Skocz do zawartości

Szczotki z włosia naturalnego.


Domel

Czy uzywanie szczotki z włosia naturalnego jest bezpieczne dla lakieru ?  

50 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Witam serdecznie.

 

Ogólna preferencja na forum, to mycie auta na dwa wiadra przy użyciu rękawicy z mikrofibry.

Ja ponieważ nie lubię moczyć sobie rąk używam SZCZOTKI Z NATURALNEGO WŁOSIA na drewnianym kiju. Włosie penetruje bardzo dobrze każdy zakamarek. Taki zestaw jest wygodny i trwały.

 

Czy ktoś z szanownych forumowiczów również preferuje to rozwiązanie ? Proszę o wymianę poglądów i opinii. W weekend zrobię kilka fotek mojego zestawu.

 

Oczywiście można używać dalej dwóch wiader ale chodzi o sama metodę mycia - nie rękawicą.

 

Mowie tu tylko o porządnej szczotce z WŁOSIA NATURALNEGO - koza, borsuk etc ( nie znam technologi na tyle by się wypowiadać).

 

Włosie charakteryzuje się sztywnością a zarazem delikatnością dla elementu z którym się styka.

 

Jesli ktos ma doswiadczenie w tym temacie prosze o uwagi i opinie.

 

+ Mała ankieta.

 

 

Uszanowanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie taka szczotka może bardzo dobrze izolować brud od lakieru bo wnika on dalej w strukture szczotki, ale czy samo włosie jest bezpieczne tobym polemizował. Przyznam że czasem będąc w OBI smyram te wielkie prostokątne pędzle malarskie z naturalnego włosia i faktycznie są mega delikatne w dotyku, aż chciałoby się spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teoretycznie taka szczotka może bardzo dobrze izolować brud od lakieru bo wnika on dalej w strukture szczotki, ale czy samo włosie jest bezpieczne tobym polemizował. Przyznam że czasem będąc w OBI smyram te wielkie prostokątne pędzle malarskie z naturalnego włosia i faktycznie są mega delikatne w dotyku, aż chciałoby się spróbować

 

Mam właśnie takie same odczucia. W weekend - zaopatrzony w aparat lepszy niż w komórce; ) zrobię fotki takiej szczotki i całego mycia.

 

Używanie może być identyczne jak w przypadku rękawicy. W jednym wiadrze płuczemy w drugim pobieramy szampon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja z doświadczenia wiem że nawet te niby mega delikatne szczotki rysują !

Miałem kiedyś tą szczotkę http://www.sqorpionsklep.pl/product.php?id_product=69

Kiedyś jezdziłem vw lupo, czarnym, zrobiłem korektę, pare dni po korekcie auto było trochę ubrudzone to umyłem je własnie tą szczotką, w świetle perfidnie było widać jak szczotką jechałem po lakierze, naszczęście rysy na tyle delikatne że zeszły finiszem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Powiem szczerze. Nie lubię "moczyć" rak, po drugie na srebrnym metaliku na prawdę nie widać "rys" (no chyba ze moje oczy szwankują;) ) - gorzej z odpryskami po kamieniach. Jeśli będę robił korektę w przyszłym roku okaże się czy po niej rzeczywiście szczotka rysuje.

 

Nie wiem jak to jest na ciemnych i kolorowych lakierach. Moja ciotka oddala mi druga taka szczotka bo rysowała sobie lakier nie włosiem ale czarną obudową szczotki ;) ale to już wina operatora urządzenia myjącego ;)

 

Domelos,

Powiem Ci że masz charyzmę ;)

Taka fotka na tym forum, no no...

Daj jakieś macro.

 

co masz na myśli ?, macro ? :)

Fotki powiększasz klikając na nie ;)

 

http://img163.imagevenue.com/img.php?im ... _369lo.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Poruszyłeś ciekawy temat ale na tym forum słowo szczotka do mycia u większości wywołuje wstręt i oburzenie ;)

A zdjęcie takiej szczoty, na długim kiju rzeczywiście wygląda hardcorowo :evil:

 

Ale skoro poruszyłeś ten temat i nikt nie ma za bardzo doświadczeń z taka szczotką żeby jednoznacznie stwierdzić czy rysuje czy nie proponuję żebyś temat sam zbadał...

Wiem, że na srebrnym mało co widać bo sam mam taki kolor. Czasem w świetle zachodzącego słońca, pod jakimś kątem można coś tam sprawdzić. Dlatego proponuję nie czekaj do przyszłego roku na korektę tylko umów się z kimś z Twojej okolicy (całkiem sporo osób z forum jest z Katowic i okolic) kto ma halogen i polerkę - sprawdźcie jeden element, zróbcie korektę i testuj szczotę :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.