Skocz do zawartości

Ircha


kris244

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie trochę zagalopowaliście się w swojej pedantyczności i przesadzacie :-] Ja również uwielbiam pacynkować samochód i używam irchy do wycierania auta. W przeciwieństwie do ręcznika chłonie wodę jak głupia. Po wyciśnięciu woda z niej wypływa momentalnie i ircha dalej zbiera wodę czego już o ręczniku nie można powiedzieć...Do momentu kiedy nie wysuszę ręcznika, on rozmazuje tylko wodę. Ręcznik mam "Fluffy coś tam" od Temachem, taki niebieski z czerwonymi obszyciami. Dla mnie osobiście ircha jest bezdyskusyjnie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wg mnie ircha jest niezła, ale tylko gdy jest czyściutka i gdy na aucie nie ma już grama brudu, ale co do tego nigdy nie ma pewności. Odkąd poczytałem forum i fundusze pozwoliły staram się myć "zgodnie ze sztuką", choć brakuje mi kilku rzeczy, ale irchą i ściągaczką nie tykam swojego lakieru. Mimo tego, że jest styrany i ma masę swirli. Może ręcznik, którego używam nie jest jakiś wysokich lotów, bo używam K2, ale póki co wolę nie ryzykować dojechania auta jeszcze bardziej. Lepiej wydać parę złotych więcej nawet i kupić ręcznik i czuć się bezpieczniej :P Sam planuję zmianę ręcznika, ale póki co fundusze ograniczają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co brnąć dalej w coś co jest bez sensu. Piszę wyraźnie, że ręcznik nie zdaje egzaminu w porównaniu do irchy. Szybko chłonie wodę- to owszem, ale potem jest bezużyteczny! Irchę wyciskasz i wycierasz dalej. Zarówno ja, jak i mój przedmówca używamy irchy od dłuższego czasu i nie zaobserwowaliśmy jakichś nowych rys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o wchłanianie wody, tylko o ryzyko uszkodzenia lakieru, nawet gdy jakieś ziarenko piachu znajdzie się na karoserii w czasie suszenia to na ręczniku w mikrofibry włoski są na tyle długie że te ziarenko wejdzie w głąb, w irche raczej się nie schowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzaKal, 100% racji, ale:

wycieranie z wody za pomocą irchy nie polega na bezmyślnym tarciu irchą o lakier :? tylko szmatkę przykładasz do elementu karoserii i czekasz aż wchłonie wodę. Po 2, max.3 elementach irchę wyżymasz i cykl powtarzasz. Ręcznikiem natomiast wycieram pozostałe wodne smugi. U mnie ten proces właśnie tak wygląda i na prawdę jestem mega zadowolony. Spróbuj, nie pożałujesz.

W weekend zdam test porównawczy ircha Carvalet vs. ręcznik Monster Shine Fluffy Dryer. Zamieszczę też filmik w jaki sposób osuszam auto ja 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Panowie zdjęcia pod halogenem oddaja chyba wygląd dokładnie....wyszło jakby auto dopiero co koerkete miało robioną. A właśnie kris244, kiedy auto miało robioną korektę???

Korekty nie miał robionej nigdy bo to nowy samochód. Od nowości myty ręcznie i wycierany IRCHĄ:) tą co na zdjęciu:) aaaaa i raz na myjni zdarzyło się fachmenowi jak nie zwróciłem uwagi przelecieć po dachu ściągaczką :zly: nie zrobiła żadnych szkód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzaKal, ale z drugiej strony jak ziarenko piasku dostanie się do mikrofibry to już łatwo stamtąd się nie wydostanie, a z irchy wypadnie łatwiej. Wydaje mi się, że w przypadku nawoskowanego i dobrze umytego samochodu, spłukanego myjką ciśnieniową, ryzyko zarysowania jest małe i to nie zależnie od tego czym wycieramy. Negatywne opinie o ściągaczce i irchach to chyba wynik ich używania w typowych myjniach, które tak się nie cackają jak my.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O witam kolegę z Przasnysza. Mieszkałem na osiedlu wojskowym kupe lat ;-) Za pewne kojarzysz mnie po kilku ciekawych autach, w sumie tylko ja miałem egzotyki :-] No ale niestety, teraz dom, dziecko i moje zabawki zamieniłem na kombi :/

Nie, na tym lakierze nie było jeszcze wosku. Był po ręcznej korekcie UC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś mógł jeszcze potwierdzić niedowiarkom,że ircha nie zostawia swirli to było by luksusowo

Nie zostawia! Niestety ale nie jestem w stanie tego udowodnić.

maya, Dokładnie, był jeszcze Nissan 350Z. Lanos nie mój.

kolega przypadkiem nie dostał kiedyś bana?

Nigdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.