Skocz do zawartości

1997 C180 Classic - odświeżanie ale do detailingu daleko


Camel-

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem trzeba było najpierw pokombinować samą bazą

kiedyś dotykałem nią kilka miejsc na aucie i byłem zadowolony z efektów, bezbarwny tylko psuje efekt przy takich ręcznych robótkach

ewentualnie mogłeś kupić gotową zaprawkę w ASO, podobno też bdb efekty można uzyskać

 

ale i tak podziwiam za zaangażowanie i chęci, taka rysa nieźle boli

w Lublinie też często to spotyka odpicowane auta, co gorsza w ostatnim roku doszło do ok 50 podpaleń

ucierpiało ok 70 aut :wallbash: w tym miesiącu Audi A8 o wartości ok 100k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
kiedyś dotykałem nią kilka miejsc na aucie i byłem zadowolony z efektów, bezbarwny tylko psuje efekt przy takich ręcznych robótkach

 

niestety baza może się zrobić matowa jak nie położysz klaru. Na czarnym BMW to było bardzo widoczne mimo, że robiłam zaprawki na odpryskach od kamieni.

 

Camel a próbowałeś meeega cienkim pędzelkiem aplikować bazę i później bezbarwny?

 

Wiolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem trzeba było najpierw pokombinować samą bazą
niestety baza może się zrobić matowa jak nie położysz klaru

No właśnie o to chodzi... Ale klar ma niestety właściwości zmieniające kolor... póki nie zasechł to wyglądało to ok. Bo zdarciu taśmy (patrz błotnik) zrobiło się ciemniejsze. :/

 

najlepiej IPA zejdzie:)

Niespecjalnie mi to schodziło ale spróbuje jeszcze raz i mocniej przecierać. Niestety zaschniętą FG500 to ja zazwyczaj ścierałem cleanerami za radą CMQ (sticky paint issue). A przy tej rysie sobie one nie poradziły.

 

Camel a próbowałeś meeega cienkim pędzelkiem aplikować bazę i później bezbarwny?

Powiem Ci, że baza była za rzadka by aplikować ją pędzlem, bałem się o zacieki. Chyba niepotrzebnie dolałem rozcieńczalnika i przy następnej próbie położe ją bez - może nawet i pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie naczysciłem zaschnietej pasty ale to chyba byla farecla bo niczym mi nie chciała zejsc z gumowych uszczelek i plastików zreszta z auta idealnego dla ciebie bo w203 :) Który był wczesniej na polerce u fachowca a aktualnie stoi u mnie i niedlugo bedzie w PSB :) A co do bazy to próbowałeś wykałaczką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z auta idealnego dla ciebie bo w203

Dla mnie nie ma idealnych aut, ale W203 na pewno nie jest blisko ideału. Nie specjalnie lubię ten model, ze względu na McPersona z przodu i rdzy (chociaż co to ma w sumie do rzeczy, bo autem jeździ się dobrze ;) ).

 

A co do bazy to próbowałeś wykałaczką?

No właśnie wykałaczką to robiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.