Skocz do zawartości

Szukam osób, które mają zacieki po płynie do spryskiwaczy


medpharm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Stosowałem płyn do spryskiwaczy ze Statoil (prod. przez Organika) Niestety powstały po nim paskudne zacieki na lakierze (tylna klapa) i na szybach - poza miejscem pracy wycieraczek.

 

Przeszukałem większość forów w necie i zdębiałem, jaka straszna epidemia TEMPO, a właściwie tępota panuje! Wkurzają mnie rady typu "weź papier ścierny" A ja się pytam, dlaczego mam płacić z błędy innych!?! Ludzie zamiast zgłaszać problem do dystrybutorów lub producentów tych wynalazków proponują domowe sposoby usuwania zacieków np. Pasty Tempo, aceton, glinki, papier ścierny.

Jeśli będzie nas więcej, to może uda się coś z tym zrobić. Jeżeli ludzie nie, zgłaszają problemu do PZH, albo dystrybutorowi, to Ci mają prawo powiedzieć, że nigdy nie zdarzyła się taka skarga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynów na rynku jest pierdyliard, po prostu kupuj dobry i nie będzie zacieków. Nie ma żadnej normy dot. płynów, więc producenci mogą lać cokolwiek, a Ty jako klient masz prawo wyboru. Ponad połowa tanich płynów produkuje się w warunkach garażowych, przez rozrobienie koncentratu w sobie tylko znanym stężeniu. Pan Kazimierz z Panem Władysławem raczej nic nie zmienia po otrzymaniu paru mejli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a zimą to się sprawdza? Co dodać, żeby był to płyn zimowy?

 

Koncentrat, ewentualnie IPA.

 

OT:

 

Wosk z dachu zjedzie po prawie każdym zimowym płynie, więc... :-]

 

Ja mam przygotowane już kalendarium woskowań na ten sezon, więc mocnych płynów się nie boje. Wole to niż rozmrażanie dysz wachlarzowych suszarką na mrozie :D

 

Przed 1 listopada.

Przed 11 listopada.

Przed Barbórką.

Przed Bożym Narodzeniem.

Przed Dniem Babci.

Przed Walentynkami.

Przed Dniem Kobiet.

Przed 1-erwszym dniem wiosny.

Przed Prima Aprilisem.

 

Jak mi wypali z tego 60% to będę zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed 1 listopada.

Przed 11 listopada.

Przed Barbórką.

Przed Bożym Narodzeniem.

Przed Dniem Babci.

Przed Walentynkami.

Przed Dniem Kobiet.

Przed 1-erwszym dniem wiosny.

Przed Prima Aprilisem.

SJake, to żeś zrobił sobie fajną litanię :lol: powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam problem z płynem po płynie do spryskiwaczy, z tym że ja używałem płynu z Biedronki produkowanego przez firmę Achtel. Próbowałem się dogadać z producentem płynu ale niestety nic z tego nie wyszło. Na koniec rozmów usłyszałem że "jestem głupszy niż Szkło Kontaktowe" a "Marta wysmarowała by mi auto cyckami" (Marta to Pani która była na oględzinach auta). Niebawem zamieszczę test płynu do spryskiwaczy "Aura" by Achtel, wrzucę też korespondencje i opis wzorowego kontaktu z klientem :mrgreen:

 

Dodam że dla Biedronki robi Organik i Achtel - takie info dostałem od producenta.

 

Nie ma co się szarpać i psuć sobie nerwów...

Sytuacja podobna do takiej gdybyś kupił tanie wino i miał pretensje do producenta, że masz po nim zgagę..

Pomijając kiepskie porównanie, to sorry ale takie słowa z ust sprzedawcy :kox: Nie wydałbym u Ciebie 50gr :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kiepskie porównanie, to sorry ale takie słowa z ust sprzedawcy :kox:

 

Porównanie wydaje mi się trafne...

Kupujesz taniochę i oczekujesz dobrej jakości?

Masz rozum, jesteś dorosłym człowiekiem - sam decydujesz o tym co jest najlepsze dla Ciebie. Uznałeś, że płyn markowany logiem Biedronki za parę złotych (4zł) musi być dobry... Przetestowałeś na własnej skórze i wywaliłeś 4 złote w błoto, bo nie tego się spodziewałeś...

 

Sam używałem "AURA" i ja nie miałem zacieków ;):idea:

 

Nie wydałbym u Ciebie 50gr

Twoja strata... Zaoferowałbym Ci dobry płyn do szyb (nie za 50gr) z pełną gwarancją, a tak...

Tak zostanie Ci więcej na produkty z Biedronki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie wydaje mi się trafne...

No nie bardzo, kierowałbym się zasadą "użycie produktu >> trwała szkoda"

Zgaga przejdzie, a plamy bez korekty nie zejdą...

 

Kupujesz taniochę i oczekujesz dobrej jakości? Masz rozum, jesteś dorosłym człowiekiem - sam decydujesz o tym co jest najlepsze dla Ciebie.

Obojętnie co nie kupię, oczekuje że dany produkt nie spowoduje zniszczeń, wyznacznikiem jakości powinno być samo działanie płynu, np. jak domywa szyby.

 

Sam używałem "AURA" i ja nie miałem zacieków

Zapewne trafiłeś partię drugiego producenta...

 

Twoja strata... Zaoferowałbym Ci dobry płyn do szyb (nie za 50gr) z pełną gwarancją, a tak...

Skoro sam używasz płynu z Biedronki, zakładam że nic lepszego nie masz w swoim asortymencie

 

Gadasz jak typek który mi nawrzucał... Testy w stylu "kupiłeś tani produkt i czego oczekujesz" zostaw dla siebie. Z Twoich wypowiedzi można wywnioskować że w razie problemów z zakupionymi u Ciebie tańszymi pozycjami można się bujać. Kiepską robisz sobie reklamę

 

witles, Biedronka ważny klient, dlatego się pojawili :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo, kierowałbym się zasadą "użycie produktu >> trwała szkoda"

Zgaga przejdzie, a plamy bez korekty nie zejdą...

 

jeśli płyn do szyb narobił Ci "wżer" to faktycznie moje porównanie do zgagi jest trefne, lecz tyczyło sie ono zacieków, a nie defektów lakierniczych. Zgaga dotyczyła wypowiedzi autora tematu, a nie Twojej.

 

Po Twojej wypowiedzi stwierdziłem, ze miałeś pretensje do producenta, za to że płyn narobił Ci zacieków po płynie na masce. Jeśli faktycznie uszkodził powierzchnie lakieru no to Twoje pretensje są słuszne.

 

Skoro sam używasz płynu z Biedronki, zakładam że nic lepszego nie masz w swoim asortymencie

 

Mam, ale zanim spróbowałem "drożyzny" przejechałem się na tanich płynach, aby przypadkiem nie przepłacać.

 

wywnioskować że w razie problemów z zakupionymi u Ciebie tańszymi pozycjami można się bujać

 

Zle kombinujesz - gdyby mnie przytrafiła się taka wpadka jak producentowi owego płynu to przyjechałbym do Ciebie 300KM, wypolerował całą maskę, oddał za płyn, nalał nowego i kupił flaszkę na przeprosiny.

 

Tanie pozycje... Wszystko co jest w asortymencie naszego sklepu jest sprawdzone - po kilkakroć. Każdy produkt ma gwarancje zadowolenia. Jeśli cokolwiek Ci nie pasuje można to zwrócić nawet po użyciu...

 

Po zdeklasowaniu poprzez tekst o 50gr, a teraz zaszufladkowaniu jako typowego karierowicza - to mi nie pomoże nawet wielka kampania reklamowa. ;)

 

[ Dodano: 26 Wrzesień 2011, 20:54 ]

SJake, Poprawmy porównanie... zaprosiłeś dziewczynę na kolację, kupiłeś tanie wino marki wino i dziwisz się, że nic nie wyszło... No i pozamiatane bo dziewczyna nie odbiera telefonów 8-) Wilk syty i owca cała :mrgreen:

 

Przy sytuacji Krossa to raczej powinno wyglądać tak:

 

Zapraszasz dziewczynę na kolację, zamawiasz tanie wino, a ona po pierwszym kieliszku wymiotuje Ci na spodnie :D

 

Lecz przy takiej sytuacji można miec już pretensje nie tylko do samego siebie...

:acute:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdeklasowaniu poprzez tekst o 50gr, a teraz zaszufladkowaniu jako typowego karierowicza - to mi nie pomoże nawet wielka kampania reklamowa.

 

Zostawiłbyś jakiekolwiek pieniądze u sprzedawcy który obśmiewa chęć pokrycia szkód przez wadliwy produkt? Myślę że nie :)

 

Zle kombinujesz - gdyby mnie przytrafiła się taka wpadka jak producentowi owego płynu to przyjechałbym do Ciebie 300KM, wypolerował całą maskę, oddał za płyn, nalał nowego i kupił flaszkę na przeprosiny.

I takiej postawy oczekiwałem od firmy Achtel - w sumie to powinni zrobić całe auto bo jak by wyglądała zrobiona sama maska. Pierwsze Twoje wypowiedzi pachniały ich podejściem do klienta. Poza tym nikt nie będzie robił zamieszania od jakiś zacieków które schodzą po umyciu:)

 

Najlepsze jest to że Achtel zamiast załatwić sprawę szybko i po cichu, to idą zemną na noże wydzwaniając z groźbami pobiciem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nikt nie będzie robił zamieszania od jakiś zacieków które schodzą po umyciu:)

 

No i dlatego ja byłem zdziwiony, że ktokolwiek ma ochotę w ogóle zawracać sobie głowę takimi błahostkami.

 

to idą zemną na noże wydzwaniając z groźbami pobiciem...

 

Jeśli jesteś silnie zmotywowany do wywalczenia swojej racji, to nagraj taki telefonik i wykorzystaj go przeciwko nim. Może wówczas, "z dobrej woli" sami zechcą pokryć koszty "renowacji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJake, nie sądzę żeby jeszcze raz zadzwonił do mnie Pan Leszek :) - właściciel :lol:

Dzisiaj ostatni raz zaproponowałem pokojowe załatwienie sprawy - odmówili - ich problem.

Zbieram osoby które również miałem problemy z ich płynem, szukam opinie inncyh klientów i uderzam do Biedronki, która jak wiemy kładzie nacisk na jakość produktów produkowanych pod ich logo. No ale zaoszczędzili 700zł na polerce :lol:

 

Jakbym miał nagraną tą rozmowę to już by była YT, w Biedronce i na policji :mrgreen:

 

PS. Może założę im fun page na FB :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są ok. Poszukaj na allegro ;).

1347682050.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Co do spryskiwaczy mgłowych to do Focusa II podobno pasują od Focusa III na zasadzie P&P. Ale nie wiem jak z wysokością spryskania na szybę. Niektórym za nisko a innym za wysoko pryskały :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hornet, właśnie z Focusem mam największe problemy bo w OII spryski mam na podszybiu a w Focusie na masce.

Możesz podać jakiś link do tych zaworków?

Orientujesz się może czy jest możliwość przełożenia spryskiwaczy mgłowych?

 

Istnieja orginalne fordowskie dysze mglowe do Focusa II ( o ile mnie pamiec nie myli sa one przeznaczone na rynek amerykanski ale nie ma problemu z ich zamowienie w ASO) ich minusem jest to ze nie posiadaja wkladu grzewczego ale da sie wykonac przekladke tego elementu.

Poszukaj na forum FCP sa tam watki na ten temat.

 

Jesli poszukujesz zaworkow zwrotnych to sa dostepne w POL-CAR-e na wierzbiecicach (kupowalem miesiac temu, fi wewnatrz wezyka z tego co pamietam 5mm )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.