Skocz do zawartości

Kobyłki+ podnośnik


Tasaq

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie miał ktoś z was ten podnośnik? Wart jest zakupu?

 

http://allegro.pl/podnosnik-hydrauliczn ... 39099.html

 

kupiłem taki (nówka na allegro) ale niestety od zakupu jest uszkodzony, auto podnosisz a ono bardzo powoli opada, jakas nieszczelnosc jest czy cos... musze odsylac na gwarancje teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej żabie ramie też powoli opadało. Wymontowałem siłownik, odkręciłem nakrętke cylindra, tą dużą w której porusza się tłoczysko, wyciągnąłem tłok. Okazało się, że w środku razem z olejem jest mnóstwo czarnego osadu. Wyczyściłem wszystko, przepłukałem, zalałem olejem 5w40 bo innego nie miałem i od wiosny żaba trzyma jak beton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja ze swojej strony mocno polecam taki oto podnośnik, wiem że na poprzedniej stronie pojawiła się opinia o nim wiec postanowiłem dorzucić swoje 3gr.

http://allegro.pl/podnosnik-hydrauliczny-2-5t-niski-kobylki-2t-zaba-i4004142553.html

Podnośnik ma bardzo solidną konstrukcję, miałem porównanie z "70złotowymi podnośnikami z allegro" ten z linku w niczym ich nie przypomina. Jest ciężki sprawia wrażenie jakby mógł unieść co najmniej 2x tyle ile jest podane w danych technicznych. Jest długi co powoduje że nie musimy podnosić auta za "próg" tylko za np. mocowanie wahacza do wózka. Miałem też podniesione na nim przez całą noc auto... nawet o 1mm nie opadł (oczywiście miałem też podłożoną kobyłkę, właśnie ciut niżej w celu obserwacji "opadania"). Nie wiem czego można więcej oczekiwać od takiego sprzętu. Jeśli ktoś się waha to ze swojej strony z czystym sumieniem polecam.

W zestawie są kobyłki... przyszły w kolorze czarnym przez co cały zestaw wygląda bardzo elegancko i szykownie na półce :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mocno polecam taki oto podnośnik, wiem że na poprzedniej stronie pojawiła się opinia o nim wiec postanowiłem dorzucić swoje 3gr.

http://allegro.pl/podnosnik-hydrauliczny-2-5t-niski-kobylki-2t-zaba-i4004142553.html

Podnośnik ma bardzo solidną konstrukcję, miałem porównanie z "70złotowymi podnośnikami z allegro" ten z linku w niczym ich nie przypomina. Jest ciężki sprawia wrażenie jakby mógł unieść co najmniej 2x tyle ile jest podane w danych technicznych. Jest długi co powoduje że nie musimy podnosić auta za "próg" tylko za np. mocowanie wahacza do wózka.

 

Ja też mam taki. Ma jedną wadę - ledwo zmieścił się pod choinką ;-)

Uważam podobnie jak Kolega Jacoo, że mój egzemplarz to solidny sprzęt. Na moim, chociaż wydaje mi się że z wyglądu jest bardzo podobny do tego z podanej przez Jacoo aukcji, ktoś napisał "MASTIFF".

 

Pod moje auto (nie przesadnie niskie), nie mam szans dostać się zwykłą żabą, natomiast ta obniżona sprawdza się bardzo dobrze. Ma też nadspodziewanie wysoki zasięg podnoszenia. Da się np. zmienić koła w Vivaro.

W weekend za jego pomocą wyciągnąłem auto które leżało w ziemi, praktycznie było zakopane, od ponad 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

escimo bezpośredniego porównania nie miałem ale patrząc na ich budowę są identyko. Bez wahania wybrał bym tańszą wersję.

 

Z kolei kobyłki które pokazał kolega krakow_kult są na pewno solide i budzą zaufanie, mają "płynny" zakres regulacji... ale wyprofilowanie tego górnego "łoża" budzi we mnie mieszane uczicia :-] Ja bym tego pod próg czy jakiś element konstrukcyjny nie podłożył, bo już widzę jak te piękne rogi wbijają się w podłogę (no można by coś podłożyc ewentualnie), wg mnie także jest za wąski ten element. Idąc dalej, kobyłki te fajnie spiszą się na płaskim, równym podłożu, gdyż mają 4 solidne punkty podparcia... ale co w przypadku gdy mamy widoczny spad w garazu do kratki albo nie za równą podłogę... ano w taki wypadku ma zastowowanie kobyłka którą podałem w poprzednim linku razem z podnośnikiem. Posiadają one 3 punkty podparcia i nawet na nierównyej posadzce garażowej wszystkie 3 nogi mają styczność z podłożem. Tyle ode mnie a wybór to już kwestia indywidualna. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Potrzebuje kupic podnosnik hydrauliczny niski (niskoprofilowy) żaba który podnosi na wysokośc ok 45 cm (praktycznie zależy mi najbardziej żeby tak wysoko podnosił nie na udźwigu bo bedę podnosił tylko moje auta osobowe, a przy takiej wysokości po podstawieniu auta można już wiecej rzeczy zrobic przy podwoziu np umyć, zmienić tłumik itp) Podnośnik do użytku domowego. Z tego co zauważyłem na taką wysokość podnoszą jedynie te duże podnośniki co waża ok 30 kg.

Najbardziej spodobał mi się

 

PODNOŚNIK ŻABA 2,5 T YT-1721 YATO tylo cena to 500zł

Zakres roboczy: 89 - 475 mm

Udźwig: 2,5 t

Waga: 34 kg

 

Z tańszych znalazłem PODNOŚNIK HYDRAULICZNY "ŻABA" 3T firmy GEKO za 300zł

Udźwig 3 tony

• Wygodny mechanizm obrotowy do opuszczania podnośnika sterowany bezpośrednio rączką (poprzez obracanie)

• Zakres podnoszenia od 135 do 495mm

• Waga ok. 34 kg

 

Za pierwszym przemawia to że jest niski 90mm co bardzo mi pasuje bo przy obniżonym aucie jak znalazł, tylko cena mnie odstrasza

Ten GEKO jest wyższy o 4cm, Firmy nie znam GEKO, cena 300zł mnie satysfakcjonuje. Poradźcie panowie co wybrać

962e6ec60975fbc1med.jpg

5e6c4375d3774372med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.