Skocz do zawartości

Odkurzacz piorący z Komfort'u


Liptonosz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja też brałem niedawno ten odkurzacz :) Ogólnie jeżeli chodzi o środki to są do wypożyczenia dwa rodzaje- albo do wykładzin sztucznych, albo naturalnych. Środki jak i odkurzacz firmy dr. Schutz. Warunki się nie zmieniły, nadal 1 środek=1 doba (ale można się dogadać w kwestii godzinowych czyli rano biorę i na drugi dzień przed zamknięciem oddaje). Kaucja 300zł.

 

Jeżeli chodzi o jakość środków piorących nie mogę się wypowiedzieć bo z niczym innym nie miałem do czynienia, a że wszystko działo się spontanicznie to nie miałem czasu zamówić żadnego heavy duty carpet cleanera itd.

 

Tapicerka się odświeżyła- to na pewno, najpierw porządnie odkurzona tradycyjnie, wyszczotkowana miękką szczotką i znowu odkurzona- potem zrobiłem Prespray z tego Dr. Schutz oraz APC Megsa. Z psikałem całą tapicerkę, poczekałem kilka minut, wyszczotkowałem i przepłukałem ekstrakcyjnie najpierw Dr. Schutz'em potem czystą wodą i wsio :) Fotele/boczki nie miały plam, odzyskały kolorek i jest o wiele lepiej. Co do wykładziny- Jest czysta ale w kilku miejscach miałem jakieś tłustsze plamy które wypadałoby w przyszłości ruszyć czymś mocniejszym bo coś tam zostało :oops:

 

Mam nadzieję że pomogłem. Ciekawostka- odkurzacz dostałem "na gębę". Żadnego spisywania moich danych, tylko i wyłącznie numer telefonu i kaucja. Jak oni się nie boją że ktoś im tego odkurzacza nie odda- nie wiem :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jakiś czas temu pożyczałem ten odkurzacz, użyłem Karcher RM760 a jako prespray HDCC 1:10. Efekty jak na moje oko niezłe ale to było moje pierwsze w życiu pranie wnętrza auta więc "się nie znam" :)

 

Mało czasu miałem więc tylko kilka fotek:

http://imgur.com/a/q61MB/embed#4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ja również się skusiłem na ten odkurzacz w ten weekend. Ten sprzęt to jednym słowem szmelc. Ciągnąć ciągnie, ale ssawka do tapicerki tak zjechana, że mało co płynu dochodziło do materiału. Większość była wysysana do odkurzacza, aczkolwiek woda czarna więc coś tam odciągnął. Wchodzi do niego raptem 6 litrów, więc trzeba co chwilę wymieniać wodę.

Jak ktoś ma opcję, to lepiej wypożyczyć odkurzacz w firmie co się zajmuje czyszczeniem. W komforcie ich nie interesuje czy to jest sprawne. Do prania użyłem enz all pre spray i formula 90 do płukania. Jako tako wyszło, sprzęt słaby i operator bez doświadczenia. Dwa auta machnąłem i dwa dywany. Auto wyschło bo dziś było 35 stopni, bez suszenia nawiewami i ogrzewaniem. Tania alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeżeli mogę coś doradzić kolegom:

 

1. Sprzęt z komfortu jest mało komfortowy ;) tak jak pisano wcześniej, ma małe zbiorniki i słaby natrysk

2. Może nie wiecie, ale w sklepach leroy merlin również można wynająć sprzęt - ale to jeszcze większe bagno niż z komfortu moim zdaniem i droższe w wynajmie...

3. jeżeli chcecie zmniejszyć zapienienie w zbiorniku zwrotnym trzeba dolać odpieniacz - można kupić dedykowany lub dolać trochę octu do zbiornika z brudną wodą.

Swoim klientom oferuję od razu chemię, która ma właściwości zbijające pianę, więc nie ma tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ten formula 90 wogole się nie pienił chociaż dawkę dawałem raczej dużą. Tak taniej alternatywy nie ma jak w komforcie. Dodatkowo został mi płyn dr schutz do dywanów. W firmach wynajem odkurzacza to min 100pln za parę godzin. Z tego szmelca, który ja brałem już po pierwszym włączeniu zaczęła spod niego lecieć woda. Wystraszyłem się że go popsułem. Może trzeba tam zachodzić co jakiś czas i pytać czy kupili nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.