zwykłym woskiem - da najfajniejszy blask i jeszcze bardziej zamaskuje ryski. Próbowałem Coli, Megsa Mirror Glazem i Dodo puple haze. Zdecydowanie najlepszy jest dodo.. i ten zapach

 

Wiem ze byc może nie jest to profesjonalny Tip ale u mnie pomogło i dziele sie z wami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to czy kształty nie są zbyt skomplikowane :P a folii bezbarwnej nawet nie będzie widać, a ochrona zawsze jest bardzo dobra ;)

 

coś jak tu:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... ght=passat

 

btw. ja strasznie lubie piano black wewnątrz, nawet w poprzednim samochodzie sam sobie takie zrobiłem ^^

 

http://img84.imageshack.us/img84/453/zdjcie233.jpg

http://img710.imageshack.us/img710/1845/smartqd.jpg

http://img14.imageshack.us/img14/2947/dsc4754f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilgt, napisz mi proszę jak ten piano black zrobiłeś

 

primer do plastików- baza- klar, czy jakiś inny patent?

 

muszę coś u siebie zrobić, bo poprzedni właściciel zajechał mi okleinę fabryczną "Ambi pur carem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie te plastiki jest tak ciężko utrzymać w dobrym stanie :/ , mam Ps3 z takimi samymi plastikami ( a przynajmniej identycznie sie nazywają) od samego przecierania kurzu miękką bawełnianą szmatką (nie znałem wtedy mikrofibr ani detailingu :( ), narobiło mi się sporo Swirli ale przy okazji następnego zamówienia sprobuje moze zakryć je jakims Glaze. A co do mycia to co sądzicie o QD?, czy to zły pomysł jak do plastików?. Przez mycie rozumiem głównie usuwanie kurzu i śladów po palcach :P, wsumie to odrazu by się nawoskowała powierzchnia za jednym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Mysle ze pomysl dobry tylko trzeda dobrze dobrac microfibre zeby szkód nie narobić :)

 

można wiedzieć jaka u Ciebie się dobrze sprawdza?

 

wazne zeby była dość miękka oraz koniecznie czysta.. nawet najdrobniejszy brud porysuje masakrycznie . Ja mam specjalnie tylko do tego ..

 

Jestem juz po całych walkach i moge napisać smiało :

 

Najlpesza metoda to zdemontowac , pasty 3M zólta niebieska - miekka mała gąbka i maszyna.

 

i na koniec fajny wosk - u mnie swietnie sprawdził sie silant Wolfganga

Wyszło tak :

bmwpiano.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, w związku z wymianą wybieraka musiałem przyjąć ramkę gałki DSG w piano black z allegro. Niestety, co do tego plastiku to nie ma co liczyć na stan przyzwoity z aukcji..

W związku z tym chciałbym spolerować ta ramkę pastą IP2000 i gąbeczką.

Czy jest to odpowiednia pasta? W związku z brakiem sprzętu i środków chciałem wybrać jeden wyśrodkowany aby nie mieć konieczności kupowania kilku past..

W jaki sposób nakładać IP2000 na czystą powierzchnię i jakie ruchy wykonywać gąbeczką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to odpowiednia pasta?
ciężko powiedzieć, nie widząc stanu w jakim jest ramka. W moim 407 polerowałem piano black na słupkach i nie ręcznie a rotacją. Zacząłem od FG500-IP2000-FF3000 i efekt był naprawdę fajny. Nie używałem Menzerny na aplikatorach ręcznych, ale póki nie spróbujesz to nie dowiesz się czy taka kombinacja ma sens.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piano black
a mówi sie że rysuje sie od patrzenia a jeszcze biały pad Flexi i fg500 :shock: , to może ja powiem że sie nie znam , ja tu tylko sprzątam i tyle w temacie..(jeszcze zaznaczmy kto gdzie robił czy plastik czy metal bo to ważne ...... chyba)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysy.jpg

Tak to wygląda u mnie.. Zasadniczo boję się o to czy zastosowanie tylko IP2000 bez wyższych mleczek wykończeniowych powyżej 3000 nie sprawi, że Piano straci połysk?

 

Tak jak wspomniałem będę wdzięczny za wskazówki co do nakładania i sposobu polerowania, dopiero raczkuję.. mam gąbkę kupioną w sklepie razem z mleczkiem + mikrofibra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.