Jump to content

Ircha


kris244

Recommended Posts

Ja używam irchy syntetycznej. Po każdym myciu hydrowosk i osuszanie irchą.

Zapłaciłem za nią cos koło 40 zł - zamówił mi ja kolega który ma myjnię . Wycieranie do sucha idzie w moment bez smug i zamazań. Porównując z irchą naturalna syntetyczna jest lepsza bo zwyczajnie łatwiej prowadzi się po lakierze. W naturalnej wyczuwalny jest dość duży opór. Osobiście ręczniki do osuszania jakoś mi nie podrasowały.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pomyliłem tematy.... nie wiem jak to zrobiłem, ale wpis mój miał trafic do tematu "Czym wycierać do sucha..." proszę moderatora o przeniesienie.

 

Odnośnie mycia szyb: Całe życie używałem specjalnej szmatki nasączonej wodą i do sucha czysta bawełniana (niby jakaś specjalna).Efekt był dość dobry ale.... no właśnie czegos mi brakowało. Później testowałem rożnego rodzaju płyny i wybór padł na GLASS Cleaner firmy FOR HOME. Nie zostawia smug,szyba robi się gładka jak po woskowaniu:)

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem czemu. Używam irchy od kilku lat i nigdy nawet na fabrycznie nowym samochodzie nie zauważyłem jakich kol wiek rys. Jest miękka (w przeciwieństwie do naturalnej) bardzo chłonna,lekko się prowadzi po lakierze. Może mnie oświecicie?:)

Link to comment
Share on other sites

Mogę specjalnie dla Ciebie zrobić zdjęcia:) Ircha oczywiście mokra (bo inna być nie może musi ciągle leżeć w wodzie i nigdy nie dopuszczam do jej wyschnięcia.) jest tak miękka,że nie ma prawa zrobić najmniejszej rysy na lakierze. Nawet w dotyku ręcznik jest twardszy.

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie to wy piszecie głupoty. Ja też mam "bizka" na tle czystości w samochodzie ale bez przesady. Na każdej myjni używane są tego typu irchy... Mogę zrobić zdjęcia jak będe miał chwilę 8 letniego lakieru i lakieru fabrycznie nowego Marzec 2011

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Czy panowie z forumowej komisji śledczej ds. irchy mogą wskazać w jaki sposób chcą odróżnić na zdjęciu swirle powstałe z używania irchy, od tych z mycia ? :P

Link to comment
Share on other sites

Czemu znowu moje zdjęcia zostały usunięte???

 

[ Dodano: 6 Wrzesień 2011, 22:14 ]

2bb0743c6c90a97b.jpg

4c4b649775cb8a22.jpg

f42cc0fb19fb5d3c.jpg

f9116435b3a73b0b.jpg

44a9221daf62b89d.jpg

291d6b8eae621572.jpg

 

[ Dodano: 6 Wrzesień 2011, 22:16 ]

Chciałbym zobaczyć ten lakier pod Brinkmann lub Sun Gun?

 

Bo pod halogenem wiele nie widać, a może rozwiało by to dyskusję :-]

Robiłem w słońcu to chcieliście pod halogenem. Zrobiłem pod halogenem to jeszcze jest źle. Pewnie żebyście uwierzyli będę musiał na oczach połowy forum zrobić pokaz???

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.