Skocz do zawartości

ValetPRO Argus Leather & Vinyl Cream


yukon

Rekomendowane odpowiedzi

Sponsorem testu jest: logokky.jpg

 

Opis ze strony:

 

Argus Leather & Vinyl Cream to środek czyszczący i konserwujący w jednym. Odpowiedni do skóry, winylu, uszczelek i tworzyw sztucznych.

 

Zawiera mieszaninę opartych na wodzie olejków, które dogłębnie oczyszczają skórę i winyl.

Zawiera składniki ochronne przed promieniami UV i zabezpieczające, które ułatwiają przyszłe zabiegi pielęgnacji.

 

dscn3992z.jpg

 

Lewa strona została wcześniej wyczyszczona Strong Clean dla porównania.

 

dscn3994m.jpg[/url]

 

Efekt ;)

 

dscn3996kr.jpg

dscn3997d.jpg

dscn4007dr.jpg

dscn4010w.jpg

dscn4012q.jpg

dscn4017n.jpg

dscn4018j.jpg

dscn4019l.jpg

dscn4022h.jpg

dscn4026r.jpg

 

Moja ocena - 8/10

 

Podsumowanie:

 

Substancja gęsta, a'la balsam :D Zapach słabo wyczuwalny ale za to niedrażniący jak to jest w przypadku środka Lederzcentrum. Aplikacja banalna, należy dobrze wypracować. Pozostawia ładne wykończenie, skóra po aplikacji dosyć świecąca, miękka, sprawia wrażenie dobrze nawilżonej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac, że daje rade i spełnia swoje zadanie ale prawde mówiąc jeżeli miałbym auto ze skórą nie zdecydował bym się na VALETpro, wybrał bym Gliptone. Chociaż jak to bywa w detailingu, korci sprobowac nowych preparatów to może i kiedys wpadł by do kolekcji :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, iż miałem wolna chwilę, udało mi się przeprowadzić test wyżej wymienionego przez kolegę Yukon środka. Jest to mój pierwszy test forum wiec proszę o wyrozumiałość i za każdą konstruktywną krytykę będę wdzięczny. Mam nadzieję, że każdy następny test będzie już lepszy.

Test sponsorowany przez EXCEDE.

 

Poniżej zdjęcie rywali uczestniczących w teście

69439918.jpg

Na pierwszy ogień poszedł Valet Pro Argus Leather Cream Vs Gliptone GT12. Wyniku tego porównania byłem najbardziej ciekawy, jak widać jednak Gliptone GT12 jest bezkonkurencyjny, nawet nie używałem już po nim GT11 bo mimo tego iż jest to odżywka ma jeszcze delikatne właściwości czyszczące, i pozostawia jeszcze bardziej matowe wykończenie.

86609458.jpg

72082095.jpg

40859921.jpg

 

W drugim starciu Valet Pro Argus Leather Cream Vs Sonax Mleczko 2w1, tutaj wynik testu, widać gołym okiem i Valet Pro wygrywa, Sonax ogólnie niewiele ruszył.

30945809.jpg

53364101.jpg

87416743.jpg

 

W trzecim starciu Valet Pro Argus Leather Cream Vs Prima Nourisch, wiem, że Prima to tylko odżywka, ale miałem więc co mi szkodziło porównać ;-), poza tym jak widać ma ona niewielkie właściwości czyszczące, choć na tym polu z Valet Pro przegrywa.

39383698.jpg

53250922.jpg

23409919.jpg

 

 

Poniżej jeszcze kilka zdjęć przedstawiających działanie wszystkich czterech środków.

11955971.jpg

68737298.jpg

84172023.jpg

32609167.jpg

 

W mojej ocenie środek Valet Pro Argus Leather Cream, jest alternatywą dla ludzi którzy na szybko chcą odświeżyć skórę, z pominięciem drugiego kroku, czyli nawilżania, skóra po aplikacji staje się wyraźnie przyjemniejsza w dotyku, jest gładka, miękka i nie błyszczy się tak. Zapach dla mnie dość przyjemny, mało intensywny i niedrażniący. Na pewno bardziej odpowiada mi zapach Valet Pro niż Gliptone, ale co kto lubi. Pozdrawiam EXCEDE i dziękuję za możliwość przeprowadzenia testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ostatnio miałem okazję użyć wspomnianego wyżej środka do skórzanej kierownicy w moim aucie. Kierownica od 9 lat nie widziała żadnych profesjonalnych środków do skóry. Była cała świecąca, kilkakrotnie przecierałem ją ściereczkami do czyszczenia skóry wizzy ale szału nie robiły.

 

Zdjęć przed/po niestety nie posiadam. Zaraz po aplikacji myślałem, że coś mnie strzeli bo kierownica nagle zrobiła się śliska jakbym wywalił na nią całego plaka :shock:

 

Na szczęście po ok. 15min i dokładnym wytarciu mf kierownica przestała być śliska. Skóra zrobiła się bardziej matowa i dużo przyjemniejsza w dotyku.

 

Nie mam porównania z innymi profesjonalnymi środkami do skóry ale z tego jestem zadowolony i jeśli ktoś skórzaną w aucie ma tylko kierownicę o którą też chce zadbać a nie stać go na zestaw cleaner+odżywka to takie skórzane AIO na pewno mu się sprawdzi. Przy okazji można kupić z kimś na spółkę bo 500ml to sporo na samą kierownicę a w dodatku producent twierdzi, że może być rozcieńczone do 1:3 z wodą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.