Skocz do zawartości

pytanie o AIO i szybkość zanieczyszczenia lakieru


Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań

1) Ze względu na brak dostępu do bieżącej wody auto myję na zez dotyku, czy mogę przejechać ok. 4 km ( do garażu) z tego ok. 300 m że tak powiem po dosłownie gołej ziemi i dopiero przejechać cleanerem, woskiem ? czy nie będzie obawy że porysuje auto?

 

2) Co wchodzi w skład AIO ? np. AUTOGLYM SUPER RESIN POLISH SRP. Cleaner, politura i wosk?

 

3) Jak używać AIO ? chodzi mi o jego trwałość, tzn używać po każdym myciu, np co tydzień lub dwa czy to zbędne i wystarczy np. co miesiąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań

1) Ze względu na brak dostępu do bieżącej wody auto myję na zez dotyku, czy mogę przejechać ok. 4 km ( do garażu) z tego ok. 300 m że tak powiem po dosłownie gołej ziemi i dopiero przejechać cleanerem, woskiem ? czy nie będzie obawy że porysuje auto?

 

2) Co wchodzi w skład AIO ? np. AUTOGLYM SUPER RESIN POLISH SRP. Cleaner, politura i wosk?

 

3) Jak używać AIO ? chodzi mi o jego trwałość, tzn używać po każdym myciu, np co tydzień lub dwa czy to zbędne i wystarczy np. co miesiąć?

 

1) W zaleznosci od uzytych srodkow, ale jak najbrdziej mozna.

 

2) W zaleznosci od AIO. Ogolem wlasciwosci czyszczace, nablyszczajace/odzywiajace, zabezpieczajace.

 

3) Znowu w zaleznosci od srodka, mozna codziennie, mozna i co 3-6 miesiecy, zalezlnie ile masz czasu i czego uzywasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) możesz rozwinąć? bo odpowiedz psemo jest sprzeczna z twoją... co masz na myśli mówiąc żę zależy od użytych środków? samochód zostałby umyty dobrze na bezdotyku ale normalnie wodą w wiaderku, moim szamponem a później jazda do garażu i kolejne prace....

 

2) a jaki AIO jest najlepszy? z tego co słyszałem, czytałem to AUTOGLYM SUPER RESIN POLISH SRP nie ma sobie równych?

 

3) ustosunkujmy się do wspomnianego AUTOGLYM SUPER RESIN POLISH SRP. ile pozostanie na aucie wosk, zakładając mycie co tydzień? pozostanie przez cztery mycią czyli miesiąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek87dz, Przede wszystkim po myciu lakier musi być suchutki, żeby tak nie łapał syfu. Jeśli nie ma wiatru, a offroad zrobisz prędkością spacerową to nie powinno być żadnego problemu. Oczywiście trochę brudu może osadzić się na dolnych częściach karoserii, więc jeśli dysponujesz, albo możesz nabyć opryskiwacz ciśnieniowy, to użyj go żeby tenże brud spłukać. Jak sama woda nie pomoże to spróbuj mocniej rozcieńczone APC i pędzelek.

Chociaż dla bezpieczeństwa możesz przelecieć QD.

Też jestem zmuszony latać z wiadrami na bezdotyk, ale mam o tyle dobrze, że jest dmuchawa do suszenia i mam jakieś 500m asfaltem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) możesz rozwinąć? bo odpowiedz psemo jest sprzeczna z twoją... co masz na myśli mówiąc żę zależy od użytych środków? samochód zostałby umyty dobrze na bezdotyku ale normalnie wodą w wiaderku, moim szamponem a później jazda do garażu i kolejne prace....

 

2) a jaki AIO jest najlepszy? z tego co słyszałem, czytałem to AUTOGLYM SUPER RESIN POLISH SRP nie ma sobie równych?

 

3) ustosunkujmy się do wspomnianego AUTOGLYM SUPER RESIN POLISH SRP. ile pozostanie na aucie wosk, zakładając mycie co tydzień? pozostanie przez cztery mycią czyli miesiąc?

 

1) Nie ma co popadac w skrajnosci, jak sie lekko ukurzy przez te 4km to przelecisz dusterem i juz, wazne dokladnie obejrzec lakier i pozbyc sie tego cos sie laplo przez ten krotki dystans.

 

2) Testow jest sporo, poczytaj, wybierz co ci pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.