Skocz do zawartości

SmartWax Smart Dressing


Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

oj2mxg.jpg

 

SMART DRESSING jest środkiem przeznaczonym do pielęgnacji elementów plastikowych i gumowych. Odżywia, odmładza i nadaje ciemny matowy kolor. Zabezpiecza przed szarzeniem i promieniami UV. Przeznaczony do użytku zewnętrznego (opony, listwy) oraz wewnątrz (deska rozdzielcza).

 

Cena: 35 zł

Zapach: miły, nie drażniący, kokosowy

Konsystencja: białe mleczko

 

Test przeprowadziłem na podłokietnikach fotelu biurowego. Zrobiłem tak ponieważ samochód pojechał w trasę a faktura podłokietników była najbardziej zbliżona do tych w Hyundaiu i10.

 

2zf8ui1.jpg

 

Podłokietnik został podzielony na dwie części.

2liyee1.jpg

 

Na jedną część został nałożony dressing. Chyba nie trzeba pisać na którą.

 

sm9e8i.jpg

 

Na koniec jeszcze zdjęcie preparatu z aplikatorem.

Gdy pojawi się samochód postaram się nałożyć preparat i zrobić zdjęcia.

 

Pozdrawiam

 

P.S To jest mój pierwszy test na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeznaczony do użytku zewnętrznego (opony, listwy)

Przeznaczony może i jest, ale sie kompletnie nie sprawdza.

Ogólnie wg mnie ten produkt to jakiś bubel. Ciężko wyprowadzić lekki satynowy połysk, już nie wspominając o macie. W dodatku miejscami powstają przebłyski (testowane na kilku autach)

Testowałem PB NL, 303 AP, Nielsen Finesse, Sonax extreme matt, Zymol vinyl, Smart Dressing wg mnie odstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wyprowadzić lekki satynowy połysk, już nie wspominając o macie.

 

wg. mnie ten produkt wogole ma nie przypominac matowego wykonczenia, niemniej na plastikach w 80tce i w a6 daje bardzo ladna satynke bez najmniejszego wysilku. Na plastikach w audi 80 byl to moj ulubiony srodek. Natomiast w moim odczuciu 303 dawalo wykonczenie zupelnie nijakie. Niemniej kazdy ma inny gust, inne oczekiwania i inne plastiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smart Dressing to trochę inny środek względem 303 Aerospace Protectant.

 

Dressing daje jednak pewien połysk - nazwijmy go satynowym, w kazdym razie plastiki w ogromnej większości zaczynają się po nim błyszczeć. Druga rzecz to zaczernienie - które Smart Dressing zapewnia, a 303 po wyschnięciu nie. Fakt, że w gamie środków Smart pełen połysk ma zapewniać Smart Gel - i faktycznie to robi. Jeśli ktoś lubi efekt mokrej opony, warto go użyć, z tym że nie wyobrażam sobie absolutnie użycia go wewnątrz, a producent zachęca... Myślę że równie dobrze można wysmarować sobie deskę olejem.

 

Moje wrażenia ze Smart Dressingiem są mieszane - z jednej strony bardzo fajny zapach i dobra konsystencja - wygodnie się go nakłada aplikatorem. Daje ładny efekt na elementach zewnętrznych (mimo opisu producenta wg mnie nie nadaje się do wnętrz, ale to kwestia gustu) i jest bardzo, bardzo w wydajny.

 

Z drugiej strony na niektórych plastikach zewnętrznych źle reaguje na deszcz (przebarwia się, tworzą się zacieki, trwałość jest bardzo niska) - o dziwo dotyczy to raczej tych o mocniejszej strukturze, bardziej chropowatych. Na gładkich utrzymywał się dłużej...

 

Dla mnie najgorze bylo to, że na paru elementach notorycznie się waży, i nie umiem tego uniknąć.

 

Aha, w dotyku preparat jest mocno "silikonowy", m.in dlatego nie wyobrażam sobie stosowania go wewnątrz, ale tak jak mówię, różne są oczekiwania.

 

Pod względem zapachu identyczny jest Poorboy's World Trim Restorer - z tym że on jest w formie płynu z atomizerem a nie mleczka. Też bardzo wydajny i łatwy w aplikacji, też nie wyobrażam sobie użycia go wewnątrz, poziom zaczernienia/nabłyszczenia bardzo podobny. Jeszcze mi się na niczym nie zważył, ale mało używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek, Coś dziwne masz odczucia :/

 

Daje ładny efekt na elementach zewnętrznych (mimo opisu producenta wg mnie nie nadaje się do wnętrz, ale to kwestia gustu) i jest bardzo, bardzo w wydajny.

 

A do czego on jest niby ? do opon :thumbdown:

 

Aha, w dotyku preparat jest mocno "silikonowy", m.in dlatego nie wyobrażam sobie stosowania go wewnątrz, ale tak jak mówię, różne są oczekiwania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek, Coś dziwne masz odczucia

 

tez tak uwazam, dla mnie nadaje sie on wylacznei do wewnatrz a na zew zupelnie sie nie nadaje. W dotyku moim zdaniem zupelnie nie jest silikonowy, jest poprostu jak smietana, silikonowy to jest nielsen brilance ale smartdressing wogole nie jest silikonowy w moim odczuciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek, Coś dziwne masz odczucia :/

 

Daje ładny efekt na elementach zewnętrznych (mimo opisu producenta wg mnie nie nadaje się do wnętrz, ale to kwestia gustu) i jest bardzo, bardzo w wydajny.

 

A do czego on jest niby ? do opon :thumbdown:

 

 

Hmm, poczytajmy:

 

http://showcarshine.pl/168-smartwax-sma ... fibra.html

 

Opis produktu

 

SmartDressing – jest środkiem przeznaczonym do pielęgnacji elementów plastikowych i gumowych.

Odżywia, odmładza i nadaje ciemny matowy kolor.

Zabezpiecza przed szarzeniem i promieniami UV.

 

Przeznaczony do użytku:

- zewnętrznego (opony, listwy)

- wewnątrz (deska rozdzielcza).

 

Cytat ze strony dealera, na oficjalnej stronie Smart produkt jest juz wycofany.

 

Wydaje mi sie ze te moje odczucia nie sa w zwiazku z tym takie dziwne ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek, To że sobie tak producent napisał to nic nie znaczy... wiadomo że napiszą że i na opony się nadaje, a nóż ktoś go specjalnie do opon kupi.

 

W takim razie zdradź skąd czerpać tę tajemną wiedzę ? ;) Ja nie wiem jak odróżnić co w opisie jest prawdą, a co nie. Nawet dealer u którego kupiłem SmartDressing polecał mi go do użytku zewnętrznego :)

 

Napisałem moje odczucia z użytkowania tego specyfiku, testowałem go na kilku samochodach wewnątrz i na zewnątrz. Jeśli uważasz to za bezwartościowe to OK, nie ma problemu.

 

Pozdrawiam !

 

PS. Z ciekawości użyłem kiedyś SmartDressing na oponie - daje bardzo ładny satynowy efekt "nowej opony" - o dziwo utrzymał się dość długo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdze że on się nie nadaje na zewnątrz, tylko że na pewno nie będzie tak trwały jak produkty przeznaczone na zewnątrz. On jest bardzo dobry ale do kokpitu na zderzakach strasznie słabo wypada.

 

przetrzyj MF nasączoną wodą np klamki po SD zobaczysz że się zmyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdze że on się nie nadaje na zewnątrz, tylko że na pewno nie będzie tak trwały jak produkty przeznaczone na zewnątrz. On jest bardzo dobry ale do kokpitu na zderzakach strasznie słabo wypada.

 

przetrzyj MF nasączoną wodą np klamki po SD zobaczysz że się zmyje.

 

 

Oooo, widzisz, i sie jednak zgadzamy :)

 

W mojej opinii dobry środek po pierwsze jest dobry ;) a po drugie nikt w jego opisie nie musi ściemniać i dodawać od siebie - produkt powinien mieć określone zastosowanie, a nie być dobry do wszystkiego... Niestety, SmartDressing chciałby być dobry do opon, zewnętrznych plastików, deski rozdzielczej itp - co moim zdaniem nie jest szczęśliwym pomysłem. Taki preparat do wnętrza będzie zbyt tłusty, a na zewnątrz nietrwały... Kompromisy rzadko się udają.

 

Wyjątkiem może być np. 303 Aerospace Protectant, ale trzeba pamiętać że on raczej nie zaczernia, tylko zabezpiecza tworzywa, więc to trochę inny produkt (tak jak napisałem na początku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy opis jest ze strony dystrybutora, rzeczywiście trochę pojechali z tym matem. Ja jestem zadowolony nie zauważyłem żadnych przebarwień czy tym podobnych. Do zewnątrz to ja jednak bym go nie użył. Musimy jednak pamiętać że to jest dressing i zawsze będzie jakiś połysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdze że on się nie nadaje na zewnątrz, tylko że na pewno nie będzie tak trwały jak produkty przeznaczone na zewnątrz. On jest bardzo dobry ale do kokpitu na zderzakach strasznie słabo wypada.

 

przetrzyj MF nasączoną wodą np klamki po SD zobaczysz że się zmyje.

 

Ja go mam od dawna i również uważam ,że to lipa ale do opon to się akurat on nadaje wyśmienicie. Używam go tylko do tego i zostawia fajne delikatne wykończenie po wchłonięciu a trwałość nie jest jakaś najgorsza na gumie.

Do wnętrza go strasznie nie lubię gdyż już pomijając jakie wykończenie zostawia na różnych tworzywach to jest po prostu tłusty.

 

PS. Daje radę również pod maską jako dressing do węży gumowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Daje radę również pod maską jako dressing do węży gumowych.

I przez to zbiera niestety tony kurzu. Tego typu dressingi właśnie przez to nie są dobrym pomysłem do komory. Pod maską póki co najlepiej z budżetowych nadaje się 303 Aerospace, z premium SV Protecton Matt. Tego drugiego jeszcze nie testowałem na wytrzymałość, póki co 303 świetnie się trzyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn lepił się czy wyglądał tłusto ?

wyglądał jakby były wysmarowane masłem. Niezależnie od sposobu aplikacji.

 

I przez to zbiera niestety tony kurzu. Tego typu dressingi właśnie przez to nie są dobrym pomysłem do komory.

 

Nie miałem takiego problemu. Dobrze się wchłaniał.

 

Wniosek jest chyba taki ,że wszystko zależy od tworzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.